Serdecznie zapraszamy do udziału w otwartym webinarze pt.

"Głosy (Nie)potrzebnych ludzi"- Niepełnosprawność i Odmienność

realizowanym przez studentów DSW w ramach Akademii Umiejętności.

Webinar odbędzie się na platformie Teams, dnia 26.03 o godzinie 16:00.

Gość specjalny:

Marta Hajdrych - arteterapeutka, terapeutka zajęciowa pracująca od 20 lat metodami arteterapii z osobami z niepełnosprawnościami. Opowie o swojej pracy, przeprowadzi dialog ze studentami, skupi się również na trudnościach, które można napotkać w pracy zawodowej.

Link do webinaru

"Głosy (Nie)potrzebnych ludzi"- Niepełnosprawność i Odmienność – webinar będzie miał na celu uświadomić oraz uwrażliwić uczestników na odmienność ludzką związaną z różnymi niepełnosprawnościami. Będzie poruszał psychologiczne aspekty skupiające się na wrodzonych lub nabytych upośledzeniach sprawności fizycznych, psychicznych i intelektualnych. Ma to na celu zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób niepełnosprawnych.

Webinar będzie oparty o wiersz Tadeusza Różewicza Głosy (Nie)potrzebnych ludzi".

Jest to wydarzenie w ramach I cyklu projektu CYKL ARTETERAPEUTYCZNO PSYCHOLOGICZNY Z TWÓRCZOŚCIĄ TADEUSZA RÓŻEWICZA W TLE  w ramach Akademii Umiejętności Dsw, organizowany przez studentów psychologii Dsw, skierowany do studentów, którzy w przyszłości chcą pracować z osobami z niepełnosprawnościami również z użyciem technik arteterapii.

Kornelia Wilgucka

Arteterapeutka, studentka Dsw na kierunku psychologia. Opowie o psychologicznych aspektach areterapii, psychologii sportu i rehabilitacji.

Iga Użyńska

Studentka Dsw na kierunku psychologia. Opowie o stereotypach związanych z niepełnosprawnością, psychologii zdrowia i szczęścia, poruszy aspekty pomocy psychologicznej i psychiatrycznej.

Tadeusz Sypien

Student Dsw na kierunku psychologia, sportowiec. Opowie o swoich doświadczeniach z niepełnosprawnością fizyczną, swojej aktywności sportowej, pasjach oraz jak osoby niepełnosprawne mogą pokonać swoje ograniczenia.