Trzy prace magisterskie absolwentów/ek Wydziału Studiów Stosowanych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej biorą udział w konkursie „WROCŁAWSKA MAGNOLIA”.

W tegorocznej, XIX edycji „Wrocławskiej Magnolii” Dolnośląską Szkołę Wyższą reprezentują:

• mgr Wojciech Jarosz (kierunek studiów: Media kreatywne - projektowanie gier i animacji, specjalność: animacja 3D i efekty specjalne dla filmu i gier), praca magisterska pt. Grafika 3D w edukacji dzieci i młodzieży, przygotowana pod kierunkiem dr Szymona Makucha;
  • mgr Marta Kirpa (kierunek studiów: Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna, specjalność: Edukacja dzieci ze specjalnymi potrzebami), praca magisterska pt. „Dziecko z cukrzycą w grupie przedszkolnej. Studium przypadku”, przygotowana pod kierunkiem prof. DSW dr hab. Jolanty Zwiernik;
  • mgr Tetiana Kurzhiy (kierunek studiów: Pedagogika Specjalna, specjalność: Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną z terapią autyzmu), praca magisterska pt. Diagnoza i profilaktyka wykluczenia społecznego osób z obniżoną sprawnością intelektualną, przygotowana pod kierunkiem prof. DSW dr hab. Anny Karłyk-Ćwik.

Konkurs skierowany jest do absolwentów/ek wrocławskich uczelni publicznych i niepublicznych, których prace magisterskie dotyczą poprawy jakości życia wrocławian, ochrony środowiska i ograniczania emisji CO2, zagospodarowania terenów zielonych, ochrony zdrowia i życia człowieka. Macierzysta uczelnia wyłania wśród absolwentów max. 5 najlepszych prac za rok akademicki poprzedzający konkurs (obronionych do 30 września) i zgłasza je do konkursu organizowanego corocznie przez Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi Urzędu Miejskiego Wrocławia (Wrocławskie Centrum Akademickie). Absolwenci/tki przygotowują krótkie prezentacje swoich prac wraz z pomysłem wdrożenia efektów badań do praktyki społeczno-gospodarczej. Dla laureatów/ek przewidziane są atrakcyjne nagrody pieniężne.

Serdecznie gratulujemy absolwentom DSW nominacji do udziału w konkursie!

Życzymy powodzenia!

Więcej informacji pod LINKIEM.