W lipcu 2023 odbędzie się 30. edycja międzynarodowego programu dla doktorantów i młodych naukowców „Democracy and Diversity Institute”. Po raz kolejny, Dolnośląska Szkoła Wyższa ma zaszczyt być współorganizatorem tego prestiżowego wydarzenia i zaprasza doktorantki i doktorantów z DSW do udziału! Tegoroczna edycja pt. „After Violence” odbędzie się od 5 do 20 lipca we Wrocławiu i oferuje następujące kursy:

• Climate Violence/Climate Justice

Alex Aleinikoff, University Professor and Director of the Zolberg Institute on Migration and Mobility, The New School

Alice Crary, University Distinguished Professor, Philosophy, Liberal Studies and Gender & Sexuality Studies, The New School for Social Research

• Racecraft: Debates from Africa

Shireen Hassim, Canada150 Research Chair in Gender and African Politics, Carleton University, Ottawa

• American Democracy on Knife’s Edge?

Jeffrey C. Isaac, James H. Rudy Professor of Political Science, Indiana University, Bloomington

• Romancing Violence: Theories and Practices of Political Violence

Elzbieta Matynia, Professor of Sociology and Liberal Studies, The School for Social Research

Doktoranci Dolnośląskiej Szkoły Wyższej mogą wybrać jeden lub dwa z czterech oferowanych kursów.

Zgłoszenia od kandydatów z Polski przyjmowane są przez formularz on-line do 10 kwietnia 2023.

Formularz zapisów

Szczegóły programu i rekrutacji:

IMPORTANT PROGRAM INFORMATION | Transregional Center for Democratic Studies (newschool.edu)

Opis kursów:
COURSES | Transregional Center for Democratic Studies (newschool.edu)
Jeśli masz pytania napisz do: urszula.klobuszewska@dsw.edu.pl