Czego się dowiesz?

Jeszcze do niedawna na uniwersytetach studiowały głównie osoby chcące rozwijać się w dziedzinach humanistycznych i społecznych, a na politechnikach – studenci preferujący kierunki techniczne. Obecnie taki podział nie do końca znajduje pokrycie w rzeczywistości. Najlepiej udowadnia to oferta Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW we Wrocławiu.

Uniwersytet to nie tylko kierunki humanistyczne i społeczne

Już od lat politechniki kojarzą się z kształceniem na kierunkach technicznych, a w dodatku – z praktycznym nauczaniem, dzięki któremu absolwenci tych uczelni mogą stosunkowo szybko znaleźć pracę w zawodzie. Osoby, które kształciły się na politechnice, mają zazwyczaj tytuł inżyniera lub magistra inżyniera.

Warto jednak mieć świadomość, że aby zostać inżynierem, wcale nie trzeba zapisywać się na studia na politechnice. Poznaj Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu, który ma w swojej ofercie studia inżynieryjne, których program dodatkowo jest świetnie przystosowany do aktualnych realiów rynku pracy.

Uniwersytet Dolnośląski DSW udowadnia, że inżynieria nie jest domeną wyłącznie politechnik

W ofercie Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW we Wrocławiu znajduje się kilka kierunków inżynieryjnych. Osoby, które chcą zapisać się na studia I stopnia, mogą wybierać między informatyką (i kilkoma specjalnościami w ramach tego kierunku, takimi jak m.in. e-commerce developer, inżynier aplikacji i systemów mobilnych, programista gier komputerowych czy projektowanie systemów informatycznych i analiza danych), geodezją i kartografią oraz logistyką. Jednocześnie warto zaznaczyć, że uczelnia prowadzi też liczne kierunki studiów podyplomowych, będących świetnym uzupełnieniem dla wiedzy zdobytej na studiach inżynieryjnych.

Studia inżynierskie na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu mają kilka zasadniczych zalet.

• Po pierwsze – ich programy są dostosowane do wymagań pracodawców, ponieważ uczelnia konsultuje je z Radą Biznesu, zatrudniającymi oraz przedstawicielami różnych branż. Dzięki temu studenci mają pewność, że uczą się aktualnych zagadnień oraz zdobywają umiejętności faktycznie przydatne na rynku pracy.
  • Oprócz tego dzięki współpracy uczelni z partnerami biznesowymi studenci mogą łatwo znaleźć odpowiadające im praktyki i staże, które przygotują ich do późniejszej pracy zawodowej. Nie można też zapomnieć o nowoczesnym wyposażeniu uczelni i metodach prowadzenia zajęć – studenci biorą udział w laboratoriach, warsztatach i symulacjach, dzięki czemu lepiej przyswajają nową wiedzę.

Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu to zatem najlepszy przykład nowoczesnego uniwersytetu, który nie tylko umożliwia zdobycie tytułu inżyniera, ale też – stwarza warunki do zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych na rynku pracy, a w dodatku sprzyja podejmowaniu pracy już od pierwszych lat studiów (m.in. dzięki elastycznym grafikom zajęć). Tym samym wybór uniwersytet czy politechnika sprowadza się raczej do wyboru samej uczelni – obie szkoły wyższe mogą bowiem oferować kierunki inżynieryjne.

Jeśli interesują Cię inne porady, zobacz spis wszystkich artykułów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o studiach na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW, wybierz odpowiedni produkt: