W roku 2019 podjęliśmy inicjatywę poszerzania wiedzy i doskonalenia umiejętności miękkich wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Realizujemy ją m.in. poprzez organizowanie bezpłatnych spotkań i warsztatów dla młodzieży, które odbywają się na terenie placówek oświatowych we wcześniej ustalonym terminie.


Zawartość merytoryczna poszczególnych warsztatów, jak i dodatkowych materiałów dla nauczycieli, przygotowana jest przez psychologów, profesjonalnych coachów i trenerów, którzy mają doświadczenie w pracy nie tylko z młodzieżą. Państwa uczniom tą wiedzę przekażą w czasie spotkania nasi studenci i absolwenci, którzy tworzą tzw. Drużynę DSW i są do tego wyjątkowego zadania dobrze przygotowywani.

 

Co Państwo otrzymują?

  • darmową wizytę w Państwa szkole, podczas której przeprowadzimy wybrane warsztaty
  • warsztaty przygotowane w oparciu o zasady kształcenia kluczowych kompetencji dla uczniów szkół średnich
  • warsztaty w atrakcyjnej, interdyscyplinarnej formie, wzbogacone dyskusją oraz materiałami dla nauczycieli
  •  warsztaty przeprowadzone w Państwa szkole przez profesjonalnie przeszkolonych z tego zakresu studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

Co jeszcze warto wiedzieć:

DSW to uczelnia pełna nietuzinkowych profesjonalistów, którzy są otwarci na dyskusje i tworzą wspólnotę ze studentami.
Z uwagi na warsztatowy charakter prezentacji, spotkania wymagają zaangażowania uczestników.
Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, żeby realizowany program spełnił swoje cele i przyczynił się do rozwoju Państwa uczniów. Dodatkowo nauczyciel otrzymuje pakiet materiałów związanych z tematyką prowadzonych warsztatów, które stanowią ich rozwinięcie i mogą stanowić podstawę do kontynuacji tej tematyki np. w ramach lekcji wychowawczych.