Informacje podstawowe
Liczba godzin dydaktycznych: 30
Liczba ECTS: 2 ECTS
Cena: 7 800 PLN
Cena za godzinę: 260 PLN
START: 1 czerwiec 2025
ZAKOŃCZENIE: 30 listopad 2025
HARMONOGRAM – szczegółowy harmonogram zostanie dostarczony do końca maja
Usługa edukacyjna- zdalna w czasie rzeczywistym
Sposób dofinansowania:
- wsparcie dla osób indywidualnych
- wsparcie dla pracodawców i ich pracowników
Minimalna liczba osób: 1
Maksymalna liczba osób: 15
Warunki zaliczenia:
- obecność i aktywność na zajęciach, praca własna
Zakres merytoryczny
Moduł 1
Seminarium badawcze (10h)
Celem seminarium badawczego jest wsparcie przyszłych doktorantów w realizacji ich indywidualnych projektów badawczych oraz przygotowanie do napisania i obrony rozprawy doktorskiej. W ramach zajęć kursanci prezentują i konsultują postępy swoich badań, analizują wyniki, omawiają napotkane trudności metodologiczne,w tym te związane z etyką badań naukowych.
Zajęcia mają charakter interaktywny i służą także rozwijaniu umiejętności prezentacji naukowej, krytycznego myślenia oraz dyskusji akademickiej. Seminarium sprzyja również integracji środowiska badawczego.
Moduł 2
Analiza dyskursu. Interdyscyplinarna perspektywa badawcza (10h)
Treści modułu dotyczą podstawowych orientacji badawczych w naukach społecznych, w tym ich głównych tez o świecie społecznym, sposobach zdobywania wiedzy o faktach, procesach i zjawiskach oraz technikach i narzędziach wykorzystywanych w projektach badawczych.
Moduł 3
Warsztaty upowszechniania wyników badań (raporty, artykuły, prace naukowe) (10h)
Celem warsztau jest nabycie praktycznych umiejętności tworzenia artykułów naukowych – od pomysłu po przygotowanie tekstu do publikacji. Rozwój umiejętności planowania, redagowania i przygotowania do publikacji artykułu naukowego. Zrozumienie struktury i konwencji pisma naukowego. Kształcenie kompetencji w zakresie pracy z literaturą i stylu naukowego.

Prowadzący
Prof. dr hab. Ewa Kurantowicz
Jest autorką publikacji naukowych w obszarze andragogiki i pedagogiki społecznej. Prowadzi badania w międzynarodowych zespołach na temat szkolnictwa wyższego, uczenia się dorosłych, uczących się społeczności, edukacji lokalnej i środowiskowej, dziedzictwa kulturowego oraz edukacji dla zrównoważonego rozwoju. Jest aktywnym członkiem międzynarodowego stowarzyszenia ESREA (European Society for Research on the Education of Adults) i współprzewodniczacą sieci badawczej BGL Adult Learning and Communities oraz redaktorką czasopism INSTED i RELA.
dr hab. Tomasz Zarębski, prof. UD DSW
Filozof, naukowo zajmujący się filozofią języka, filozofią edukacji, teorią argumentacji, problemami interdyscyplinarnymi. Tłumacz literatury filozoficznej. Redaktor naczelny czasopisma TERAŹNIEJSZOŚĆ – CZŁOWIEK – EDUKACJA / INSTED: Interdisciplinary Studies in Educcation & Society. W Uniwersytecie Dolnośląskim DSW prowadzi takie zajęcia, jak: Analiza tekstu naukowego i elementy logiki, Podstawy logiki, Propedeutyka filozofii z etyką.
dr Michał Otrocki
Nauczyciel akademicki, adiunkt w Instytucie Mediów i Technologii w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Naukowo zajmuje się metodologią analizy dyskursu, badaniami komunikacji audiowizualnej i public relations, nowomedialnymi zastosowaniami fotografii.
Informacje dodatkowe
Szczegółowy harmonogram usługi może ulec zmianie (zmianie mogą ulec przedmioty w danym dniu. godziny lub osoby prowadzące). Zmianie nie mogą ulec liczba godzin i program.
Harmonogram zostanie podany do wiadomości na 2 tygodnie przed rozpoczęciem pierwszych zajęć.
Godziny są godzinami zegarowymi.
Warunki techniczne:
Zajęcia mają charakter warsztatowy online i odbywają się przy użyciu platformy Teams. Z wykładowcami i innymi uczestnikami kursu kursant komunikuje się przez Internet w czasie rzeczywistym (synchronicznie). Zajęcia odbywają się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem zjazdów.
Techniczne wymagania do zajęć:
- komputer (z wbudowanymi lub podłączonymi głośnikami i mikrofonem, opcjonalnie: możliwość podłączenia słuchawek i kamerka),
- dostęp do Internetu.

Zapisy
Forma zapisu: mailowo, na adres: magdalena.sadel@dsw.edu.pl.
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Kontakt: Dział Studiów Podyplomowych
ul. Strzegomska 55 | 53-611 Wrocław | NIP 894-230-62-69
tel. 71 356 15 13 | kom. +48 539 670 419
www.dsw.edu.pl