Informacje o konferencji

Prof. Philip Zimbardo, Tilda Swinton, Giuseppe Cataldo z NASA - jeśli te nazwiska brzmią znajomo i chętnie wysłuchasz prelekcji tych oraz wielu innych inspirujących osób, już dziś zapisz się na Konferencję SKY "Gratitude", która odbędzie się 9-10 marca w naszej uczelni i Kino Nowe Horyzonty. 

 

Jest to międzynarodowe wydarzenie zarówno przeznaczone dla osób młodych osób, jak i przez nie organizowane. Celem eventu jest pokazanie naszemu pokoleniu, że mimo wieku mamy wpływ na rzeczywistość, przyszłość i mamy moc by zmieniać świat. 
Konferencja SKY powstała, by inspirować do działania.
I edycja odbyła się w maju 2022r. w Europejskim Centrum Solidarności, w Gdansku. Była ogromnym sukcesem. Wykładowcy przyjechali z: Polski, Stanów Zjednoczonych, Izraela, Ukrainy, Szkocji. Naszymi prelegentami byli M.in. Naukowcy NASA, wybitni edukatorzy, autorka jedynej na świecie „Kawiarenki Snu”, inspirujący nastolatkowie. 
 

Śledź na Facebook i instagram

 

Termin i miejsce

Data: 9-10.03.2023
Miejsce: Panel otwarty: Kino Nowe Horyzonty, Warsztaty: Dolnośląska Szkoła Wyższa 
Temat: Gratitude – Wdzięczność
Wiek uczestników: 15 – 25 lat
 

Jak się zapisać?

Formularz zapisu

Aby zapisać się na konferencję wypełnij formularz, opłać udział i dostarcz potrzebne dokumenty.

 

Zapisując się na konferencję masz gwarancję uczestnictwa w głównym dniu wydarzenia w panelu otwartym (9.03). Dodatkowo w formularzu możesz zapisać się na warsztaty (10.03). 

 

Uwaga! Osoby niepełnoletnie muszą wypełnić i dostarczyć dokument 2 i 3.  

Kopię dokumentu należy wysłać na adres:  sky@dsw.edu.pl  a oryginał dokumentu  donieść w dniu wydarzenia.

 

Dokumenty do pobrania:

  1. Regulamin wydarzenia
  2. Zgoda rodzica/opiekuna prawnego na udział w konferencji 
  3. Zgoda rodzica/opiekuna prawnego na wykorzystanie wizerunku 

 

Prelegenci

Prof. Philip Zimbardo (łączenie zdalne)
Jeden z najsłynniejszych psychologów na świecie. Uznawany za „głos i twarz współczesnej psychologii”. Jest znany z przeprowadzenia kontrowersyjnego eksperymentu więziennego, który odbił się ogromnym echem we wszystkich krajach. Niezwykle barwna postać, która wprowadziła wiele świeżości w psychologicznym myśleniu. Wykładał na m.in. University of Stanford, New York, Columbia i Yale, którego sam jest absolwentem. Autor wielu bestsellerowych książek, częsty gość mediów, prowadził telewizyjny program „Discovering Psychology”. Wśród ponad czterystu publikacji naukowych jego autorstwa, znajdują się dwa najdłużej wydawane podręczniki psychologii.

 

Tilda Swinton (łączenie zdalne)
Brytyjska aktorka, laureatka wielu nagród filmowych w tym OSCARA, nagrody BAFTA, kilku Złotych Globów. Wielu zna ją m.in. z filmowej sagi „Narnia”, gdzie wcieliła się w Białą Czarownicę. Współzałożycielka innowacyjnej szkoły w Szkocji – Drumduan, której system szkolnictwa został doceniony przez szkocki rząd oraz Rodzinę Królewską. Tilda jest absolwentką University of Cambridge. Już w czasach studenckich występowała na deskach teatrów. Na ekranie możemy ją zobaczyć z takimi gwiazdami jak Timothee Chalamet, Leonardo DiCaprio, Tom Cruise, Brad Pitt, Cate Blanchett.


Giuseppe Cataldo (łączenie zdalne)
Jest pracownikiem NASA i inżynierem teleskopu Jamesa Webba.  Dyrektor jednego z działów pracujących przy misji „Mars Sample Return”. Główny inżynier przy „NASA’s Exclaim mission”. Specjalizuje się w projektowaniu, testowaniu i zarządzaniu systemów kosmicznych. W NASA pracuje już ponad 10 lat. Brał udział w wielu projektach NASA, m.in. the James Webb Telescope, the Advanced-Technology Large-Aperture Space Telescope (teleskop LUVOIR), misje znane jako: OSIRIS-REx, Micro-X. Przyjaciel SKY CONFERENCE.

 

Krzysztof Zajaczkowski
Krzysztof urodził się w Anglii, ale jego rodzice są Polakami, którzy mieszkali w Szkocji ponad 35 lat. Jego wczesna kariera rozpoczęła się od reklam i sztuki komercyjnej. Następnie skupił się na edukacji, uczył w niezależnym i międzynarodowym systemie edukacyjnym. Wraz z hollywoodzką aktorką – Tildą Swinton – założył w 2015r. bardzo innowacyjną i znaną ze swoich sukcesów szkołę – Drumduan. Ich system nauczania przykuł uwagę szkockiego rządu. Krzysztof został zaproszony na przyjęcie „Queen’s Garden Party” organizowane przez Rodzinę Królewską. Podczas ostatnich 11 lat, opowiadał o nowym spojrzeniu na edukację w wielu krajach, np. Meksyku, Indiach, Tajwanie, Nowej Zelandii i w całej Europie. Oprócz spełniania się w zarządzaniu szkołą, specjalizuje się w robieniu pieców do pizzy, kajaków kanadyjskich i noży razem z.. uczniami liceum!

 

Magdalena Filcek
Wizjonerka, innowatorka, honorowa pracowniczka NASA, specjalistka w dziedzinie architektury, pilot balonów na ogrzane powietrze. Wiele jej projektów zostało opatentowanych. Została wyróżniona główną nagrodą oraz Grand Prix w konkursie na najlepszą pracę dyplomową przez Prezydenta Polski w 2002r. Współpracuje z takimi organizacjami jak NASA, UNICEF. Jest autorką globalnych projektów, które mają na celu znajdowanie rozwiązań dla naszej cywilizacji. Dokonuje odkryć naukowych, które pomagają ulepszać nasze życie. Jej badania skupiają się na: zdrowiu, środowisku przyrodniczym, edukacji, innowacji, misjach kosmicznych. Jej celem jest pomoc w ratowaniu milionów istnień ludzkich, poprawie ich samopoczucia na całym świecie oraz w kosmosie.

 

Mikołaj Hopp i Wojciech Czyż

Wojtek i Mikołaj są założycielami innowacyjnej i najbardziej młodzieżowej szkoły językowej w Polsce. W przeciągu 10 miesięcy działalności ich maturalne live’y na Facebooku wyświetliło ponad 45 000 tysięcy osób. Dzięki wspólnej pracy udało się im sprzedać ok 1200 autorskich e-booków, które bardzo pomogły maturzystom. W ich szkole regularnie uczy się 120 uczniów, którzy chcą nauczyć się angielskiego. Co więcej, chłopaki utworzyli zespół 13 lektorów, z którymi razem tworzą AngielskiToMy. Dzięki prowadzeniu własnej działalności Wojtek i Mikołaj zdobyli bardzo cenne doświadczenie w zarządzaniu i rozwijaniu własnego biznesu, co wykorzystują na Hacathonach, eventach biznesowych i w innych projektach, które realizują. 
Mikołaj poza prowadzeniem AngielskiToMy na codzień studiuje Prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim i pracuje w jednej z krakowskich kancelarii prawnych.
Wojtek poza prowadzeniem AngielskiToMy jest studentem 2 roku kierunku lekarsko-dentystycznego na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. 


Małgorzata Szumowska

Małgorzata Szumowska. Sojuszniczka osób z niepełnosprawnościami i ich bliskich, rzeczniczka dobrej sprawy, aktywistka, edukatorka. Warszawianka Roku 2022, odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi, laureatka plebiscytu Kobieta Biznesu 2022 organizowanego przez Puls Biznesu. Liderka i dyrektorka Niewidzialnej Wystawy w Warszawie, z którą przez 6 lat z rzędu zdobywała zaszczytny tytuł „Muzeum Roku” w plebiscycie Warszawiaki. W  2020 roku z rąk kapituły prestiżowego konkursu organizowanego przez Polski Związek Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON) otrzymała nagrodę "Superlodołamacz". Mentorka w projekcie „Sieć Liderek i Liderów Dostępności” dedykowanej koordynatorkom o koordynatorom dostępności w instytucjach publicznych. 
Wierzy, że „dostępność zaczyna się w głowie, a technologia może być niezwykle pożytecznym wsparciem na wielu płaszczyznach, ale nie rozwiązaniem na dostępnościowe bolączki.

 

Julian Wąsek

W wieku 18 lat założył Fundację Szkoła 2.0, aby jeszcze będąc uczniem móc kształtować oblicze polskiej edukacji. Wpisany przez magazyn FORBES na listę 25 under 25. Trener technik szybkiej nauki, wieloletni społecznik oraz edukacyjny wizjoner. Autor programu Koleżeńskiej Pomocy Psychologicznej.

 

Maksymilian Paczyński

Międzynarodowy zwycięzca globalnego konkursu Sztucznej Inteligencji  firmy Intel, twórca programu FATIK, Osobowość Rzeczypospolitej 2022 za znaczący wkład w transformacje cyfrową w Polsce, Digital Shapers 2021, Radny Rady Dzieci I Młodzieży przy MEIN, finalista wielu konkursów matematycznych

 

Ewelina Cichoń

Absolwentka Psychologii Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS we Wrocławiu. Brała udział w wielu projektach badawczych z zakresu uwarunkowań objawów psychopatologicznych i opracowywania polskich wersji narzędzi psychologicznych, w tym narzędzi wykorzystywanych w naukach medycznych. Obecnie swoje zainteresowania badawcze realizuje w obszarze psychologii zdrowia, psychologii poznawczej i statystyki w naukach o zdrowiu. Od 2021 roku współpracuje z Departamentem Analiz i Strategii Ministerstwa Zdrowia. Prowadzi zajęcia z zakresu psychologii emocji, motywacji i poznania, psychologii osobowości i różnic indywidualnych, psychologii poznawczej, psychologii zdrowia, metod badań psychologicznych i statystyki w pracy badawczej. Od 2019r. opiekun Koła Naukowego Psychologii FLOW działającego w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

 

Julia Mia Smuczynska
Uczennica klasy maturalnej programu matury międzynarodowej w III LO w Gdańsku. Była ambasadorka kampanii Miasta Gdańska, inicjatorka i koordynatorka powstania kalendarza „Siła Kobiet w Topolówce”, gdzie bohaterkami były m.in Pani Prezydent Aleksandra Dulkiewicz i Monika Chabior. Członkini Parlamentu Uczniowskiego Topolówki i Posłonka Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej. Sekretarz Generalny i główna organizatorka symulowanych obrad ONZ w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Zdobywczyni pierwszych i drugich miejsc w międzynarodowych konkursach public speaking. Prelegentka na konferencji TED na Sardynii, inicjatorka konferencji „SKY” i organizatorka jej pierwszej edycji.

Harmonogram wydarzenia

Dzień 1 Panel otwarty:  Kino Nowe Horyzonty

 

AGENDA:

 

I część: 10:00 – 11:00

 

10:00 – rozpoczęcie

  • Tilda Swinton
  • Julia Mia Smuczynska
  • Julian Wąsek
  • Prof. Philip Zimbardo
  •  

11:00 – 11:20 PRZERWA

 

II część: 11:20 – 12:00

  • Ewelina Cichoń
  • Krzysztof Zajaczkowski
  • Maksymilian Paczyński

 

12:00 – 12:20 - PRZERWA

 

III część: 12:20 – 13:15

  • Wykładowca z IP School
  • Jan Hofman
  • Magdalena Filcek

 

13:15 – 14:00 L U N C H

 

IV część: 14:00 – 14:45

  • Wojciech Czyż i Mikołaj Hopp
  • Małgorzata Szumowska
  • Giuseppe Cataldo

 

Prowadzenie:

  • Katarzyna Chudziak
  • Zuzanna  Hofman

 

Dzień drugi Warsztaty: Dolnośląska Szkoła Wyższa (ilość miejsc ograniczona) 

 

Krzysztof Zajaczkowski - "Thriving in the XXI Century - Kwitnąć w XXI wieku"
Wojciech Czyż i Mikołaj Hopp - "Pierwsze kroki w biznesie"
Agata Hofman - "Jak przygotować się do przyszłości, poprzez docenienie teraźniejszości?"
Anetta Pereświet-Sołtan - "Trening wdzięczności"

Chcesz pomóc w organizacji konferencji? Zostań WOLONTARIUSZEM!

Chcesz zdobyć doświadczenie przy organizacji dużego wydarzenia?

Poznać nowych ludzi, zawrzeć nowe przyjaźnie? 

 

Nie czekaj wypełnij formularz, dopełnij formalności i zostać WOLONTARIUSZEM w trakcie konferencji SKY. 

Po wypełnieniu formularza, organizatorzy skontaktują się z Tobą w celu przekazania szczegółowych informacji. 

Wolontariusz nie płaci za uczestnictwo w Konferencji.

 

 

Dokumenty do pobrania, wypełnienia i przesłania na adres: sky@dsw.edu.pl  

  1. Porozumienie Wolontariackie dla wolontariuszy.

Uwaga! Jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią musisz dostarczyć poniższe dokumenty:

  1. Zgoda rodzica/opiekuna prawnego na wykorzystanie wizerunku 
  2. Zgoda rodzica/opiekuna prawnego na wolontariat 
Partnerzy wydarzenia