Program Buddy współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt pt. „Podniesienie jakości obsługi studentów zagranicznych potencjałem rozwoju DSW”.

Komunikat dotyczący zmian w Programie Buddy

Drogi Studencie, Studentko!

W związku z trwającym naborem do Programu Buddy informujemy, że zmianie uległy warunki rekrutacji uczestników.

Opiekunem – Buddy może zostać student Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu, posiadający komunikatywną znajomość języka obcego, w którym będzie porozumiewał się ze studentem zagranicznym.

Nabór do programu odbywa się w trybie ciągłym.

Opiekun – Buddy, będzie pełnił opiekę nad zagranicznym studentem przebywającym w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, w okresie od momentu wyboru do 30.04.2023 r.

Opiekun - Buddy wraz z podopiecznym otrzymują propozycje spędzenia wolnego czasu, która zawiera:

• bilet wstępu do Centrum Nauki Hydropolis,
  • bilet wstępu do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu,
  • bilet wstępu na wystawę KOSMOPARK,
  • voucher do wykorzystania w restauracji SETKA promującej polskie menu.

Pakiet wejściówek dla jednej osoby, opiewa na łączną kwotę 200 zł.

Zapraszamy wszystkich studentów DSW do udziału w Programie Buddy!

Zapisz się już dziś!

1. Regulamin rekrutacji do Programu Buddy / Załącznik nr 1a. Propozycja spędzenia wolnego czasu w Programie Buddy.
  2. Formularz zgłoszeniowy do udziału w Programie Buddy.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Biurem Projektów na wskazany adres e-mail: biuro.projektow@dsw.edu.pl

Więcej szczegółów o Programie Buddy poniżej!

Drogi Studencie, Studentko!

Jeśli jesteś osobą, która lubi zdobywać doświadczenia umożliwiające zawieranie nowych przyjaźni oraz jesteś ciekaw/a punktu widzenia drugiej osoby i cechuje Cię cierpliwość i empatia, zapraszamy do udziału w unikatowym Programie Buddy. Dzięki zaangażowaniu w ten Program, możesz wzmocnić swoje kompetencje i zdobyć nowe doświadczenia, przy okazji robiąc coś pożytecznego dla innych.

Co zyskujesz będąc Opiekunem - Buddy?

• Możliwość poznania kultury i obyczajów kraju z którego pochodzi student zagraniczny.
  • Poprawa umiejętności posługiwania się językiem obcym, w którym będziesz komunikował się ze studentem zagranicznym.
  • Możliwość sprawdzenia siebie w działaniu wspierającym innych studentów.
  • Praktyczne doświadczenie poparte certyfikatem, co może okazać się bardzo przydatne w przyszłym poszukiwaniu pracy.
  • Potwierdzenie udziału w projekcie nie tylko wydanym certyfikatem, ale także możliwość zamieszczenia informacji o nim w suplemencie do dyplomu.

W ramach przykładowych zadań Opiekuna – Buddy mieści się:

• Pomoc przy załatwieniu formalności na wydziale macierzystym (np. kontakt z dziekanatem).
  • Zapoznanie z uczelnią (np. biblioteka).
  • Zapoznanie z miastem, pokazanie ciekawych miejsc.
  • Wprowadzenie w życie studenckie, korzystając z własnego doświadczenia bycia studentem.
  • Pomoc w rozwiązaniu codziennym problemów (co warto zobaczyć, komunikacja miejska, etc.).

Kiedy realizowany będzie Program?

• Pierwsza edycja Programu rozpoczyna się w semestrze zimowym roku 2022/2023.
  • Nabór zgłoszeń do Programu odbywa się w trybie ciągłym.

Kto może zgłosić się do udziału w Programie?

• studenci Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu

Gdzie realizowany będzie Program?

• Program będzie realizowany stacjonarnie w DSW oraz zdalnie (przy użyciu platformy MSTeams).

Co mam zrobić, jeśli mam dodatkowe pytania?

Napisz na adres e-mail:
- dla podopiecznych ukraińskich – infoua@dsw.edu.pl
- dla podopiecznych anglojęzycznych – admission@dsw.edu.pl
- dla Opiekunów - Buddy – biuro.projektow@dsw.edu.pl

Prosimy o przemyślane zgłoszenia, a w sytuacji rezygnacji o przekazanie informacji do Biura Projektów na wskazany adres e-mail: biuro.projektow@dsw.edu.pl