Mamy ogromną przyjemność poinformować o zdobyciu przez prof. Sławomira Krzychałę nagrody im. prof. Romana Czerneckiego, w kategorii naukowej, za publikację pt. „Teacher Responses to New Pedagogical Practices: A Praxeological Model for the Study of Teacher-Driven School Development” (American Educational Research Journal).


Nagrody przyznane zostały przez Fundację EFC po raz czwarty. W gronie nominowanych co roku znajdują się naukowcy, dziennikarze i praktycy związani z branżą edukacyjną, co czyni konkurs jedyną tego typu inicjatywą w Polsce, która zrzesza te trzy środowiska. Do konkursu zapraszani są wyłącznie autorzy prac o edukacji.


Informacje o Laureatach i nagrodzonych pracach

 

 


dr hab. Sławomir Krzychała, profesor Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Rozwija dialogiczne podejście w ramach jakościowych badań edukacyjnych. Do wywiadów, reportaży i obserwacji zaprasza zarówno uczniów, jak i nauczycieli, by wspólnie rekonstruować szkołę jako środowisko uczenia się, relacji i zaangażowania. Szczególną uwagę ogniskuje na przemianie codziennych praktyk nauczania oraz na profesjonalnym rozwoju nauczycieli.

Czytaj więcej