Dolnośląska Szkoła Wyższa została członkiem konsorcjum New University in Exile, działającego przy New School for Social Research w Nowym Jorku.

Konsorcjum powstało w 2018 roku i stanowi globalnie rozwijającą się sieć 51 uczelni wyższych z całego świata. Inicjatywa nawiązuje do tradycji University in Exile założonego przez New School  w 1933 roku w celu pomagania uczonym uchodzącym z hitlerowskich Niemiec. Dziś misją konsorcjum jest stworzenie intelektualnie stymulującej społeczności, wspierającej naukowców i badaczy znajdujących się poza własnym krajem z powodu trudnej sytuacji w kraju rodzimym – prześladowań, działań wojennych, sytuacji politycznej etc., między innymi z krajów takich jak Afganistan, Ukraina, Białoruś czy Mjanma.

Przedstawicielem DSW w konsorcjum jest prof. DSW dr hab. Lotar Rasiński.

To dla nas wielki zaszczyt, że nasza uczelnia może stać się częścią instytucji wspierającej naukę i pracę akademicką badaczy, dla których ojczysta uczelnia nie stanowi gruntu sprzyjającego rozwojowi wolnej myśli.

Więcej informacji pod linkiem https://newuniversityinexileconsortium.org