Zupełnie nową definicję mody zaprezentowały 1 lipca we wrocławskim Surowcu studentki Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Dzięki połączeniu niesamowitej kreatywności i odwagi twórczej mogliśmy podziwiać projekty wpisujące się w założenia idei zero waste oraz będące wyrazem sprzeciwu względem mody fast fashion.

 

Pure Vintage było wydarzeniem obowiązkowym dla wszystkich wrocławskich miłośników mody, w szczególności tej sprzed lat. Stworzona w oparciu o odzież z drugiej ręki kolekcja Julii Macyszyn i Karoliny Ordysieńskiej składała się z kilkudziesięciu stylizacji łączących najaktualniejsze trendy z urokiem minionych dekad. Kreacje pokazane zostały na wybiegu w jednej z najbardziej oryginalnych przestrzeni Wrocławia – przy Surowcu, nieopodal Galerii Neonów. Klimatyczne otoczenie nie przyćmiło jednak uroku samych projektów.

 

Zaprezentowane przez profesjonalnych modeli i modelki stylizacje udowodniły, że witryny sklepowe sieci odzieżowych pokazują zaledwie zalążek tego, co ma do zaoferowania moda vintage.

 
Fot. Marek Kaźmierczak 

 

 

Mamy nadzieję, że jest to dopiero pierwsza odsłona Pure Vintage, jaką mogliśmy zobaczyć dzięki naszym studentkom. Mentorem inicjatywy jest dr hab. Agnieszka Węglińska, prof. DSW.

 

Pokaz mody Pure Vintage powstał w ramach Akademii Umiejętności Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, umożliwiającej studentom pozyskanie dofinansowania na realizację wybranego projektu rozwijającego indywidualne zainteresowania i kompetencje. W zależności od specyfiki zgłoszonej inicjatywy udzielona dotacja sięgać może 12 tys. zł.

 

 

Czytaj więcej