Dolnośląska Szkoła Wyższa zaprasza na cykl bezpłatnych webinarów online. Specjalny webinar dla maturzystów i studentów przygotowaliśmy 3 czerwca. Psycholog dr Anetta Pereświet-Sołtan opowie jak poradzić sobie ze stresem na maturze i egzaminie. Aby uczestniczyć w webinarach, wystarczy dołączyć do grupy FB Wiedza mnie uskrzydla #DSW.  Zapraszamy! 

 

Webinary online co środę lub wtorek prowadzone są przez wykładowców uczelni. 

 

Pierwszy z nich poprowadził Bartosz Janiczek - fotograf-freelancer, fotoreporter i wykładowca Dolnośląska Szkoła Wyższa. Opowiedział czym jest fake news, kto go tworzy i w jakim celu. Pokazał skąd czerpać rzetelne informacje i jak demaskować fake newsy, które w czasach koronawirusa przeżywają rozkwit. 

 

Psycholog dr Beata Rajba podczas drugiego webinaru  opowiedziała o tym jak pokonać lęk, który towarzyszy nam w czasach koronawirusa. Odpowiedziała na pytania - czym charakteryzują się kolejne etapy przeżywania kryzysu? Kto z nas jest najbardziej narażony na wyczerpanie? Jak radzić sobie z utratą pracy, chorobą bliskich?  Jak skutecznie ładować akumulatory? Webinar można obejrzeć na kanale You Tube DSW.

 

Trzeci warsztat online pokazywał, jak uczyć się jęz. obcych nie wychodząc z domu. Martyna Szot, lektorka języka angielskiego, wskazała narzędzia i sposoby na to, aby zamienić naukę języka obcego w zabawę i rozrywkę, a z czasem w stały element każdego dnia. 

 

Czwarte spotkanie online było poświęcone nauce zdalnej i metodzie SCRUM i możliwości jej wykorzystania przez nauczycieli w nauczaniu zdalnym. Opowiadała o tym dr Małgorzata Pietras-Szewczyk z DSW. 

Piąty webinar, który pokazywał, że praca zdalna to umiejętność i można się jej nauczyć, poprowadził psycholog i specjalista od e-learningu Maciej Jonek. 

 

Szósty webinar odbył się 20 maja. Psycholog dr Beata Rajba opowiadała o tym, czego nas pozbawia i czego uczy trudny czas pandemii. Odpowiedziała na pytania - Jak być dobrym partnerem/partnerką, mężem/żoną, rodzicem i pracownikiem w czasach pandemii? Jakie oblicza ma czas #zostajewdomu? Jak odnajdujemy się w nowej rzeczywistości tzw. społecznego dystansu?

 

Dla wszystkich, którzy nie brali udziału w poprzednich webinarach, dostępne są ich nagrania, które można obejrzeć na FB. 
 

Specjalne webinary dla uczniów i studentów  

Jak się uczyć, żeby się nauczyć?  - 27 maja, godz. 12:00

Czasu (albo chęci) na naukę wciąż jest za mało, a materiału cała masa - to doświadczenia, które podzielają wszyscy maturzyści i studenci. Dlatego ten webinar ma na celu przedstawić zasady, których przestrzeganie ułatwia szybką i skuteczną naukę oraz utrwalanie już znanych wiadomości. Dzięki poznanym technikom bez trudu zapamiętasz daty i inne ciągi cyfr oraz słów, szybciej przypomnisz sobie treści przeczytane w podręczniku i skuteczniej będziesz kojarzyć ze sobą zagadnienia pochodzące z różnych działów danego przedmiotu. Taka wiedza przyda się nie tylko podczas bieżących sprawdzianów i na maturze, ale również w niedługiej przyszłości - podczas sesji egzaminacyjnych na studiach. Prowadząca to Beata Andrzejewska, wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.  By obejrzeć webinar, wystarczy dołączyć do grupy FB Wiedza mnie uskrzydla#DSW. 

 

Pokonaj stres na maturze - 3 czerwca, godz. 12:00 

 

Paraliżuje cię strach przed sprawdzianem lub egzaminem? Myślenie o tym uniemożliwia naukę? Zapraszamy na spotkanie online, który pozwoli Ci go pokonać. Psycholog dr Anetta Pereświet-Sołtan opowie o technikach radzenia sobie ze stresem i co należy zrobić, by nerwy stały się źródłem pozytywnej energii. Bądź z nami online, pokonaj stres i zdaj egzaminy, maturę jak najlepiej.

By obejrzeć webinar, wystarczy dołączyć do grupy FB Wiedza mnie uskrzydla#DSW. 

 

Zapraszamy! 

 

 

Czytaj więcej