Co zyskujesz, studiując media kreatywne na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW?

  • W trakcie zajęć zdobędziesz nowe kwalifikacje i nauczysz się zaawansowanej pracy z silnikami oraz  poznasz tajniki animowania twarzy.
  • Zajęcia odbywają się w studiu telewizyjnym, pracowniach multimedialnych, komputerowych i fotograficznych oraz w specjalistycznej pracowni motion capture i laboratorium dźwięku.
  • Będziesz miał możliwość odbycia praktyk u naszych wieloletnich partnerów oraz poznać pracę profesjonalistów od kuchni: telewizji, radiu, prasie.
  • Dzięki studiom na tym kierunku z łatwością sprostasz nowym wymaganiom pracodawców w branżach kreatywnych w praktyce będziesz w stanie stworzyć swoją własną animację i grę.
  • Media kreatywne to kierunek, jakiego jeszcze na rynku nie było. Wykładowcy ujawniają kulisy powstawania najpopularniejszych gier, prowadzą studentów przez cały proces ich powstawania, od pierwszych pomysłów i okresu preprodukcji, przez tworzenie mechanik, systemów i assetów oraz dobór modelu biznesowego, aż po moment wydania i popremierowego utrzymania. Na zajęciach, opartych w głównej mierze na praktycznym doświadczeniu wykładowców, obalane są mity na temat tworzenia gier, ustępując miejsca rzetelnym informacjom i ćwiczeniom praktycznym.

Dodatkowe atuty kierunku: 

  • Kierunek jest unikalny w skali kraju, a nawet w skali Europy – jako jedyni przygotowujemy do pracy w tak wielu sektorach branż kreatywnych i bierzemy pod uwagę wymagania aktualne wymagania pracodawców,
  • Podczas zajęć studenci przygotowują się do zaawansowanej pracy w branży mediów kreatywnych, wychodząc naprzeciw ciągle zmieniającym się wymaganiom pracodawców w Polsce i na świecie. Dzięki temu mogą pracować w każdym zakątku kuli ziemskiej!
  • W trakcie nauki będziesz miał możliwość pracy ze specjalistami tworzącymi najlepsze gry i animacje w Polsce.

Dowiedz się, jak wyglądają 2-letnie studia magisterskie uzupełniające na kierunku media kreatywne: projektowanie gier i animacji 3D.

Sprawdź jak wyglądają zajęcia na Mediach Kreatywnych!

Z zamiłowania jestem filmowcem, ale jestem również wykładowcą na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu. Moja specjalność to podstawy pracy z kamerą, montaż, film, światła, dźwięk. Jeżeli przyjdziecie do nas na studia, na dziennikarstwo i komunikację społeczną albo na media kreatywne, to na pewno spotkamy się w naszym studio telewizyjnym. Tam w technologii 6K. Będziemy ćwiczyć wszystko to czego można spodziewać się na planie filmowym oraz w telewizji.  

Piotr Żukowski

Manager kierunku, wykładowca na kierunku Media kreatywne: projektowanie gier i animacji

Jestem wykładowca motion capture na kierunku Media kreatywne na naszej uczelni. Jeśli podobnie jak ja byliście zafascynowani od najmłodszych lat grami komputerowymi, wielokrotnie grając w przeróżne gry, zastanawiałeś się jak ten wirtualny świat został stworzony oraz jak taka praca może wyglądać. Kto oglądał "Toy Story" lub jakieś ich inne produkcje. Doskonale wie jak dużo pracy to musiało kosztować grafików. Ja od najmłodszych lat marzyłem o tym, żeby pracować przy produkcji gier i mnie się udało. Natomiast jeżeli chcecie, żeby Wam się udało, ten kierunek jest idealny dla Was, ponieważ my specjalnie przygotowujemy Was do podjęcia pracy w branży game development lub przy animacji. Przekazujemy Wam wiedzę zarówno praktyczną, jak i teorię, którą będziecie jeszcze bardziej rozwijać po to, żeby największe studia w Polsce lub nawet za granicą biły się właśnie o was. 

Michał Chmielewicz

Wykładowca na kierunku Media kreatywne: projektowanie gier i animacji

Dziś wiele osób chce pracować przy grach wideo, filmach, animacjach czy tworzyć własne projekty z tych dziedzin. Właśnie dlatego zapewniamy naszym studentom możliwość kształcenia się pod okiem ekspertów i fachowców, na co dzień pracujących w branżach kreatywnych. Z nami zdobędziesz praktyczne umiejętności, poznasz tajniki designerskiego sposobu myślenia i dowiesz się, jak stawiać pierwsze kroki w branży. Od samego początku stawiamy na pracę w systemie projektowym, a przy tym pokazujemy, jak naprawdę wygląda tworzenie gier, filmów i animacji. Uczymy i obalamy mity, ponieważ zależy nam, by nasi absolwenci byli jak najlepiej przygotowani do pracy w branżach kreatywnych i tworzenia samodzielnych projektów.

dr Adam Flamma

Wykładowca na kierunku Media kreatywne

Media kreatywne: projektowanie gier i animacji to szansa na zdobycie wykształcenia magisterskiego o praktycznym charakterze. Dają możliwość uczenia się od pracowników największych wrocławskich producentów gier, a także doświadczonych animatorów. Wybór między specjalizacjami game design oraz animacja 3D pozwoli aż przez 3 semestry studiów zgłębiać przede wszystkim tajniki tworzenia gier oraz projektowania animacji. Grupy ćwiczeniowe na specjalizacjach są wyznaczane z uwzględnieniem umiejętności studentów kierunków, które wcześniej skończyli, aby efektywnie rozwijać każdego, niezależnie od wcześniejszych doświadczeń.

dr Szymon Makuch

Wykładowca na kierunku Media kreatywne

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Animacja 3D
Niestacjonarne Stacjonarne
od 649 zł 683 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 683 zł
Game design
Niestacjonarne Stacjonarne
od 649 zł 683 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 683 zł

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF