Tego się nauczysz:

• Planowania żywienia, którego celem jest przygotowanie organizmu do określonego wysiłku fizycznego oraz wspierania regeneracji po takim wysiłku.
  • Nauczysz się, jak dostosować dietę i suplementację osób uprawiających aktywność fizyczną w zwiększonym wymiarze.
  • Konstruowania programów dietetycznych  w odnowie biologicznej u osób aktywnych fizycznie, sportowców wyczynowych i dla wszystkich osób pragnących prowadzić zdrowy styl życia.
  • Zdobędziesz umiejętności do motywowania pacjentów i przeprowadzania coachingów zdrowotnych, mających na celu podniesienie jakości życia.

Praca dla Ciebie:

• Będziesz przygotowany do pracy w klubach sportowych, ośrodkach odnowy biologicznej, ośrodkach typu wellness i spa,  klubach fitness, a także do prowadzenia poradnictwa związanego z prozdrowotnym stylem życia.

• Biologiczne uwarunkowania rozwoju człowieka
  • Biologiczne uwarunkowania wysiłku fizycznego
  • Żywienie i wspomaganie dietetyczne w różnych dyscyplinach sportu
  • Choroby przewlekłe oraz zaburzenia metaboliczne w aspekcie wysiłku fizycznego
  • Suplementy diety i środki specjalnego przeznaczenia
  • Trening personalny w różnych modelach dietoterapii

Zobacz program studiów

Wykładowcy

mgr inż. Joanna Mulik- Buczma

Menedżer kierunku Dietetyka i promocja zdrowia

Technolog Żywności i Żywienia Człowieka, Psychodietetyk, Pedagog, Certyfikowany Trener personalny,Prowadzi Gabinet dietetyczny ze wsparciem psychologicznym Dobry Nawyk.
Absolwentka studiów I i II stopnia na Uniwersytecie Przyrodniczym we...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Zainteresowała Cię specjalność?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF