Co zyskujesz, studiując bezpieczeństwo wewnętrzne na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW?

 • Skoncentrujesz się na problematyce przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa w sferze społecznej, ekonomicznej oraz politycznej
 • Poszerzysz kwalifikacje zawodowe o umiejętności miękkie, np. komunikowanie w sytuacjach kryzysowych, negocjacje
 • Znajdziesz szerokie spectrum aktualnych tematów z zakresu różnych sektorów bezpieczeństwa: informacyjnego, technologicznego, ekologicznego, ochrony ludności i danych oraz zarządzania strategicznego
 • Udoskonalisz kompetencje społeczne takie jak: autoprezentacja, prowadzenie dyskusji, asertywność, kultura pracy.
 • Zdobędziesz wiedzę z zakresu prawa w dziedzinie bezpieczeństwa 
 • Nauczysz się stosowania technik negocjacji i mediacji  

 • Będziesz wiedział jak analizować zjawiska związane z bezpieczeństwem w skali lokalnej, regionalnej i krajowej 

 • Nauczysz się rozważnego stosowania siły fizycznej w samoobronie oraz jako środka przymusu bezpośredniego. 

Dodatkowe atuty kierunku: 

 • Współpracujemy ze specjalistami i ekspertami z dziedziny bezpieczeństwa i prawa, a program studiów przygotowaliśmy tak, by uwzględniał potrzeby rynku pracy.

 • W ramach kierunku realizujemy praktyki i zajęcia studyjne w Policji, Służbie Więziennej, Centrum Powiadamiania Ratunkowego i Centrum Zarządzania Kryzysowego, czyli w miejscach niedostępnych dla osób nieuprawnionych.  

 • Eksperci, praktycy oraz zapraszani przez nas goście nauczą Cię profesjonalnego wykorzystywania zdobytej wiedzy w Twojej codziennej pracy.

 

 • Usystematyzowana w trakcie studiów wiedza teoretyczna i praktyczna pozwala na rozpoznawanie i ocenę zagrożeń oraz związanego z tym ryzyka na poziomie: globalnym, regionalnym, narodowym i lokalnym. 

 • W  ramach  specjalności  realizujemy  również praktyki  i  zajęcia  studyjne w przedsiębiorstwach wysokiego ryzyka, czyli w miejscach, dla których dostęp jest ograniczony dla osób nieuprawnionych. 
 • Oprócz wiedzy, sprawdzamy i oceniamy umiejętności praktyczne w trakcie realizowanych zadań, ćwiczeń lub analiz.
   

Zobacz relację z podpisania umowy o współpracy pomiędzy Dolnośląską Szkołą Wyższą a 16 Dolnośląską Brygadą Obrony Terytorialnej. 

Posłuchaj, co ma do powiedzenia  dr hab. Tomasz Balbus, prof. Uniwersytetu DSW wykładowca na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 29 czerwca
czesne już od
450 zł
383 zł
miesięcznie

Zapisując się do 29 czerwca zyskujesz:
●   800 zł dzięki zniżce w czesnym, która rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 
●    dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.

 

 

 

 

 

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 360 zł

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej:

●    Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1200 zł i będzie również rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
●    dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.


 

Pracuję ze studentami od kilkunastu lat i mogę potwierdzić, że studia pierwszego stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne to dobry wybór dla wszystkich, którzy związali lub chcą związać swoje zawodowe losy z szeroko rozumianym sektorem bezpieczeństwa. Przez moje zajęcia z filozofii bezpieczeństwa, historii terroryzmu czy bezpieczeństwa energetycznego przewinęły się setki funkcjonariuszy wszystkich możliwych służb mundurowych, strażaków, pracowników samorządów różnego stopnia czy ratowników medycznych. Obserwując ich w przekroju zajęć od I do VI semestru, kiedy bronili już prace dyplomowe, widziałem, jak zmieniali się i rozwijali w ciągu trzech lat spędzonych w DSW. To wielki zaszczyt i przyjemność dla wykładowcy, kiedy widzi, jaki postęp robią jego podopieczni.

dr Bogusław Węgliński

Wykładowca, Kolegium Studiów Administracyjnych, Bezpieczeństwa i Technicznych

Kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne ma charakter praktyczny, będący odpowiedzią na zapotrzebowanie na specjalistów, którzy potrafią dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny oraz zarządzać w sytuacjach kryzysowych i działać prewencyjnie. Program studiów pozwala łączyć wiedzę z zakresu funkcjonowania administracji, szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz sfery planowania polityk publicznych oraz nowoczesnych technologii i infrastruktury. Zajęcia realizowane są przez praktyków, którzy wykorzystują kreatywne metody nauczania z naciskiem na kształtowanie samodzielności i innowacyjności studentów. Oprócz przekazywanej wiedzy, kształtujemy umiejętności praktyczne, sprawdzamy prawidłowość realizowanych zadań, ćwiczeń, wspólnie dokonujemy analizy skomplikowanych przypadków, a w ramach niektórych przedmiotów podejmujemy się realizacji projektów zespołowych lub indywidualnych.

dr Iwona Ładysz

Prodziekan ds. Jakości Kształcenia

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Bezpieczeństwo państwa
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 383 zł 450 zł
Bezpieczeństwo w obszarze portu lotniczego
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 383 zł 450 zł
Cyberbezpieczeństwo i ochrona danych
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 383 zł 450 zł
Kryminologia z kryminalistyką
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 383 zł 450 zł
Menedżer BHP
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 383 zł 450 zł
od 383 zł 450 zł

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF