Co zyskujesz, studiując bezpieczeństwo wewnętrzne w DSW?

  • Skoncentrujesz się na problematyce przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa w sferze społecznej, ekonomicznej oraz politycznej
  • Poszerzysz kwalifikacje zawodowe o umiejętności miękkie, np. komunikowanie w sytuacjach kryzysowych, negocjacje
  • Znajdziesz szerokie spectrum aktualnych tematów z zakresu różnych sektorów bezpieczeństwa: informacyjnego, technologicznego, ekologicznego, ochrony ludności i danych oraz zarządzania strategicznego
  • Udoskonalisz kompetencje społeczne takie jak: autoprezentacja, prowadzenie dyskusji, asertywność, kultura pracy.

Dodatkowe atuty kierunku:

  • Współpracujemy ze specjalistami i ekspertami z dziedziny bezpieczeństwa i prawa, a program studiów przygotowaliśmy tak, by uwzględniał potrzeby rynku pracy.

  • W ramach kierunku realizujemy praktyki i zajęcia studyjne w Policji, Służbie Więziennej, Centrum Powiadamiania Ratunkowego i Centrum Zarządzania Kryzysowego, czyli w miejscach niedostępnych dla nieuprawnionych i nieprzeszkolonych.

  • Eksperci, praktycy oraz zapraszani przez nas goście nauczą Cię profesjonalnego wykorzystywania zdobytej wiedzy w Twojej codziennej pracy.

 

  • Zajęcia wyróżniają się kreatywnymi metodami nauczania z naciskiem na kształtowanie samodzielności studentów i innowacyjności.
  • Dbamy o indywidualne podejście do każdego studenta, budujemy spersonalizowane ścieżki kariery, diagnozujemy potrzeby i zdolności
  • Oprócz wiedzy, sprawdzamy i oceniamy umiejętności praktyczne w trakcie realizowanych zadań, ćwiczeń lub analiz.

Pracuję ze studentami od kilkunastu lat i mogę potwierdzić, że studia pierwszego stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne to dobry wybór dla wszystkich, którzy związali lub chcą związać swoje zawodowe losy z szeroko rozumianym sektorem bezpieczeństwa. Przez moje zajęcia z filozofii bezpieczeństwa, historii terroryzmu czy bezpieczeństwa energetycznego przewinęły się setki funkcjonariuszy wszystkich możliwych służb mundurowych, strażaków, pracowników samorządów różnego stopnia czy ratowników medycznych. Obserwując ich w przekroju zajęć od I do VI semestru, kiedy bronili już prace dyplomowe, widziałem, jak zmieniali się i rozwijali w ciągu trzech lat spędzonych w DSW. To wielki zaszczyt i przyjemność dla wykładowcy, kiedy widzi, jaki postęp robią jego podopieczni.

dr Bogusław Węgliński

Wykładowca DSW, Kolegium Studiów Administracyjnych, Bezpieczeństwa i Technicznych

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Bezpieczeństwo państwa
Niestacjonarne Stacjonarne
od 385 zł
Kryminologia z elementami kryminalistyki
Niestacjonarne Stacjonarne
od 385 zł
Menedżer BHP
Niestacjonarne Stacjonarne
od 385 zł
od 385 zł
od 385 zł

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF