Dzięki kontaktom nawiązanym z pracodawcami zarówno z rynku lokalnego, jak i ogólnopolskiego, studenci i absolwenci Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW mają dostęp do wielu ciekawych ofert praktyk i staży oraz pracy stałej lub tymczasowej.

 

Poszukujesz pracy, stażu lub praktyki - zapraszamy do skorzystanie z następujących serwisów studenckich, gdzie możesz założyć konto i znaleźć wiele ciekawych ofert z całej Polski, i nie tylko:

www.biurokarier.edu.pl

 

www.dsw.jobteaser.com

PRAKTYKA STUDENCKA a STAŻ?

 

Praktyki są idealnym sposobem na sprawdzenie swojej wiedzy i doskonalenie umiejętności zdobytych w trakcie studiów. Dzięki nim:

  • zdobędziesz doświadczenie,
  • zweryfikujesz swoje predyspozycje zawodowe,
  • zaprezentujesz się potencjalnemu pracodawcy,
  • zdobędziesz referencje.

Pamiętaj! praktyki studenckie są obowiązkowe. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "Praktyki - zasady i dokumenty"

 

Staże są formą zatrudnienia oferowaną przez pracodawców i warto w oparciu o nie, zdobywać doświadczenie zawodowe. Udany staż może być przepustką do zdobycia stałej pracy i dobrym początkiem rozwoju ścieżki kariery.

 

Pamiętaj! Jeżeli chcesz uzyskać zaliczenie praktyki studenckiej na podstawie odbytego stażu powinieneś omówić tę kwestię ze swoim Uczelnianym Opiekunem Praktyk.

Gdzie szukać ofert pracy dla studentów?

Wiele firm poszukujących pracowników publikuje swoje oferty w naszych serwisach:

www.biurokarier.edu.pl

www.dsw.jobteaser.com

 

Możesz także skorzystać z ogólnodostępnych portali pośrednictwa pracy tj. pracuj.pl czy olx.pl.

 

Dodatkowo na prośbę pracodawców Biuro Karier i Praktyk przeprowadza rekrutację i wstępną selekcję kandydatów. Jeśli poszukujesz pracy stałej lub tymczasowej skontaktuj się z doradcą kariery i umów na spotkanie w formie tradycyjnej lub online (platforma teams). Gdy pojawi się zgodna z Twoimi preferencjami oferta doradca skontaktuje się z Tobą drogą elektroniczną lub telefonicznie.