Zapraszamy na spotkanie online z dr hab. Pawłem Rudnickim, prof. DSW i dr Marzanną Pogorzelską z Uniwersytetu Opolskiego, którzy wspólnie napisali książkę „Przecież jesteśmy! Homofobiczna przemoc w polskich szkołach – narracje gejów i lesbijek”.

Przemysław Staroń - Nauczyciel Roku 2018 napisał o tej publikacji: "Możemy wybaczyć dziecku, że boi się ciemności, ale prawdziwa tragedia zdarza się wtedy, gdy człowiek dorosły boi się światła. Nawet jeżeli Platon nie wypowiedział wprost tych słów, niezwykle obrazują one podejście do osób LGBT w Polsce. Dlatego na nas, naukowcach, pedagogach i wszystkich wrażliwych na ludzką krzywdę, ciąży szczególna odpowiedzialność: rozumiejąc prawdę jako aletheia, jako odkrywanie tego, co zakryte, musimy niestrudzenie zderzać się z faktami o cierpieniu drugiego człowieka, by poprzez otwieranie oczu – otwierać serca. To właśnie robi ta książka i robi to rewelacyjnie."

dr hab. Paweł Rudnicki, prof.DSW

Transmisja spotkania online 3 lutego (środa) o godz. 20 >>> http://bit.ly/3cwOcCn

Wydarzenie publiczne, żeby w nim uczestniczyć nie trzeba mieć konta na Facebooku.