Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu zaprasza na Kino Letnie w Centrum Historii Zajezdnia. W każdy piątek, od 5 lipca, na widzów czekają pokazy filmowe pod gołym niebem, dodatkowe atrakcje-niespodzianki oraz możliwość głosowania na finałowy seans. Wstęp na wydarzenie jest wolny, a seanse rozpoczną się o godzinie 21:30 na ul. Grabiszyńskiej 184.

 

Uniwersytet Dolnośląski DSW we Wrocławiu, jako partner wydarzenia, zaprasza na Kino Letnie w Centrum Historii Zajezdnia. Na miejscu będą dostępne dodatkowe atrakcje-niespodzianki. Wrocławskie piątkowe wieczory będą urozmaicone pokazami filmowymi pod gołym niebem. Duży ekran, leżaki i filmowe hity – to idealna okazja na letni wieczór lub spotkanie z przyjaciółmi. Seanse zaczynają się 5 lipca o godz. 21:30.

W lipcu widzowie będą mogli głosować online na ostatni film cyklu, który zostanie wyświetlony 16 sierpnia. Głosowanie finałowe odbędzie się 26 lipca.

Harmonogram pokazów:

  • 5 lipca: „Butch Cassidy i Sundance Kid” (reż. George Roy Hill, 1969)

  • 12 lipca: „C’mon C’mon” (reż. Mike Mills, 2021)

  • 19 lipca: „Pierwszy człowiek” (reż. Damian Chazelle, 2018)

  • 26 lipca: „Everest” (reż. Baltasar Kormakur, 2015)

  • 2 sierpnia: „Wszystko za życie” (reż. Sean Penn, 2007)

  • 9 sierpnia: „Poprzednie życie” (reż. Celine Song, 2023)

  • 16 sierpnia: film wybrany przez widzów

 

Obecna edycja kina plenerowego skupia wokół siebie tytuły związane z tematem rocznym „Podróżować, ale jak?”. Zobaczymy takie filmy jak: „Butch Cassidy and the Sundance Kid”, „C’mon, C’mon” czy „Poprzednie życie”. Ostatni pokaz oddajemy naszej publiczności – w trakcie pierwszych czterech seansów będzie można oddać swój głos na wskazane przez nas tytuły – do wyboru jest m.in. „Pożegnanie z Afryką”, „Gladiator”, „Autostopem przez galaktykę” czy „Angielski Pacjent”. Głosowanie odbywa w sposób elektroniczny, bezpośrednio przed seansem – w ten sposób, chcemy, aby moc sprawczą miała faktycznie nasza publiczność. Do zobaczenia w Centrum Historii Zajezdnia w każdy piątek lipca oraz sierpnia o godzinie 21:30! - mówi Małgorzata Anna Jakubowska z Centrum Historii Zajezdnia

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. W czasie seansów wydawany będzie darmowy popcorn!

 

Adres: ul. Grabiszyńska 184 – to miejsce wydarzenia.

 

Co więcej, radio RAM organizuje konkurs, w którym można wygrać miejsca VIP oraz zestawy gadżetów od Centrum Historii Zajezdnia i Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW. Aby wziąć udział w konkursie, należy słuchać Radia RAM w soboty po 10:00. Więcej informacji na stronie zajezdnia.org.

Czytaj więcej