Zapraszamy na wideo relacje z wydarzenia.

 

LINK DO FILMU 

 

 

 

 

Już w maju na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW będzie można obejrzeć podniebne filmy i zdjęcia realizowane z wykorzystaniem dronów. 18.05.2024 odbędzie się 6. Edycja DRONE Film Festival Poland 2024, w czasie którego obejrzeć będzie można kilkadziesiąt prac zrealizowanych przez fotografów i filmowców.

 

Pokazy i warsztaty: 15:00

Prezentacje filmowe i spotkania z twórcami: 17:00


Historia festiwalu zaczęła się w 2016 roku, kiedy to grupa pasjonatów latania bezzałogowymi statkami powietrznymi, związana z wtedy jeszcze Dolnośląską Szkołą Wyższą we Wrocławiu, obecnie Uniwersytetem Dolnośląskim DSW, postanowiła stworzyć międzynarodowy konkurs filmowy i fotograficzny. Pomysłodawca przedsięwzięcia Przemysław Artur Sowiecki, jego żona Aleksandra Skudlarska, wykładowcy uczelni – Piotr Żukowski, Bogdan Bugajski oraz Anna Sabo, Krzysztof Świderski, Oliwer Britton, Radosław Bugajski i Jacek Mądry powołali do życia międzynarodowy konkurs.


W programie pierwszej edycji odbyły się panele branżowe, prezentacje już nieistniejącego systemu Dron Radar oraz prezentacja pracowni Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW motion capture. W konkursie zaprezentowano 28 filmów i 16 fotografii zrealizowanych na całym świecie.


W tym roku dzięki zaangażowaniu Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW we Wrocławiu, współorganizatora wydarzenia, po raz szósty odwiedzający  podziwiać na dużym ekranie filmy i fotografie z całego świata.


Filmy i fotografie będą prezentowane i oceniane przez jury w kategoriach: happiness – dowolna interpretacja szczęścia – kategoria filmowa i fotograficzna, new perspective – nowa perspektywa miejsca, obiektu, sytuacji itp… 
– kategoria filmowa i fotograficzna, 360 – kategoria filmowa i fotograficzna, AI - kategoria filmowa i fotograficzna, vertikal - kategoria filmowa i fotograficzna, racer extreme, timelaps, film podwodny, film fabularny, film dokumentalny, film promocyjny, teledysk.


Jury dodatkowo przyzna nagrody za film i fotografie „Zdolnego Śląska”, za efekty specjalne oraz dźwięk i muzykę wykorzystaną w filmach.


Prace można zgłaszać do 8 maja 2024 poprzez stronę: https://dronefilmfestival.eu/ 


Projekcje konkursowe, prezentacja fotografii, imprezy towarzyszące i gala wręczenia nagród odbędzie się 18 maja 2024 roku w auli im. profesora Roberta Kwaśnicy we Wrocławiu przy ulicy Strzegomskiej 55.


Festiwal powstaje przy współpracy partnerów: Agencja Marketingowa SowiWeb, Exdart – obrazy bez granic, Fundacja obrazy bez granic, Pentagon Studio, Owl You Need - Portal Twórczych i Aktywnych, Samodzielne Stowarzyszenie Ludzi Kreatywnych 10%Art, oraz Koło Filmowe Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW. Udział w festiwalu, zgłoszenia i wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy.
 

Czytaj więcej