Koło Naukowe Psychologii Ewolucyjnej „evo devo”

zaprasza

 

17. 03.2023 o godzinie 18.00 

przy ul. Strzegomskiej 55

na wykład Marii Szecówki-Nowak 

na temat:

"Niepłodność jako choroba cywilizacyjna – współczesne wyzwanie dla psychologów"

 

Niepłodność została zakwalifikowana przez WHO jako choroba cywilizacyjna i w świetle wyników badań, stanowi problem, który będzie przybierał na sile. Obecnie szacuje się, że z niepłodnością boryka się około 1 na 5 par. Doświadczanie niepłodności często wiąże się z długotrwałym procesem leczenia obarczonym niepewnością zarówno co do czasu jego trwania, jak i rezultatu.. To droga, która nierzadko obejmuje wielokrotne zmaganie się z cyklami budowania nadziei na powodzenie i radzeniem sobie ze stratami. Borykanie się z niepłodnością wiąże się z różnorodnymi wyzwaniami psychologicznymi, z którymi mierzą się kobiety i mężczyźni w trakcie leczenia, ale także w dalszej perspektywie ich życia. Złożoność problematyki tworzy istotną przestrzeń na oddziaływania psychologiczne.

 

Wstęp bezpłatny.

Formularz zapisu

 

Liczba miejsc ograniczona.

 

Zaraz po wykładzie odbędzie się także spotkanie organizacyjne nowo uruchomionej sekcji Psychologii Egzystencjalnej, powstałej w ramach Koła Psychologii Ewolucyjnej "evo-devo".


Maria Szecówka-Nowak – psycholog (UŁ), certyfikowany coach (IPRI, Kraków). Ukończyła akredytowane szkolenia (I i II stopnia oraz specjalistyczne) w zakresie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Laboratorium Edukacji i TSR, Wrocław oraz Centrum Rozwiązań, Toruń). Ponadto w Pracowni Testów Psychologicznych (PTP, Warszawa) ukończyła szkolenia z zakresu narzędzi stosowanych w diagnozie psychologicznej: inteligencji, inteligencji emocjonalnej, osobowości, kompetencji społecznych. Zrealizowała także szkolenia w obszarze pomocy psychologicznej i interwencji kryzysowej. Jako praktyk pracuje z osobami dorosłymi w obszarze wyzwań osobistych i zawodowych. Zajmuje się wsparciem psychologicznym dla osób zmagających się z doświadczaniem niepłodności. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy naukowo-dydaktycznej w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Prowadziła zajęcia dydaktyczne w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, a także na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Jest autorką artykułów naukowych dotyczących problematyki diagnozy psychologicznej, psychologii rozwoju człowieka i psychologii twórczości. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. 

Czytaj więcej