Już 10.10.2023r. o godz. 17:30 na auli Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW, przy ul. Strzegomskiej 55, odbędzie się wydarzenie "Viktor i ja" zorganiozwane przez Koło Psychologii Ewolucyjnej "evo-devo".

 

Wypełnij formularz zgłoszeniowy już teraz, aby zapisać się na wydarzenie:

 

Link do zapisów

 

Gośćmi specjalnymi będą:

 

ALEXANDER VESELY - psychoterapeuta i logoterapeuta, jedyny wnuk i propagator myśli i nauk Viktora E. Frankla, reżyser i producent filmowy. Urodził się w Wiedniu w Austrii w 1974r. Wielokrotnie nagradzany filmowiec, talent przejawiał już w młodym wieku, pierwszą kamerę wideo kupił mu jego dziadek. Alexander wyreżyserował wiele filmów krótkometrażowych i dokumentalnych, ale najbardziej dumny jest z filmu "Viktor i ja" - Życie i praca Viktora Frankla.

 

Viktor Frankl - austriacki psychiatra i psychoterapeuta pochodzenia żydowskiego. Twórca logoterapii - metody psychoterapeutycznej ukierunkowanej na rozważanie nad sensem. Autor wielu wybitnych utworów literackich, z których najbardziej znana jest książka "Człowiek w poszukiwaniu sensu".

 

W filmie "Viktor i ja" widzowie zobaczą doktora Frankla oczami najbliższych mu osób: rodziny, przyjaciół, pacjentów i współpracowników.

 

Alexander pokazuje nam postać swojego wybitnego dziadka głównie jako człowieka z krwi i kości, który tworzył, kochał, a przede wszystkim potrafił, nawet wśród największego cierpienia, dawać ludziom nadzieję i wskazywać drogę do odnalezienia sensu.

 

Polska premiera filmu "Viktor & I", wraz ze spotkaniem autorskim z jego twórcą miała miejsce w grudniu 2021r. i została zorganizowana przez Krakowski Instytut Logoterapii, którego Alexander V. jest, od września 2022 roku, honorowym członkiem.

 

DR ROMAN SOLECKI - Dyrektor Krakowskiego Instytutu Logoterapii, Logoterapeuta, Psychoterapeuta uzależnień, Wykładowca akademicki. Pracownik Kliniki Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży SU w Krakowie.

 

Projekt Innowacyjna uczelnia – doskonalenie działalności akademickiej na rzecz zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska, który Współfinansowany jest przez Unię Europejską  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

 

 

Czytaj więcej