Magdalena Jurczyk i Jan Kucz, studenci mediów kreatywnych, game design i efekty specjalne oraz Jagoda Piluch, wykładowczyni z Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW zapraszają na wirtualny pokaz swoich prac artystycznych.

 

Już od 16 maja do 23 maja 2023 w ramach Week4Work zapraszamy na niecodzienne wydarzenie, które przygotowali studenci Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW. Zapraszają na niecodzienne wydarzenie, jakim jest wirtualna wystawa ich prac w VALL GALLERY. Będzie można je oglądać za pomocą okularów VR. 

 

Termin 11 – 23 maja

Miejsce: Uniwersytet Dolnośląski DSW, budynek przy ul. Strzegomskiej 55 (hol) 

 

O wystawie opowiada Jagoda Piluch, absolwentka i wykładowczyni na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW. 

 

 

Magdalena Jurczyk - studentka 2 roku na kierunku Media Kreatywne, na specjalizacji Animacja 3D i Efekty Specjalne do Filmu i Gier. Interesuje się concept artem, w szczególności projektowaniem postaci. Hobbystycznie zajmuje się kostiumografią (jej strój zdobył drugie miejsce w konkursie na projekt własny na Pyrkonie 2022). Jest również autorką oprawy graficznej do polskiego tłumaczenia i opracowania historycznego traktatu szermierczego “La Scherma” autorstwa Francesco Fernando Alfieriego. Wyczynowo trenuje szermierkę historyczną. Oprócz aktywnego startowania w zawodach, zajmuje się prowadzeniem treningów dla dzieci i osób początkujących. Aktualnie jest w trakcie zdobywania uprawnień instruktora sportu na AWF w Katowicach. Przy każdej możliwej okazji stara się łączyć pasję z nauką, dlatego też w jej projektach można znaleźć mniej lub bardziej oczywiste nawiązania do szermierki.

 

 

Magdalena Jurczyk o swoich pracach na wystawie 

 

Projekt jest próbą stworzenia wirtualnego środowiska do medytacji, które miałoby na celu mobilizację odbiorcy do działania. Bazując na  osobistych doświadczeniach nabytych w trakcie rywalizacji sportowej, starałam się przedstawić co może dziać się w głowie zawodnika, który staje przed trudnym wyzwaniem. Wystawa pokazuje, jak poprzez medytację negatywne emocje przemieniają się w determinację i gotowość do walki.

 

Jan Kucz - student II roku na kierunku media kreatywne: game design, animacja, efekty specjalne Uniwersytet Dolnośląski DSW. Twórca licznych animacji i wizualizacji do własnych utworów muzycznych, a także wielu grafik. Aspirujący do tworzenia gier z gatunku - horror. Do jego szczególnych zainteresowań należą: gry niezależne, psychologia horroru i strachu. Inspiracje: estetyka Masahiro Ito i Beksiński - wizualna Akira Yamaoka i Mick Gordon - muzyczna Hideo Kojima – opowieść. Estetyka: Team Silent, Red Barrels, Remedy. 
 

 

Jan Kucz o swoich pracach na wystawie - Overthinking - to droga przez emocje 


Przechodzenie od punktu do punktu - pozwala na dotknięcie świata realistycznego z elementami abstrakcji i groteski. Problemy natury psychologicznej i socjologicznej to ważny wątek. Natręctwa myśli człowieka, „ubrane” w intensywnie czerwony kolor mają zwrócić uwagę odbiorcy. Turkus to odosobnienie, zieleń - ułomność, pomarańczowy - cykliczność i bezsilność. W estetetyce horroru zostały zawarte elementy pozwalające na wejście do wnętrza ludzkiego umysłu.

 
„You See It Too. For Me, It's Always Like This..."
 

WIĘCEJ WYDARZEŃ PODCZAS WEEK4WORK 2023 TUTAJ. 

 

Czytaj więcej