Wciąż słyszysz o zmianach klimatu, ale nie wiesz skąd się biorą?

 

Mozaika Klimatyczna to znany na całym świecie warsztat, w którym uczestnicy już w 3 godziny mogą poznać i zrozumieć całość mechanizmów stojących za zmianami klimatu. Za pomocą specjalnych kart, w przystępny i interaktywny sposób, będziemy wspólnie odkrywać kolejne związki przyczynowo-skutkowe. 

 

PROWADZĄCE: Rodzice dla klimatu (więcej o organizacji https://www.facebook.com/RodzicedlaKlimatu)

KIEDY: 15 marca 2024 roku (piątek) o godz. 17:00-20:00

GDZIE: Uniwersytet Dolnośląski DSW (Wrocław, ul. Strzegomska 55)

ZAPISY: Udział w warsztatach jest bezpłatny. Konieczne jednak jest zgłoszenie się przez formularz: https://forms.office.com/e/ykY8f7TSzs


Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.  

 

ORGANIZUJE: Studenckie Koło Naukowe Inicjatyw Pedagogicznych „Entuzjazm'' Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW.

 

Więcej o samych warsztatach:
 
MOZAIKA KLIMATYCZNA. Koncepcja powstała we Francji, w 2018 roku. Do tej pory w warsztatach wzięło udział około 1,5 miliona osób na całym świecie. We Francji stanowi obowiązkowe szkolenie dla urzędników. W Polsce miały już miejsce warsztaty dla chętnych posłanek i posłów mijającej kadencji oraz dla grup radnych miejskich.

 

Warsztaty trwają 3 godziny. Ideą jest praca zespołowa. Uczestnicy odkrywają karty, które prezentują różne elementy zmian klimatycznych (od przyczyn, przez zjawiska atmosferyczne, klimatyczne, po skutki zmian klimatu, w tym sprzężenia zwrotne). Uczestnicy tworzą z kart mozaikę obrazującą przyczyny i skutki zmian klimatycznych.

 

Zapisz się już teraz: https://forms.office.com/e/ykY8f7TSzs 

 

Do zobaczenia na warsztatach!!!

 

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o kontakt z organizatorem pod adresem: kolopedagogiczne@dsw.edu.pl

Czytaj więcej