Koło Naukowe DSW „Warsztaty Interpretacji SZTUKATERIA” zdobyło dofinansowanie na działalność artystyczną w tegorocznej edycji konkursu WCA FAST! Z niecierpliwością czekamy na efekty artystycznych działań naszych zdolnych studentów.

Wrocławskie Centrum Akademickie po raz kolejny przyznało dofinansowania dla inicjatyw studenckich w ramach programu FAST. Do tegorocznej edycji zgłoszonych zostało ponad 100 projektów, z czego granty przyznano zaledwie 35 z nich. Łączna kwota dofinansowania wyniosła 174 tys. zł.

Projekt działającego pod w strukturach DSW Koła Naukowego „Warsztaty Interpretacji SZTUKATERIA” dotyczy przedstawienia teatralnego pt. „Pokolenia”, opartego na sztuce autorstwa słuchaczki Dolnośląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy DSW. Fabuła osnuta jest wokół idei miłości widzianej i rozumianej z puntu widzenia przedstawicielek trzech różnych pokoleń – babci, mamy i wnuczki.

- Dołączenie do grona finalistów programu FAST pokazało nam, jak wielką siłę czerpać można dzięki dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem między przedstawicielkami różnych pokoleń. Nie tylko sama sztuka osnuta jest wokół trzech kluczowych bohaterek, które dzielą dekady – babci, mamy i wnuczki. Również niezwykle inspirujące spotkanie samej autorki – pani Grażyny Tkacz – oraz studentów z koła naukowego

„Sztukateria” pokazało nam, jak wiele pozytywnej energii niesie ze sobą dialog międzypokoleniowy – mówi mgr Anna Wojtasik, Kierownik Dolnośląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy DSW.

Przypominamy, że do Funduszu Aktywności Studenckich, bo o nim mowa, zgłaszane mogą być projekty o dowolnej tematyce, które nawiązują do specyfiki koła naukowego, grupy lub innej organizacji studenckiej, działającej na terenie Wrocławia. Szczegółowe informacje na temat kolejnych edycji znaleźć można na stronie internetowej Wrocławskiego Centrum Akademickiego.

Serdecznie gratulujemy zarówno studentom, jak i opiekun Koła Naukowego „Warsztaty Interpretacji SZTUKATERIA” dr Anicie Szprych. Z niecierpliwością wyczekujemy efektów tej twórczej współpracy, które będziemy mogli zobaczyć jeszcze w tym roku.