Brak możliwości wystawienia sztuki na scenie nie przeszkodził studentom i wykładowcom Dolnośląskiej Szkoły Wyższej w zaprezentowaniu niezwykłego spektaklu online. Słuchowisko audiowizualne  z elementami perfomatywnymi, na podstawie bajki Aleksandra Grina "Szkarłatne żagle” to połączenie różnych technik i środków artystycznego wyrazu, którego premiera miała miejsce 6 października 2020 roku. Prezentacja spektaklu odbyła się online. 

 

Realizacja ta stanowi część praktyczną pracy dyplomowej, przedstawianej na kierunku sztuki nowoczesne - Design now! w Dolnośląskiej Szkole Wyższej  przez studentkę Virę Bogdanową. Słuchowisko jest opisem sentymentalnej podróży Autorki, do czasów dzieciństwa. Opowieść, która jest motywem przewodnim, towarzyszyła jej w dzieciństwie i pozostała w jej wspomnieniach do dziś.

 

Słuchowisko audiowizualne, które powstało na podstawie "Szkarłatnych żagli", łączy różne środki artystycznego wyrazu i różne techniki. Podczas spektaklu oglądamy żywego aktora, obok postaci i ilustracji niemal wyciętych z starych książek, a także grafiki i animacje komputerowe. Wszystkie te elementy stwarzają napięcia pomiędzy sobą, by w rezultacie kreować całość tej opowieści, zawieszonej pomiędzy światem dzieciństwa Autorki i tym współczesnym.

W słuchowisku wzięli udział studenci i wykładowcy DSW, dając głos bohaterom. Realizacją dźwięku zajął się, zaproszony do pracy nad spektaklem, Ryszard Lubieniecki. Opieka artystyczna: Anna Bogdanowicz i Anita Szprych. Projekt finansowany jest ze środków Wrocławskiego Centrum Akademickiego w ramach Funduszu Aktywności Studenckiej (FAST).
 

Słuchowisko można oglądać na kanale YOU TUBE DSW

 

To jeden z trzech zwycięskich projektów studentów DSW, które są finansowane jest ze środków Wrocławskiego Centrum Akademickiego w ramach Funduszu Aktywności Studenckiej (FAST). Zapraszamy do oglądania. 

Czytaj więcej