9 czerwca 2020 roku odbyły się pierwsze egzaminy dyplomowe online w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.  Absolwenci informatyki z powodzeniem obronili napisane prace, prezentując je i odpowiadając na pytania komisji.

Były to pierwsze obrony prac dyplomowych online na naszej uczelni.

 

Dzięki temu mamy pierwszych sześciu inżynierów informatyki, którzy uzyskali ten tytuł w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Jeden z absolwentów Pan Igor Sapijaszko napisał i obronił pracę z wyróżnieniem. Promotorami  prac byli dr inż. Tomasz Długosz i mgr inż. Stanisław Lota. Recenzentem prac dr hab. Grzegorz Kosior, prof. UO.

 

"To była wielka przyjemność uczestniczenia w tych obronach. Forma online była również ciekawym doświadczeniem, choć na pewno nie nowością. Od kilku miesięcy, ze względu na pandemię koronawirusa w Polsce, realizujemy w ten sposób zajęcia ze studentami" - mówi dr Małgorzata Pietras-Szewczyk.  "To dla mnie wielka radość, że mogłam pogratulować uzyskania dyplomu inżyniera pierwszym absolwentom kierunku IT w DSW. Jako Dyrektor Programowa Kierunku kładę nacisk na aktualność i praktyczność realizowanych zajęć. Staramy się również wsłuchiwać w potrzeby studentów oraz odpowiadać na zapotrzebowanie rynku pracy. " - dodaje Małgorzata Pietras - Szewczyk. 

 

Obrona prac online to spotkanie z komisją za pośrednictwem internetu. Obrony dyplomowe w trybie online nie odbiegają zbytnio od tych przeprowadzanych tradycyjnie, co więcej zasady oraz dress code są takie same. Studenci wraz z trzyosobową komisją spotykają się dzięki aplikacji MS 365 Teams, które pozwala na spotkanie w czasie rzeczywistym. "Emocje, które towarzyszą egzaminowi także są takie same - na początku stres, a potem wielka radość" - podsumowują absolwenci DSW.

 

W najbliższych czasie zaplanowane są kolejne obrony prac dyplomowych przyszłych absolwentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. 

Czytaj więcej