VIII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę
1 października 2022 r. pod hasłem „To się musi powieść”!

PLAN WYDARZEŃ:

16:00-20:00 Gry planszowe, strategiczne, słowne
16:00-20:00 Strefa  gier video -retro - powrót do lat 90-tych
16:00-20:00 Bookcrossing - podziel się książką

AULA
16:00-16:40 Spektakl: POKOLENIA - teatr Uniwersytetu Trzeciego Wieku
17:00-17:40 Wykład dr Adama Flammy – Co gry wideo zawdzięczają literaturze?
18:00-18:40 "Opowiadania lżejsze od powietrza" – spotkanie z autorką książek dla dzieci i   dorosłych Barbarą Dziewiędzką-Figiel
19:00-20:00 Kostek – TECH HOUSE DJ SET

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach przygotowanych przez Bibliotekę Dolnośląskiej Szkoły Wyższej w ramach Nocy Bibliotek 2022 – w programie aktywności kulturalne, bardziej lub mniej związane z książką – gry, spotkanie autorskie, bookcrossing. Wszystko ma na celu ukazać kulturotwórczą rolę biblioteki. Cały event będzie miał miejsce w budynku głównym DSW przy ulicy Strzegomskiej 55 – w dwóch strefach: Bibliotece i na Auli Uczelni.

„Skierujmy wspólnie światło na biblioteki, pokazując wspierającą moc literatury i siłę lokalnej społeczności. Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.”

„Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych książek.”