Zapraszamy na spotkanie z Przemysławem Staroniem, Nauczycielem Roku 2018, zwanym też profesorem Snapchatem, autorem książki "Szkoła bohaterek i bohaterów", twórcą Zakonu Feniksa, którego uczniowie zdobyli rekordowe niemal 50 tytułów olimpijskich w Olimpiadzie Filozoficznej. W skrócie z niesamowitym człowiekiem, geekiem, który znalazł się na liście 100. osób zasłużonych na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych, trenerem kreatywności, zapalonym nauczycielem i filozofem.

 

Przemek Staroń już 12 czerwca w Dolnośląskiej Szkole Wyższej zaprezentuje wykład online pt. „Bo szkoła może być magiczna, czyli w witajcie w szkole bohaterek i bohaterów Przemysława Staronia.”

Serdecznie zapraszamy! 

 

Spotkanie online odbędzie się w ramach cyklu seminarium naukowe „Poza kulturową oczywistością”.  

 

ZAPRASZAMY: 
•    12 czerwca 2021, g. 9:00-10:30, Spotkanie zdalne w aplikacji MS TEAMS. Wystarczy wypełnić formularz 😊 

 


Przemysław Staroń – biogram 

Dziecko neo, geek i pasjonat rzeczywistości, a z wykształcenia psycholog, autor książki "Szkoła bohaterek i bohaterów", kulturoznawca, religioznawca i filozof, wspierający rozwój różnych osób na różnych poziomach - począwszy od nauczania myślenia w ramach bycia nauczycielem etyki, filozofii, wiedzy o kulturze w II LO w Sopocie, poprzez psychoedukację seniorów w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Sopocie, aż po wykłady i szkolenia dla biznesu w ramach Uniwersytetu SWPS i Centrum Rozwoju JUMP.

 

Jest trenerem kreatywności, a z powodu wykorzystywania w swojej pracy nowych technologii i mediów społecznościowych, zwłaszcza Snapchata, jest nazywany profesorem Snapem. Kieruje Zakonem Feniksa, jego uczniowie zdobyli rekordowe niemal 50 tytułów olimpijskich w Olimpiadzie Filozoficznej w ciągu 7 lat, stworzył magiczną pracownię #utrzy, mówi na TEDxach, w 2014 Nominowany, a w 2018 zdobywca tytułu Nauczyciel Roku, znalazł się na liście 100. osób zasłużonych na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych, a projekty międzypokoleniowe stworzone przez niego i Lidię Dysarz zostały nagrodzone przez Komisję Europejską. Został wyróżniony w konkursie im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata". Otrzymał LGBT+ Diamond 2019 Polish Business Award w kategorii "Rising Star", finalista nauczycielskiego nobla Global Teacher Prize 2020, Digital Shaper 2020, jest na liście 100 osób, które zmieniają Polskę (na lepsze) wg Noizz.pl

 

Ponadto jest konsultantem wydawniczym, publicystą, a także twórcą internetowym; jego artykuł “A czemu by nie z seniorami” opublikowany w Głosie Nauczycielskim został wyróżniony w Konkursie na Nagrodę im. Profesora Romana Czerneckiego. Wybrany Człowiekiem Roku w kategorii “Wzorowe sprawowanie” w plebiscycie czytelników “Gazety Wyborczej”. Członek Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050. 

 

ZAPRASZAMY: 
•    12 czerwca 2021, g. 9:00-10:30.
 Spotkanie zdalne w aplikacji MS TEAMS . Wystarczy wypełnić formularz. >>>> https://www.dsw.edu.pl/formularz/nauczyciel-roku-2018-w-dsw-zapis 

  • Cykl seminariów naukowych "Poza kulturową oczywistością" 

Celem cyklu seminariów jest podjęcie dyskusji nad zmianami zachodzącymi w edukacji, kulturze, polityce oraz mediach. Pragniemy zadać pytania o kwestie sporne, wątpliwe lub kontrowersyjne, których obecność w dyskursie publicznym w (nie)oczywisty sposób zmienia nasze realia.
 
Inspiracją dla cyklu seminariów naukowych „Poza kulturową oczywistością” w Dolnośląskiej Szkole Wyższej jest dorobek naukowy Profesora Roberta Kwaśnicy. 

  • Komitet naukowy seminarium:

Ewa Kurantowicz, Joanna Minta, Karolina Reinhard, Maria Reut, Paweł Rudnicki, Beata Sierocka, Helena Wyligała
 

Czytaj więcej