Mamy ogromną przyjemność przekazać wiadomość o zdobyciu przez naszą absolwentkę nagrody za najlepszą pracę dyplomową, przyznanej przez Polskie Towarzystwo Geopolityczne.

 

Jak mówi laureatka Karolina Smolarz, absolwentka studiów magisterskich na kierunku bezpieczeństwo narodowe (specjalność: zarządzanie systemami bezpieczeństwa):

 

- Temat pracy magisterskiej był tak naprawdę kontynuacją pracy licencjackiej. W śląską kulturę zagłębiałam się by lepiej poznać swoje pochodzenie i zrozumieć różnice, które nakreślają się, gdy porównuję dość typowe dla mnie zwyczaje, wartości i zachowania do tych, które obserwuję wśród osób, które mnie otaczały i otaczają, acz mają zupełnie inne korzenie. Hermetyczność Górnego Śląska nie przestanie mnie fascynować, tak długo, jak tylko dane będzie mi go dalej poznawać. Studiowanie bezpieczeństwa było odpowiedzią na moje zainteresowania. Jeżeli tylko odkryje się, że bezpieczeństwo nie ogranicza się do obronności czy wojskowości, to zdecydowanie potrafi pochłonąć chyba każdego humanistę.

 

Serdecznie gratulujemy Karolinie oraz promotorowi pracy prof. dr hab. Piotrowi Mickiewiczowi.

 

Więcej informacji pod linkiem.

Czytaj więcej