Z radością informujemy, że od 5 marca do dyspozycji czytelników jest już książkomat. Ułatwi czytelnikom wygodne odebranie zamówionych książek, bez względu na godziny otwarcia biblioteki. Jak skorzystać z książkomatu? Poniżej prezentujemy krótką instrukcję, na naszym profilu FB zamieścimy też filmik instruktażowy. Zapraszamy do kontaktu. 


Jak wypożyczyć książki i odebrać w książkomacie? 

1. Należy zrobić zamówienie w katalogu Integro. 
2. Wybrać miejsce dostarczenia- Agenda-> Książkomat.
3. Po otrzymaniu wiadomości odwiedzić książkomat, który stoi w budynku uczelni przy ul. Strzegomskiej 55 (hol przy wejściu). 
4. Sczytać kartę czytelnika czytnikiem na książkomacie.
5. Po otwarciu skrytki wyjąć książki.
6. Zamknąć skrytkę.
7. Opcjonalnie wydrukować i odebrać potwierdzenie. 


POBIERZ >>>> INSTRUKCJĘ JAK WYPOŻYCZYĆ I ODEBRAĆ KSIĄŻKI W KSIĄŻKOMACIE. 
 

Zapraszamy serdecznie do korzystania z zasobów biblioteki i odbierania książek z książkomatu, który umieszczony jest w holu budynku uczelni na Strzegomskiej 55. Budynek jest otwarty od poniedziałku do niedzieli od godz. 8 do 21. 
 

 

Książki można też zamówić mailowo i odebrać w tradycyjny sposób w godzinach otwarcia biblioteki. 

 

Jak zamówić książki? 
Przypominamy, że z powodu pandemii zamówienia na książki z biblioteki przyjmujemy tylko MAILOWO oraz poprzez zamówienie w katalogu INTEGRO.

 

Prosimy piszcie na adres rezerwacja.ksiazka@dsw.edu.pl. Pamiętajcie, aby przed zamówieniem egzemplarza sprawdzić jego dostępność.

 

Jesteśmy dla Was dostępni 6 dni w tygodniu od godziny 9 do 14. Wtedy też realizujemy zamówienia. Po odbiór książek zapraszamy dopiero,  gdy otrzymacie ZWROTNEGO MAILA z informacją, że jest ono zrealizowane. 

 

Pamiętajcie, że obsługujemy tylko czytelników w MASECZKACH. W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. 

 

Kontakt do biblioteki. Tel.: +71 356 15 02, e-mail: biblioteka@dsw.edu.pl 

 

Nowości w Bibliotece DSW.  Najnowsza wersja Prolib Integro 

 

Starając się nadążyć za nieustającym postępem w technologii zmieniamy się. Od 1 marca pracujemy w najnowszej wersji systemu Prolib Integro.

 

Wiąże się to między innymi z tym, że nasze zbiory dostępne są w nowoczesnej wersji multiwyszukiwarki INTEGRO. Katalog elektroniczny daje możliwość wyszukiwania pełnotekstowego, podpowiadania w zapytaniach treści i składni słów oraz wykorzystywania gotowych filtrów. Dodatkowo, na głównej stronie wyszukiwarki jest dostęp do serwisu „Wolne lektury” i platformy książek elektronicznych  „IBUK Libra”.

 

Kto jeszcze nie posiada kodu do korzystania z pełnotekstowej bazy IBUK Libra zapraszamy do wypożyczalni – najwyższy czas. Od teraz nowa przeglądarka znacznie ułatwia przeszukiwanie tych zasobów.

 

Zakładka "Twoja półka" pozwala na tworzenie własnych działów, do których możemy dodawać wyszukane książki. Zostaną one zapamiętane na naszym koncie. Nic tylko korzystać w pełni. Serdecznie zapraszamy! 

 

 

Książkomat współfinansowany z projektu Innowacyjna uczelnia – doskonalenie działalności akademickiej dla zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska.

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Zintegrowane Programy Uczelni na rzecz Rozwoju Regionalnego. 
 

Książkomat współfinansowany - w roku 2020 - z dotacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na stwarzanie studentom i doktorantom z niepełnosprawnością warunków do pełnego udziału w procesie kształcenia. 

Czytaj więcej