Wykładowcy z Dolnośląska Szkoła Wyższa stworzyli na FB grupę #DobrzeSieWspierac. Zapraszamy do niej nauczycieli i pedagogów, którzy chcieliby otrzymać wsparcie, ale także dzielić się nim z innymi. Zachęcamy do szukania razem sposobów i inspiracji do radzenia sobie w nowej rzeczywistości. Jesteśmy po to, aby odbudować poczucie mocy i wpływu na nią, tworzyć nowe rozwiązania, dzielić się pomysłami, uczyć się wspólnie.

Sytuacja pandemii stawia nas wszystkich w wyjątkowym położeniu. W obszarze życia prywatnego, zawodowego i społecznego pojawiło się wiele poważnych komplikacji i wyzwań. Wysiłek związany z realizowaniem licznych zadań, szukaniem rozwiązań i pokonywaniem trudności w czasie przedłużającej się izolacji, może powodować w obniżenie energii życiowej, dezorientację  i zagubienie. Posiadane zasoby fizyczne i psychiczne, z których korzystamy, mogą słabnąć, nie wystarczać - wymagać odnowy.    Dlatego z myślą o Was, stworzyliśmy Grupę Wsparcia DSW (#DobrzeSięWspierać), która od końca kwietnia zaczęła działać na FB.

Zapraszamy wszystkich nauczycieli, którzy chcieliby otrzymać wsparcie, ale także dzielić się wsparciem z innymi. Zachęcamy do szukania razem sposobów i inspiracji do radzenia sobie w nowej rzeczywistości społecznej i edukacyjnej, po to, by odbudować poczucie mocy i wpływu na nią, tworzyć nowe rozwiązania, dzielić się pomysłami, uczyć się wspólnie.                       

Nauczyciele akademiccy DSW łączą się z Wami i działając w oparciu o zasady etyczne, oferują różne formy nieodpłatnego wsparcia: metodycznego, edukacyjnego, zawodowego, psychicznego, egzystencjalnego. Zgłaszajcie do nas swoje sprawy, problemy i troski. Rozmawiajmy, dzielmy się refleksjami.                                

 

Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom i oczekiwaniom, oferujemy zarówno konsultacje indywidualne, rozmowy w małych grupach, jak i zajęcia on-line.  Jesteśmy  z Wami i dla Was. W DSW, która zawsze była i jest miejscem spotkań. Teraz także – tych wirtualnych, równie potrzebnych. Bo DobrzeSięWspierać!

Czytaj więcej