Mamy ogromną przyjemność poinformować, że w ramach XVII edycji konkursu Łódzkiego Towarzystwa Naukowego na prace badawcze z pedagogiki społecznej laureatem nagrody naukowej im. Profesor Ireny Lepalczyk  został dr hab. Paweł Rudnicki, prof. DSW.

Nagrodzona została praca pt. „Przecież jesteśmy! Homofobiczna przemoc w polskich szkołach – narracje gejów i lesbijek” (2020), której współautorką jest dr Marzanna Pogorzelska.

Serdecznie gratulujemy zdobytej nagrody!

Dr hab. Paweł Rudnicki, prof. DSW, jest pedagogiem, politologiem, wykładowcą DSW oraz dyrektorem Szkoły Doktorskiej Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. W swojej pracy naukowej zajmuje się pedagogiką krytyczną, edukacją alternatywną, edukacją antydyskryminacyjną oraz edukacyjnymi wymiarami działań organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.