W ramach Dni Aktywności Studenckiej mamy coś jeszcze! Bezpłatne warsztaty i szkolenia dla studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.  Ich tematyka dotyczyć będzie szeroko rozumianego samorozwoju zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej.  

 

Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość społeczna kreuje wciąż nowe wyzwania i wymagania. Jak im sprostać? Co możemy dla siebie zrobić, aby nie pogubić się w chaosie codzienności? Na to, a także na wiele innych pytań odpowiedzą Wam, zaproszeni przez nas, najlepsi trenerzy. 

 

Zapraszamy Studentki i Studentów DSW na bezpłatne szkolenia od 24 do 31 maja. Wystarczy się zapisać! 

 KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO FORMULARZA 

 

  • 24 maja 2021, godz. 16:00-19:00 

"Jak można przekierować swój potencjał w innym nowym kierunku? Niektórym osobom bardzo trudno jest zamknąć jedne drzwi, żeby móc otworzyć się na coś nowego"

 

Obecnie jedną z największych przeszkód przy osiąganiu osobistego sukcesu jesteśmy my sami i nasze nastawienie do otaczającego nas świata. Pierwszym krokiem w przezwyciężeniu stagnacji jest lepsze poznanie siebie. Wiedza ta powoli wyłączyć wewnętrzny hamulec powstrzymujący nas przed działaniem. Da nam realny wpływ na otoczenie i pozwoli dostrzegać możliwości i wyzwania tam, gdzie inni widzą problemy. Dzięki temu dowiemy się jak duży potencjał w nas drzemie i jak go sukcesywnie w sobie odkrywać. Przekonamy samych siebie, że sukces jest jak najbardziej realny i że wraz z nim otwierać się będzie coraz więcej możliwości. Zrozumienie w pełni kim jesteśmy, jak chcemy żyć, co jest dla nas naprawdę ważne unaoczni nam co nas motywuje i co sprawia, że się uśmiechamy. 

 

Szkolenie poprowadzi:  Maciej Polański - Psycholog. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. 20 – letnie doświadczenie biznesowe zdobywał w firmie Prospero Business Training pełniąc przez 10 lat rolę dyrektora programowego. Od ponad 20 lat poszerza swoje kwalifikacje jako manager w konsultingu i szkoleniach, trener, doradca i coach. Doskonalił umiejętności u trenerów biznesu i coachów takich jak: Herman Muller-Walbrodt, Joseph O’Connor i Robert Dilts.

  • 25 maja 2021, godz. 16:00-19:00 

"Mój wewnętrzny krytyk - poznanie swojego wnętrza od strony pozytywnej i negatywnej (czego pragnę, co chce robić, jaki jestem, moje mocne i słabe strony charakteru, co jest dla mnie ważne, czym się kieruję w życiu."

 

Wewnętrzny krytyk to najbardziej destrukcyjny mentalny nawyk, który niszczy nasze poczucie własnej wartości, odbiera nam motywację i każdego dnia wywołuje takie emocje jak wstyd, żal i poczucie winy.  Podczas szkolenia poszukasz własnej wartości, zwrócisz uwagę na swoje mocne i słabsze strony, odpowiesz sobie między innymi na napytania co jest ciebie ważne – wartości jako drogowskazy, Oraz czy warto mieć misję w życiu. 


Szkolenie poprowadzi Marek Sztomberski - absolwent KUL, psycholog, trener, coach i mentor. Od ponad 25 lat prowadzi szkolenia, coaching oraz doradca wielu firmom z branży FMCG, finansów, farmacji, IT oraz zakładom produkcyjnym różnych branż. Tworzył oraz wprowadzał systemy wielu szkoleń dla sprzedaży i menadżerów wielu firm. Jako konsultant wprowadził kluczowe projekty związane z zarządzaniem zmianą, przebudową kultury organizacyjnej, outplacementem, optymalizacją procesów i wprowadzeniem nowych systemów dla fabryk. Jako doświadczony doradca uczy myślenia strategicznego, tworzy strategie rozwoju, sprzedaży lub personalne dla wielu firm polskich i zagranicznych. Pracuje z menadżerami i przedstawicielami handlowymi również w Gruzji, Ukrainie, Rosji i Kazachstanie. 

 

  • 26.05.2021 godz. 16:00-19:00

"Plusy i minusy pracy grupowej" 

 

Praca zespołowa może przynieść szereg korzyści. Uzyskanie efektu synergii, innowacyjne pomysły czy też wzrost motywacji wewnętrznej w postaci stanu FLOW. Może być też powodem wielu frustracji i rozczarowań. Podczas szkolenia przyjrzymy się tym tematom bliżej. Zrealizujemy 2 symulacje, aby sprawdzić jak w praktyce powinna być organizowana praca zespołowa, aby minimalizować ryzyka. Zastanowimy się też co konkretnie robić, aby maksymalizować potencjalne korzyści. 
Uwaga: Ze względu na ćwiczenia realizowane w mniejszych grupach włączona kamera i mikrofon będą obowiązkowe.
 

Szkolenie poprowadzi Paweł Słuja - socjolog. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego Od ponad dziesięciu lat zajmuje się wspieraniem organizacji w ciągłym rozwoju i procesie zmiany poprzez wdrażanie praktycznych i optymalnych rozwiązań. Jako Trener od ponad 12 lat prowadzi szkolenia z szeroko rozumianych umiejętności biznesowych, zarządzania projektami, ludźmi oraz sprzedaży. Inspirował do rozwoju zarówno przedstawicieli Top Managementu, pracowników operacyjnych jak również członków organizacji pozarządowych.

  • 27.05.2021 godz. 16:00-19:00

"Stres i jego konsekwencje spowodowany przeładowaniem informacyjnym" 

 

W dzisiejszym świecie informacje są niezwykle cennym zasobem a zarządzanie nimi kluczową umiejętnością. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom proponuję warsztat, podczas którego uczestnicy będą mieli możliwość poznania strategii istotnych dla higienicznego funkcjonowania w cyfrowej i analogowej rzeczywistości oraz nabycia podstaw umiejętności ważnych w procesie budowania uniwersalnej, indywidualnej odporności psychicznej.  


Szkolenie poprowadzi dr Justyna Kuświk  - doktor nauk społecznych w zakresie psychologii, psychoterapeuta oraz trener. Zainteresowania badawcze: psychologia polityki, w szczególności funkcjonowanie polityków w sytuacji stresu zawodowego, psychologia społeczna oraz psychologia zarządzania przede wszystkim w zakresie zarządzania stresem oraz kształtowania umiejętności miękkich pracowników. Autorka i realizatorka licznych szkoleń w zakresie rozwoju osobistego, zawodowego oraz kompetencji wychowawczych. Posiada wieloletnie doświadczenie jako terapeuta i diagnosta. 
 

  • 31.05.2021 godz. 16:00-19:00

"Body positive, ja i moja wartość"

 

Body positive to ruch, w którym najważniejsza jest akceptacja samego siebie. Podczas warsztatu przyjrzymy się relacji z samym sobą i poczuciu własnej wartości. Nasze ciało pamięta wszystko: wszystkie nasze myśli, nasze odczucia i przeżycia. Im więcej trudnych przeżyć w naszej przeszłości, tym więcej napięcia w naszym ciele. To dlatego, że nasze ciało jest połączone, w nieodzowny sposób z naszą psychiką. Człowiek to jego myśli, emocje i zachowanie, które wzajemnie na siebie wpływają. Zmiana przekonań jest najlepszym sposobem na zmianę swoich zachowań. Jak rozwinąć prawdziwe poczucie własnej wartości i akceptację do samego siebie, swojego ciała, uwalniając się od ograniczających przekonań na temat siebie i otaczającego świata? W trakcie praktycznych ćwiczeń poszukamy głębszego kontaktu z sobą, aby lepiej siebie poznać i zrozumieć poprzez pracę z własnym ciałem oraz samopoznaniem i świadomością. 

 

Szkolenie poprowadzi Joanna Wiśniewska 
- psycholog praktyk z bogatym doświadczeniem zawodowym. Prowadzi szkolenia z zakresu psychologii społecznej, psychologii stresu. Autorka artykułów i publikacji oraz prelegentka branżowych konferencji z zakresu psychologii społecznej. Sekretarz Toruńskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Na co dzień pracuje jako psycholog w resorcie obrony narodowej. Jest wykładowcą na kierunku pedagogika w WSB w Toruniu i w Bydgoszczy. Współpracuje m.in. z Ośrodkiem Środowiskowej Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży. Inicjatorka i współautorka lokalnych inicjatyw w zakresie kultury i psychoedukacji.

 

UWAGA!!! Zapraszamy do zapisów na warsztaty!  KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO FORMULARZA 
Ilość miejsc jest ograniczona!   


Serdecznie zapraszamy na Dni Aktywności Studenckiej! 

 

Samorząd Studentów DSW
Biuro Karier i Praktyk 
Zespół Dziekański WSS

 

 

 

Czytaj więcej