Zapraszamy na cykl bezpłatnych webinarów online przygotowanych specjalnie dla rodziców, których pandemia koronawirusa postawiła w trudnej sytuacji godzenia pracy zdalnej z opieką nad dziećmi i edukacją w domu. Psycholodzy z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i Poradni dla dzieci i młodzieży „Era Psyche” poprowadzą warsztaty online. 30 czerwca dr Anetta Pereświet-Sołtan poprowadzi webinar online pt. " Budowanie zdrowych granic, by sprzyjać sobie i dziecku". Zapraszamy! 


W ich trakcie  odpowiedzą między innymi na takie pytania jak: Jak sobie poradzić w relacjach rodzinnych w sytuacji izolacji i ograniczenia kontaktów? Jak wspierać dziecko w nauczaniu online, w sytuacji kiedy brakuje im wsparcia nauczycieli i kontaktów z rówieśnikami? Co zaproponować dzieciom i nastolatkom, którym brakuje ruchu, zabaw na boisku i spotkań z kolegami, w sytuacji kiedy ciągle przebywają w domu? Eksperci poruszą też trudne tematy dotyczące ważnych decyzji i wyborów życiowych młodzieży. Podpowiedzą również, jak być mądrym doradcą dla nastolatka. Warto dodać, że jak pokazują badania, aż 70 procent z nich potrzebuje takich rozmów o przyszłości, szczególnie w obecnej, trudnej rzeczywistości. 

 

Webinary realizowane są w ramach projektu Dolnośląska Akademia Dzieci, Młodzieży i Rodziców współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój).

 

Webinary są darmowe, warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie dokumentów zgłoszeniowych.

 

29.05.2020, godz. 18 „Akcja #Zostań w domu, a napięcia rodzinne”

 

Zamknięci w czterech ścianach. Rodzice tygodniami na home office, dzieci na zdalnym nauczaniu. Pokłady wzajemnej cierpliwości zaczynają się kończyć. Jak sobie poradzić w relacjach rodzinnych w sytuacji izolacji i ograniczenia kontaktów? Webinar pt. „#Zostań w domu, a napięcia rodzinne” poprowadzi Joanna Jaremko, psycholog z Poradni dla dzieci i młodzieży „Era Psyche”. Zapisy TUTAJ


02.06.2020, godz.18. „Edukacja zdalna – jak wspierać dziecko, żeby nie zwariować”

 

Jeden laptop na troje dzieci, classroom w M-3, słaby Internet, dziesiątki maili z zadaniami od nauczycieli. Zaburzony rytm nauczania i życia.  „Edukacja zdalna – jak wspierać dziecko, żeby nie zwariować” – to tytuł webinaru, który poprowadzi dr Anetta Pereświet-Sołtan, psycholog z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i Poradni dla dzieci i młodzieży „Era Psyche.” ZAPISY TUTAJ. 

09.06.2020, godz. 18. „W poszukiwaniu swojej drogi życiowej nastolatka”

Badania pokazują, że niemal 70 proc. nastolatków potrzebuje rozmowy o swojej przyszłości… z rodzicami! Jak wspierać swoje dziecko w wyborach decydujących o ich przyszłości? Jak być mądrym doradcą dla swojego dziecka?  Podczas webinaru pt. „W poszukiwaniu swojej drogi życiowej” powie o tym prof. Bożena Wojtasik, pedagog z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i Poradni dla dzieci i młodzieży „Era Psyche”.
ZAPISY TUTAJ.

 

15.06.2020, godz. 18.30. „Moje dziecko w izolacji, a jego potrzeby”

Maluchy - niezmordowanie ruchliwe i głośne. Nastolatki - zbuntowane, pełne wewnętrznego napięcia. Odcięte od rówieśników - sensu ich nastoletniego życia. Dzieci zamknięte w czterech ścianach.   Webinar: „Moje dziecko w izolacji, a jego potrzeby” . Poprowadzi Joanna Jaremko, psycholog z Poradni dla dzieci i młodzieży „Era Psyche”. ZAPISY TUTAJ

 

30.06.2020, godz. 18 " Budowanie zdrowych granic, by sprzyjać sobie i dziecku"

 

Czasem wydaje nam się, że postawienie granicy swojemu dziecku zmniejszy obszar jego wolności. Przecież chcemy być jak najlepsi dla swoich dzieci! A tymczasem dobrze postawione granice, dają poczucie bezpieczeństwa. „Budowanie zdrowych granic, by sprzyjać sobie i dziecku”, to tytuł webinaru, który poprowadzi dr Anetta Pereświet-Sołtan, psycholog z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej  i właścicielka poradni dla dzieci i młodzieży: „Era Psyche. Psychoterapia i rozwój”. Zapraszamy we wtorek,  23 czerwca 2020, godz. 18.00. Zapisy TUTAJ. 

 

era psyche

 

Czytaj więcej