Co zyskujesz, studiując Informatykę na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW?

WELCOME WEEK
  • Kształcenie na kierunku informatyka to model wypracowany przez lata dzięki pracy wykładowców kierunku oraz lokalnych firm z branży informatycznej. Jest to propozycja edukacyjna, która stanowi odpowiedź na realne potrzeby lokalnego rynku pracy. 
  • Przedmioty praktyczne, zawodowe prowadzą wyłącznie doświadczeni specjaliści z branży IT jak i środowisk badawczych. 
  • Jako nasz absolwent, zdobędziesz cenioną przez pracodawców i aktualną wiedzę, dzięki czemu zwiększysz swoją wartość na rynku pracy.

  • Program studiów uwzględnia potrzeby rynku pracy i jest rekomendowany przez pracodawców m.in. z: Idaga Smart Solutions, IT Corner, Devillecloud, Creative Engineering i Smart Solutions Consulting. 

  • Jako jedni z nielicznych na rynku edukacyjnym, dostrzegliśmy konieczność rozwoju kompetencji miękkich w procesie kształcenia specjalistów IT. W programie przewidziano zajęcia z zakresu zarządzania, w tym metodyk zwinnych, zarządzania konfliktem oraz budowania zespołu. 

  • Będziesz mieć zajęcia w nowoczesnych laboratoriach : fizyki, elektroniki i elektrotechniki, architektury komputerów, systemów i sieci komputerowych, grafiki i druku 3d, nowoczesnych technologii w grach komputerowych a także inżynierskich obliczeń równoległo-masowych. Dodatkowo zapoznasz się z systemem macOS dzięki nowoczesnym komputerom iMac w pracowni Apple.  
  • Pragniemy sprostać intensywnie rosnącemu zapotrzebowaniu rynku pracy na specjalistów w zakresie programowania gier komputerowych. Według raportu SuperData, - Nielsen Company, wartość rynku gier i mediów interaktywnych w 2020 roku wyniosła 140 miliardów dolarów i przewiduje się dalszy wzrost. 
  • Przy tworzeniu specjalności współpracowaliśmy z wieloma lokalnymi przedsiębiorstwami, startupami, liderami IT oraz z IT Corner - wrocławskiego klastra nowych technologii zrzeszającego ponad 60 firm, które łączy wspólna praca na rzecz lokalnego rozwoju nowych technologii. Współpraca ta umożliwia łączenie nauki i pracy w pierwszych latach studiów oraz daje możliwość zatrudnienia u partnerów na ostatnim roku. 
  • Zatrudnienie w branży technologii informatycznych (IT) stale wzrasta. Poszukiwani są specjaliści w zakresie rozwoju oprogramowania oraz zarządzania projektami IT (Project Menadżerzy). Sektor IT jest obecnie najlepiej opłacany wśród specjalistów różnych branż.
  • Dodatkowo oferujemy Ci możliwość zdobycia certyfikatów renomowanych globalnych firm IT w ramach akademickich programów : Cisco Academy, Oracle Academy, Google Cloud Career Readiness Program oraz Microsoft Learn. =

Sprawdź co o kierunku Informatyka mówi nasz student Daniil.

Jestem na obecną chwilę wykładowcą, programistką w branży GaveDevowej oraz technical artystą. Co uczelnia mi dała? To po pierwsze pasję, kontakty i wiedzę, którą na co dzień wykorzystuję w pracy zawodowo jak i prywatnie. 

Jagoda Piluch

Wykładowczyni na kierunku informatyka

Wybór kierunku informatyka na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW to bez wątpienia jedna z najlepszych decyzji, jakie podjąłem. Obecnie przygotowuje się do obrony inżynierki na tym kierunku, na specjalności programowanie gier komputerowych. Jednym z największych atutów jest nauka przez praktykę, zajęcia z doświadczonymi developerami z takich firm, jak Techland czy CD Projekt RED sprawiają, że zdobywamy doświadczenie i dobre wzorce, które z łatwością można przekuć w sukces na względnym początku kariery zawodowej. Będąc na czwartym semestrze studiów zacząłem pracę jako junior w firmie specjalizującej się w aplikacjach XR, obecnie jestem Lead Developerem oraz pracuje nad rozwojem własnej firmy - Dream Eater Interactive.

Jakub Flaczyk

Absolwent kierunku informatyka

Wybrałem Uniwersytet Dolnośląski DSW, ponieważ zawsze interesowałem się nagrywaniem gier oraz ich ogólnie tworzeniem. Dodatkowo słyszałem, że na tej uczelni uczą osoby z branży, co jest dla mnie sporym atutem. Na samej informatyce jest wiele specjalizacji. Ja się zdecydowałem na programowanie gier komputerowych, ponieważ tym najbardziej się interesuje. Oprócz tego znajdują się również specjalizacje związane z projektowaniem aplikacji internetowych, a także z zarządzaniem bazami danych. Dodatkowo również sama działalność kół naukowych na naszej uczelni m.in. Hello IT bardzo mi pasowała. Organizowane przez nich game jamy oraz projekty, w których brałem udział pozwoliły mi się naprawdę mocno rozwinąć.

Dominik Nawrot

Student kierunku informatyka

Czego się nauczysz?

Testowania oprogramowania i gier komputerowych. 
SP
Projektowania aplikacji internetowych i gier komputerowych.
Poznasz metody gromadzenia i eksploracji danych. 
Zarządzać systemami i bazami danych.
Programowania w popularnych językach i – w zależności od specjalności będą to: Java, C++, Python, PHP.
Przygotujesz się do pierwszej pracy w IT, dzięki otrzymaniu wykształcenia kierunkowego w najbardziej dynamicznej branży na świecie. 
Poznasz metodyki zarządzania projektami informatycznymi: Scrum, Prince2 oraz PMI.
Poznasz najpopularniejsze rozwiązania systemów i sieci komputerowych oraz chmur obliczeniowych. 

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
E-commerce-Developer
Niestacjonarne Stacjonarne Studia inżynierskie
od 570 zł 637 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 570 zł
Inżynier aplikacji i systemów chmurowych
Niestacjonarne Stacjonarne Studia inżynierskie
od 570 zł 637 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 570 zł
Inżynier aplikacji i systemów mobilnych
Niestacjonarne Stacjonarne Studia inżynierskie
od 570 zł 637 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 570 zł
Inżynier systemów i sieci komputerowych
Niestacjonarne Stacjonarne Studia inżynierskie
od 570 zł 637 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 570 zł
Programista gier komputerowych
Niestacjonarne Stacjonarne Studia inżynierskie
od 570 zł 637 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 570 zł
Projektowanie systemów informatycznych i analiza danych
Niestacjonarne Stacjonarne Studia inżynierskie
od 570 zł 637 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 570 zł

Wykładowcy

dr inż. Paweł Prociów

Ekspert z zakresu nowych technologii, aplikacji mobilnych, IT i technologii w medycynie. Specjalizuje się w nowych technologiach, w szczególności w aplikacjach mobilnych oraz szeroko pojętym Internecie Rzeczy (IoT). W swoim życiu pracował dla dużych firm takich jak Qualcomm lub Huawei w...

Prof. dr hab. Grzegorz Kosior

Wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Autor licznych publikacji naukowych z zakresu bioinforamtyki. Prócz nauki pasjonat rozwoju gier komputerowych. 

mgr inż. Łukasz Zapał

Doświadczony inżynier oprogramowania, Line Manager w firmie NOKIA. Absolwent Politechniki Wrocławskiej kierunek informatyka i zarządzanie.

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF