Co zyskujesz, studiując informatykę w DSW?

 • Nauczysz się programowania w popularnych językach i – w zależności od specjalności będą to: Java, C++, Python, PHP 
 • Nauczysz się zarządzać systemami i bazami danych 
 • Nauczysz się projektowania aplikacji internetowych i gier komputerowych 
 • Nauczysz się testowania oprogramowania i gier komputerowych 
 • Poznasz metody gromadzenia i eksploracji danych. 
 • Poznasz najpopularniejsze rozwiązania systemów i sieci komputerowych oraz chmur obliczeniowych. 

 • Poznasz metodyki zarządzania projektami informatycznymi: Scrum, Prince2 oraz PMI 

 • Przygotujesz się do pierwszej pracy w IT, dzięki otrzymaniu wykształcenia kierunkowego w najbardziej dynamicznej branży na świecie.  

Dodatkowe atuty kierunku: 

 • Kształcenie na kierunku informatyka to model wypracowany przez lata dzięki pracy wykładowców kierunku oraz lokalnych firm z branży informatycznej. Jest to propozycja edukacyjna, która stanowi odpowiedź na realne potrzeby lokalnego rynku pracy. 
 • Przedmioty praktyczne, zawodowe prowadzą wyłącznie doświadczeni specjaliści z branży IT jak i środowisk badawczych. 
 • Nasi absolwenci zdobędą cenioną przez pracodawców i aktualną wiedzę, dzięki czemu zwiększają swoją wartość na rynku pracy.

 • Program studiów uwzględnia potrzeby rynku pracy i jest rekomendowany przez pracodawców m.in. z: Idaga Smart Solutions, IT Corner, Devillecloud, Creative Engineering i Smart Solutions Consulting. 

 • Jako jedni z nielicznych na rynku edukacyjnym, dostrzegliśmy konieczność rozwoju kompetencji miękkich w procesie kształcenia specjalistów IT. W programie przewidziano zajęcia z zakresu zarządzania, w tym metodyk zwinnych, zarządzania konfliktem oraz budowania zespołu. 

 • Pragniemy sprostać intensywnie rosnącemu zapotrzebowaniu rynku pracy na specjalistów w zakresie programowania gier komputerowych. Według raportu SuperData, - Nielsen Company, wartość rynku gier i mediów interaktywnych w 2020 roku wyniosła 140 miliardów dolarów i przewiduje się dalszy wzrost. 
 • Przy tworzeniu specjalności współpracowaliśmy z wieloma lokalnymi przedsiębiorstwami, startupami, liderami IT oraz z IT Corner - wrocławskiego klastra nowych technologii zrzeszającego ponad 60 firm, które łączy wspólna praca na rzecz lokalnego rozwoju nowych technologii. Współpraca ta umożliwia łączenie nauki i pracy w pierwszych latach studiów oraz daje możliwość zatrudnienia u partnerów na ostatnim roku. 
 • Zatrudnienie w branży technologii informatycznych (IT) stale wzrasta. Poszukiwani są specjaliści w zakresie rozwoju oprogramowania oraz zarządzania projektami IT (Project Menadżerzy). Sektor IT jest obecnie najlepiej opłacany wśród specjalistów różnych branż.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 9 lutego
czesne już od
410 zł
360 zł
miesięcznie

Zapisując się do 9 lutego zyskujesz:
●   600 zł dzięki zniżce w czesnym, która rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 
●    dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.

 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej:

●    Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1000 zł i będzie również rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
●    dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.


 

W roku akademickim 2022/2023 proponujemy kandydatom dwie najbardziej przyszłościowe ścieżki rozwoju w świecie IT – są to specjalizacje: Inżynier systemów i sieci komputerowych oraz inżynier aplikacji i systemów chmurowych.  Wiele firm informatycznych w najbliższym czasie będzie przechodziło transformację inwestując ogromną część budżetu w rozwiązania chmurowe w tym usługi, sieci, systemy czy aplikacje. Według Gartnera rynek chmury będzie wart prawie pół bln dol. w 2022 r, a dodatkowo Microsoft oraz Google inwestują pieniądze w centra danych w Polsce w ramach programu Chmura Krajowa. Oczywiście w ofercie pozostają znane i cieszące się popularnością specjalizacje związane z programowaniem gier oraz projektowaniem systemów i analizą danych, które są naszą wizytówką. 

mgr inż. Stanisław Lota

Menedżer kierunku Informatyka

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
E-commerce-Developer
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Od marca
od 480 zł 530 zł
Inżynier aplikacji i systemów chmurowych
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Od marca
od 480 zł 530 zł
Inżynier aplikacji i systemów mobilnych
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Od marca
od 480 zł 530 zł
Inżynier systemów i sieci komputerowych
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Od marca
od 480 zł 530 zł
Programowanie gier komputerowych
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Od marca
od 480 zł 530 zł
Projektowanie systemów informatycznych i analiza danych
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Od marca
od 480 zł 530 zł

Wykładowcy

mgr inż. Stanisław Lota

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Magister inżynier informatyk w specjalizacji Systemy i Sieci Komputerowe. Pracownik naukowo-dydaktyczny na stanowisku asystenta Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, właściciel firmy informatycznej Devillecloud, certyfikowany instruktor Akademii Cisco CCNA i...

dr inż. Paweł Prociów

Ekspert z zakresu nowych technologii, aplikacji mobilnych, IT i technologii w medycynie. Specjalizuje się w nowych technologiach, w szczególności w aplikacjach mobilnych oraz szeroko pojętym Internecie Rzeczy (IoT). W swoim życiu pracował dla dużych firm takich jak Qualcomm lub Huawei w...

Prof. dr hab. Grzegorz Kosior

Wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Autor licznych publikacji naukowych z zakresu bioinforamtyki. Prócz nauki pasjonat rozwoju gier komputerowych. 

mgr inż. Łukasz Zapał

Doświadczony inżynier oprogramowania, Line Manager w firmie NOKIA. Absolwent Politechniki Wrocławskiej kierunek informatyka i zarządzanie.

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF