Co zyskujesz, studiując informatykę na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW?

 • Nauczysz się programowania w popularnych językach i – w zależności od specjalności będą to: Java, C++, Python, PHP.
 • Nauczysz się zarządzać systemami i bazami danych.
 • Nauczysz się projektowania aplikacji internetowych i gier komputerowych.
 • Nauczysz się testowania oprogramowania i gier komputerowych. 
 • Poznasz metody gromadzenia i eksploracji danych. 
 • Poznasz najpopularniejsze rozwiązania systemów i sieci komputerowych oraz chmur obliczeniowych. 

 • Poznasz metodyki zarządzania projektami informatycznymi: Scrum, Prince2 oraz PMI.

 • Przygotujesz się do pierwszej pracy w IT, dzięki otrzymaniu wykształcenia kierunkowego w najbardziej dynamicznej branży na świecie.  

Dodatkowe atuty kierunku: 

 • Kształcenie na kierunku informatyka to model wypracowany przez lata dzięki pracy wykładowców kierunku oraz lokalnych firm z branży informatycznej. Jest to propozycja edukacyjna, która stanowi odpowiedź na realne potrzeby lokalnego rynku pracy. 
 • Przedmioty praktyczne, zawodowe prowadzą wyłącznie doświadczeni specjaliści z branży IT jak i środowisk badawczych. 
 • Jako nasz absolwent, zdobędziesz cenioną przez pracodawców i aktualną wiedzę, dzięki czemu zwiększysz swoją wartość na rynku pracy.

 • Program studiów uwzględnia potrzeby rynku pracy i jest rekomendowany przez pracodawców m.in. z: Idaga Smart Solutions, IT Corner, Devillecloud, Creative Engineering i Smart Solutions Consulting. 

 • Jako jedni z nielicznych na rynku edukacyjnym, dostrzegliśmy konieczność rozwoju kompetencji miękkich w procesie kształcenia specjalistów IT. W programie przewidziano zajęcia z zakresu zarządzania, w tym metodyk zwinnych, zarządzania konfliktem oraz budowania zespołu. 

 • Będziesz mieć zajęcia w nowoczesnych laboratoriach : fizyki, elektroniki i elektrotechniki, architektury komputerów, systemów i sieci komputerowych, grafiki i druku 3d, nowoczesnych technologii w grach komputerowych a także inżynierskich obliczeń równoległo-masowych. Dodatkowo zapoznasz się z systemem macOS dzięki nowoczesnym komputerom iMac w pracowni Apple.  
 • Dodatkowo oferujemy Ci możliwość zdobycia certyfikatów renomowanych globalnych firm IT w ramach akademickich programów : Cisco Academy, Oracle Academy, Google Cloud Career Readiness Program oraz Microsoft Learn. 
 • Pragniemy sprostać intensywnie rosnącemu zapotrzebowaniu rynku pracy na specjalistów w zakresie programowania gier komputerowych. Według raportu SuperData, - Nielsen Company, wartość rynku gier i mediów interaktywnych w 2020 roku wyniosła 140 miliardów dolarów i przewiduje się dalszy wzrost. 
 • Przy tworzeniu specjalności współpracowaliśmy z wieloma lokalnymi przedsiębiorstwami, startupami, liderami IT oraz z IT Corner - wrocławskiego klastra nowych technologii zrzeszającego ponad 60 firm, które łączy wspólna praca na rzecz lokalnego rozwoju nowych technologii. Współpraca ta umożliwia łączenie nauki i pracy w pierwszych latach studiów oraz daje możliwość zatrudnienia u partnerów na ostatnim roku. 
 • Zatrudnienie w branży technologii informatycznych (IT) stale wzrasta. Poszukiwani są specjaliści w zakresie rozwoju oprogramowania oraz zarządzania projektami IT (Project Menadżerzy). Sektor IT jest obecnie najlepiej opłacany wśród specjalistów różnych branż.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 3 stycznia
czesne już od
450 zł
383 zł
miesięcznie

Zapisując się do 3 stycznia zyskujesz:
●   800 zł dzięki zniżce w czesnym, która rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 
●    dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.

 

   

   

   

   

   

  Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 450 zł

  Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej:

  ●    Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1200 zł i będzie również rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
  ●    dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.


   

  Na studiach informatycznych proponujemy kandydatom dwie najbardziej przyszłościowe ścieżki rozwoju w świecie IT – są to specjalizacje: Inżynier systemów i sieci komputerowych oraz inżynier aplikacji i systemów chmurowych. Wiele firm informatycznych w najbliższym czasie będzie przechodziło transformację, inwestując ogromną część budżetu w rozwiązania chmurowe w tym usługi, sieci, systemy czy aplikacje. Oczywiście w ofercie pozostają znane i cieszące się popularnością specjalizacje związane z programowaniem gier oraz projektowaniem systemów i analizą danych, które są naszą wizytówką. 

  mgr inż. Stanisław Lota

  Menedżer kierunku Informatyka

  Wybór kierunku informatyka na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW to bez wątpienia jedna z najlepszych decyzji, jakie podjąłem. Obecnie przygotowuje się do obrony inżynierki na tym kierunku, na specjalności programowanie gier komputerowych. Jednym z największych atutów jest nauka przez praktykę, zajęcia z doświadczonymi developerami z takich firm, jak Techland czy CD Projekt RED sprawiają, że zdobywamy doświadczenie i dobre wzorce, które z łatwością można przekuć w sukces na względnym początku kariery zawodowej. Będąc na czwartym semestrze studiów zacząłem pracę jako junior w firmie specjalizującej się w aplikacjach XR, obecnie jestem Lead Developerem oraz pracuje nad rozwojem własnej firmy - Dream Eater Interactive.

  Jakub Flaczyk

  student

  Zobacz specjalności na tym kierunku

  Specjalności:
  E-commerce-Developer
  Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Od marca
  od 498 zł 565 zł
  Inżynier aplikacji i systemów chmurowych
  Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Od marca
  od 498 zł 565 zł
  Inżynier aplikacji i systemów mobilnych
  Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Od marca
  od 498 zł 565 zł
  Inżynier systemów i sieci komputerowych
  Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Od marca
  od 498 zł 565 zł
  Programista gier komputerowych
  Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Od marca
  od 498 zł 565 zł
  Projektowanie systemów informatycznych i analiza danych
  Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie Od marca
  od 498 zł 565 zł

  Wykładowcy

  mgr inż. Stanisław Lota

  Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Magister inżynier informatyk w specjalizacji Systemy i Sieci Komputerowe. Pracownik naukowo-dydaktyczny na stanowisku asystenta Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW, właściciel firmy informatycznej Devillecloud, certyfikowany instruktor Akademii Cisco CCNA i...

  dr inż. Paweł Prociów

  Ekspert z zakresu nowych technologii, aplikacji mobilnych, IT i technologii w medycynie. Specjalizuje się w nowych technologiach, w szczególności w aplikacjach mobilnych oraz szeroko pojętym Internecie Rzeczy (IoT). W swoim życiu pracował dla dużych firm takich jak Qualcomm lub Huawei w...

  Prof. dr hab. Grzegorz Kosior

  Wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Autor licznych publikacji naukowych z zakresu bioinforamtyki. Prócz nauki pasjonat rozwoju gier komputerowych. 

  mgr inż. Łukasz Zapał

  Doświadczony inżynier oprogramowania, Line Manager w firmie NOKIA. Absolwent Politechniki Wrocławskiej kierunek informatyka i zarządzanie.

  Poznaj innych wykładowców

  Partnerzy kierunku

  Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
  Hand icon

  Zainteresował Cię kierunek?
  Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

  Zapisz się online
  Pobierz stronę do PDF