Co zyskujesz, studiując informatykę na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW?

 • Nauczysz się programowania w popularnych językach i – w zależności od specjalności będą to: Java, C++, Python, PHP 
 • Nauczysz się zarządzać systemami i bazami danych 
 • Nauczysz się projektowania aplikacji internetowych i gier komputerowych 
 • Nauczysz się testowania oprogramowania i gier komputerowych 
 • Poznasz metody gromadzenia i eksploracji danych. 
 • Poznasz najpopularniejsze rozwiązania systemów i sieci komputerowych oraz chmur obliczeniowych. 

 • Poznasz metodyki zarządzania projektami informatycznymi: Scrum, Prince2 oraz PMI 

 • Przygotujesz się do pierwszej pracy w IT, dzięki otrzymaniu wykształcenia kierunkowego w najbardziej dynamicznej branży na świecie.  

Dodatkowe atuty kierunku: 

 • Kształcenie na kierunku informatyka to model wypracowany przez lata dzięki pracy wykładowców kierunku oraz lokalnych firm z branży informatycznej. Jest to propozycja edukacyjna, która stanowi odpowiedź na realne potrzeby lokalnego rynku pracy. 
 • Przedmioty praktyczne, zawodowe prowadzą wyłącznie doświadczeni specjaliści z branży IT jak i środowisk badawczych. 
 • Nasi absolwenci zdobędą cenioną przez pracodawców i aktualną wiedzę, dzięki czemu zwiększają swoją wartość na rynku pracy.

 • Program studiów uwzględnia potrzeby rynku pracy i jest rekomendowany przez pracodawców m.in. z: Idaga Smart Solutions, IT Corner, Devillecloud, Creative Engineering i Smart Solutions Consulting. 

 • Jako jedni z nielicznych na rynku edukacyjnym, dostrzegliśmy konieczność rozwoju kompetencji miękkich w procesie kształcenia specjalistów IT. W programie przewidziano zajęcia z zakresu zarządzania, w tym metodyk zwinnych, zarządzania konfliktem oraz budowania zespołu. 

 • Będziesz mieć zajęcia w nowoczesnych laboratoriach : fizyki, elektroniki i elektrotechniki, architektury komputerów, systemów i sieci komputerowych, grafiki i druku 3d, nowoczesnych technologii w grach komputerowych a także inżynierskich obliczeń równoległo-masowych. Dodatkowo zapoznasz się z systemem macOS dzięki nowoczesnym komputerom iMac w pracowni Apple.  
 • Dodatkowo oferujemy możliwość zdobycia certyfikatów renomowanych globalnych firm IT w ramach akademickich programów : Cisco Academy, Oracle Academy, Google Cloud Career Readiness Program oraz Microsoft Learn. 
 • Pragniemy sprostać intensywnie rosnącemu zapotrzebowaniu rynku pracy na specjalistów w zakresie programowania gier komputerowych. Według raportu SuperData, - Nielsen Company, wartość rynku gier i mediów interaktywnych w 2020 roku wyniosła 140 miliardów dolarów i przewiduje się dalszy wzrost. 
 • Przy tworzeniu specjalności współpracowaliśmy z wieloma lokalnymi przedsiębiorstwami, startupami, liderami IT oraz z IT Corner - wrocławskiego klastra nowych technologii zrzeszającego ponad 60 firm, które łączy wspólna praca na rzecz lokalnego rozwoju nowych technologii. Współpraca ta umożliwia łączenie nauki i pracy w pierwszych latach studiów oraz daje możliwość zatrudnienia u partnerów na ostatnim roku. 
 • Zatrudnienie w branży technologii informatycznych (IT) stale wzrasta. Poszukiwani są specjaliści w zakresie rozwoju oprogramowania oraz zarządzania projektami IT (Project Menadżerzy). Sektor IT jest obecnie najlepiej opłacany wśród specjalistów różnych branż.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 29 czerwca
czesne już od
450 zł
383 zł
miesięcznie

Zapisując się do 29 czerwca zyskujesz:
●   800 zł dzięki zniżce w czesnym, która rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 
●    dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.

 

 

 

 

 

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 360 zł

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej:

●    Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1200 zł i będzie również rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
●    dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.


 

W roku akademickim 2022/2023 proponujemy kandydatom dwie najbardziej przyszłościowe ścieżki rozwoju w świecie IT – są to specjalizacje: Inżynier systemów i sieci komputerowych oraz inżynier aplikacji i systemów chmurowych.  Wiele firm informatycznych w najbliższym czasie będzie przechodziło transformację inwestując ogromną część budżetu w rozwiązania chmurowe w tym usługi, sieci, systemy czy aplikacje. Według Gartnera rynek chmury będzie wart prawie pół bln dol. w 2022 r, a dodatkowo Microsoft oraz Google inwestują pieniądze w centra danych w Polsce w ramach programu Chmura Krajowa. Oczywiście w ofercie pozostają znane i cieszące się popularnością specjalizacje związane z programowaniem gier oraz projektowaniem systemów i analizą danych, które są naszą wizytówką. 

mgr inż. Stanisław Lota

Menedżer kierunku Informatyka

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
E-commerce-Developer
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 498 zł 565 zł
Inżynier aplikacji i systemów chmurowych
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 498 zł 565 zł
Inżynier aplikacji i systemów mobilnych
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 498 zł 565 zł
Inżynier systemów i sieci komputerowych
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 498 zł 565 zł
Programista gier komputerowych
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 498 zł 565 zł
Projektowanie systemów informatycznych i analiza danych
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Studia inżynierskie
od 498 zł 565 zł

Wykładowcy

mgr inż. Stanisław Lota

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Magister inżynier informatyk w specjalizacji Systemy i Sieci Komputerowe. Pracownik naukowo-dydaktyczny na stanowisku asystenta Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, właściciel firmy informatycznej Devillecloud, certyfikowany instruktor Akademii Cisco CCNA i...

dr inż. Paweł Prociów

Ekspert z zakresu nowych technologii, aplikacji mobilnych, IT i technologii w medycynie. Specjalizuje się w nowych technologiach, w szczególności w aplikacjach mobilnych oraz szeroko pojętym Internecie Rzeczy (IoT). W swoim życiu pracował dla dużych firm takich jak Qualcomm lub Huawei w...

Prof. dr hab. Grzegorz Kosior

Wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Autor licznych publikacji naukowych z zakresu bioinforamtyki. Prócz nauki pasjonat rozwoju gier komputerowych. 

mgr inż. Łukasz Zapał

Doświadczony inżynier oprogramowania, Line Manager w firmie NOKIA. Absolwent Politechniki Wrocławskiej kierunek informatyka i zarządzanie.

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF