Co zyskujesz, studiując Dietetykę z promocją zdrowia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW?

 • Zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną, zarówno z zakresu optymalizacji stanu zdrowia, jak i wspomagania leczenia schorzeń powstałych w wyniku nieprawidłowego żywienia. Poznasz zasady żywienia obowiązujące w określonych jednostkach chorobowych oraz różnice w żywieniu dzieci i osób dorosłych. 
 • Jako student dietetyki będziesz miał dostęp do nowoczesnej platformy edukacyjnej, przeznaczonej do układania jadłospisów.
 • Dzięki umiejętności posługiwania się sprzętem i oprogramowaniem wykorzystywanym w poradnictwie dietetycznym będziesz w stanie efektywnie przeprowadzać analizę składu ciała pacjenta.
 • Nauczysz się jak planować, organizować i prowadzić żywienie ludzi zdrowych i chorych.
 • Zdobędziesz umiejętność prowadzenia indywidualnego poradnictwa dietetycznego i organizowania działań edukacyjnych  związanych z promowaniem zdrowego stylu życia.
 • Zdobędziesz wiedzę dotyczącą składu surowców i produktów żywnościowych, dodatków i zanieczyszczeń żywności, a także  wiedzę dot. biochemicznych i chemicznych reakcji zachodzących w surowcach oraz produktach żywnościowych w czasie przechowywania i przetwarzania. 
 • Poznasz techniki oznaczania wybranych składników chemicznych i cech jakościowych żywności przy użyciu odpowiedniej aparatury. 
 • Spotkasz praktyków - zajęcia prowadzą dietetycy, technolodzy żywności, psycholodzy, doradcy żywieniowi i opiekunowie, zajmujących się zawodowo żywieniem dzieci, a także sportowcy i trenerzy, dla których zdrowy styl życia jest życiową pasją. 

Po studiach możesz pracować jako:

 • dietetyk we własnym gabinecie,
 • dietetyk  w placówkach ochrony zdrowia, takich jak: szpitale, sanatoria, domy wczasowe, domy pomocy społecznej, poradnie dietetyczne,
 • doradca  żywieniowy w placówkach oświatowo-wychowawczych  (przedszkolach, domach dziecka, stołówkach szkolnych),
 • specjalista dietetyk w  firmach cateringowych, klinikach anti- age, ośrodkach typu wellness i spa, klubach fitness, ośrodkach przygotowujących sportowców do udziału w zawodach oraz innych instytucjach zajmujących się problematyką żywieniową,
 • specjalista w firmach zajmujących się badaniami i produkcją suplementów diety
 • specjalista w zakładach produkujących  żywność
 • promotor zdrowego stylu życia.

Ciekawe informacje o kierunku: 

 

Wzrastająca w naszym społeczeństwie świadomość znaczenia zdrowego trybu życia oraz zdrowej i zbilansowanej diety dla naszej kondycji psychofizycznej, a z drugiej strony niepokojąco rosnące wskaźniki dotyczące otyłości i chorób z nią związanych sprawiają, że zapotrzebowanie na zawód dietetyka przygotowanego do holistycznego wsparcia będzie wzrastało.

 

Z tego względu pojawia się konieczność kształcenia na poziomie studiów wyższych wykwalifikowanych specjalistów do spraw żywienia, mogących wchodzić w skład zespołów terapeutycznych uczestniczących w procesie leczenia pacjenta. 

Poznaj naszą pracownię chemiczną, technik laboratoryjnych i prac preparatywnych.

 • Zawód dietetyka jest nie tylko interesujący, ale również przyszłościowy. Po studiach będziesz wspierać pacjentów w zmianie nawyków żywieniowych, co ma pozytywny wpływ na ich zdrowie i życie.
 • Zajęcia praktyczne będą odbywać się w specjalistycznych pracowniach i laboratoriach: pracowni anatomii i fizjologii, pracowni dietetycznej, pracowni chemii, biochemii, mikrobiologii oraz pracowni gastronomicznej.
 • W pracowni gastronomicznej zdobędziesz umiejętność samodzielnego przygotowywania potraw i estetycznego podawania posiłków.
 • Podczas studiów zdobędziesz wiedzę psychologiczną, która pomoże Ci dobrać odpowiednie metody postępowania z pacjentem oraz poznasz zasady skutecznej komunikacji z pacjentem.

Właśnie skończyłam I rok dietetyki. Zdecydowałam się na ten kierunek, ponieważ od zawsze interesowałam się zdrowym trybem życia. Postanowiłam rozwijać się w tym kierunku i przy okazji zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Na uczelni najbardziej podoba mi się stały kontakt z wykładowcami, z którymi zawsze można porozmawiać i sięgnąć po poradę. Zajęcia są zawsze prowadzone w ciekawy, angażujący studenta sposób. Na wykładach możemy poznać teorię, którą później wykorzystujemy właśnie na ćwiczeniach. Pracownicy z dziekanatu, również są bardzo pomocni. Można zawsze zgłosić się z problemem lub w przypadku jakichkolwiek wątpliwości do dziekanatu. Pracownicy jeżeli tylko będą w stanie, to pomogą.

Zuzanna Szewczyk

studentka

Studia z zakresu dietetyki umożliwiają zdobycie zawodu, który daje dużo satysfakcji, zwłaszcza wtedy, gdy ma się świadomość, że dzięki zmianie nawyków żywieniowych, czyjeś życie staje lepsze i pozwala cieszyć się dobrym zdrowiem. 
Zawód Dietetyka jest nie tylko interesujący, ale również przyszłościowy.  Obecnie obserwuje się wzrost liczby osób wymagających pomocy w zakresie prawidłowego odżywiania.  
Otyłość jest  jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku stanowiąc globalny problem, nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim  zdrowotny. Niestety dotyczy ona już nie tylko dorosłych, ale także dzieci i młodzieży.  
Nieprawidłowy sposób odżywiania oraz siedzący tryb życia mogą doprowadzić do wielu schorzeń, takich jak: choroby układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, depresja czy nowotwory.
Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że odpowiednie żywienie  może pomagać w zwalczaniu różnego rodzaju chorób i przedłużać życie, a najnowsze odkrycia naukowe w pełni to potwierdzają. 
Nie ma jednego uniwersalnego sposobu odżywiania, który byłby idealny dla każdego. Kluczem do sukcesu jest indywidualizacja i wypracowanie odpowiednich nawyków żywieniowych oraz spotkanie z profesjonalnym, wykształconym dietetykiem, który dobierze najkorzystniejsze zalecenia dla konkretnej osoby.  
Studenci kierunku Dietetyka i promocja zdrowia uzyskają wiedzę nie tylko z zakresu dietetyki, promocji zdrowia, czy technologii żywienia, ale również takich przedmiotów jak: psychologia ogólna, psychologia motywacji,  warsztaty komunikacji interpersonalnej . Dzięki temu przyszli Dietetycy będą mogli wykorzystać wiedzę psychologiczną w swojej praktyce, co zwiększy skuteczność i komfort ich pracy.  
 

mgr Joanna Mulik- Buczma

Menedżer kierunku dietetyka i promocja zdrowia

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Dietetyka anti-aging
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Od marca
od 516 zł 550 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 483 zł
Dietetyka w sporcie i rekreacji
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Od marca
od 516 zł 550 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 483 zł
Dietetyka wieku dziecięcego
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Od marca
od 516 zł 550 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 483 zł
Psychodietetyka i doradztwo zdrowego stylu życia
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Od marca
od 516 zł 550 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 483 zł

Program studiów

Program studiów na kierunku dietetyka i promocja zdrowia obejmuje m.in.: 

 


 

Zobacz program studiów

Wykładowcy

mgr inż. Joanna Mulik- Buczma

Menedżer kierunku Dietetyka i promocja zdrowia 

Technolog Żywności i Żywienia Człowieka, Psychodietetyk, Pedagog, Certyfikowany Trener personalny,Prowadzi Gabinet dietetyczny ze wsparciem psychologicznym Dobry Nawyk. 
Absolwentka studiów I i II stopnia na Uniwersytecie Przyrodniczym we...

mgr inż. Marta Tarasiewicz

Absolwentka kierunku Technologia żywności i żywienie człowieka I i II stopień na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych z Dietetyki realizowanych w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Dodatkowo ukończyła również kurs zawodowy w AP Edukacji jako...

dr Justyna Rewak-Soroczyńska

Absolwentka studiów I stopnia na kierunku Kosmetologia oraz studiów II stopnia na kierunkach Kosmetologia oraz Mikrobiologia. Ukończyła kształcenie we Wrocławskiej Szkole Doktorskiej Instytutów Polskiej Akademii Nauk składając rozprawę doktorską w dyscyplinie nauk biologicznych....

dr n. med. Anna Felińczak

Dr n. med. Anna Felińczak absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu kierunek pielęgniarstwa, ,  Uniwersytetu Przyrodniczego- kierunek Żywienie człowieka oraz  Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi  kierunek Dietetyka kliniczna. Tytuł dr n. med. w...

dr inż. Jacqueline Rowiecka

Doktor nauk w dyscyplinie ekonomii i finansów, technologii żywności i żywienia, dietetyk kliniczny, psychodietetyk, technolog żywności i żywienia człowieka, psycholog biznesu. Metodyk Kids’ Skills- Dam radę! I I’m proud of You- Jestem z Ciebie dumny! jak również Terapii...

dr hab. n. społ. Małgorzata Synowiec-Piłat

dr hab. n. społ. Małgorzata Synowiec-Piłat

Socjolog, specjalizuje się w socjologii zdrowia i medycyny oraz promocji zdrowia. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego – kierunek socjologia. Doktorat z nauk humanistycznych w zakresie socjologii obroniła na Wydziale Filozofii i Socjologii...

dr Aleksander Korchut

Doktor w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, w dyscyplinie nauki o zdrowiu. Magister psychologii: specjalność psychologia kliniczna. Prowadząc praktykę zajmował się orzecznictwem psychologicznym w zawodach trudnych i niebezpiecznych. W swojej pracy naukowej koncertuje się między...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF