Co zyskujesz, studiując Dietetykę z promocją zdrowia w DSW?

 • Zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną, zarówno z zakresu optymalizacji stanu zdrowia, jaki i wspomagania leczenia schorzeń powstałych w wyniku nieprawidłowego żywienia.
 • Nauczysz się jak planować, organizować i prowadzić żywienie ludzi zdrowych i chorych.
 • Zdobędziesz umiejętność prowadzenia indywidualnego poradnictwa dietetycznego i organizowania działań edukacyjnych  związanych z promowaniem zdrowego stylu życia.
 • Zdobędziesz wiedzę dotyczącą składu surowców i produktów żywnościowych, dodatków i zanieczyszczeń żywności, a także  wiedzę dot. biochemicznych i chemicznych reakcji zachodzących w surowcach oraz produktach żywnościowych w czasie przechowywania i przetwarzania. 

 • Poznasz techniki oznaczania wybranych składników chemicznych i cech jakościowych żywności przy użyciu odpowiedniej aparatury. 

 • Spotkasz praktyków - zajęcia prowadzą dietetycy, doradcy żywieniowi i opiekunowie, zajmujących się zawodowo żywieniem dzieci oraz sportowcy i trenerzy, dla których zdrowy styl życia jest życiową pasją. 

Po studiach możesz pracować jako:

 • dietetyk we własnym gabinecie
 • dietetyk  w placówkach ochrony zdrowia, takich jak: szpitale, sanatoria, domy wczasowe, domy pomocy społecznej, poradnie dietetyczne
 • doradca  żywieniowy w placówkach oświatowo-wychowawczych  (przedszkolach, domach dziecka, stołówkach szkolnych).
 • specjalista dietetyk w  firmach cateringowych, klubach fitness, ośrodkach przygotowujących sportowców do udziału w zawodach oraz innych  instytucjach zajmujących się problematyką żywieniową.
 • specjalista w firmach zajmujących się badaniami i produkcją suplementów diety
 • specjalista w zakładach produkujących  żywność
 • promotor zdrowego stylu życia.

Ciekawe informacje o kierunku: 

 • W specjalistycznych pracowniach, wyposażonych w nowoczesne programy dla dietetyków, nauczysz się opracowywać zbilansowaną dietę na podstawie najnowszych norm i zaleceń żywieniowych.

 • Nauczysz się analizować konkretne przypadki i przygotowywać zaawansowane jadłospisy z wykorzystaniem profesjonalnych programów komputerowych.

 • Otyłość jest jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku, stanowiąc globalny problem zdrowotny. Dotyczy to osób w każdym wieku i pochodzących ze wszystkich grup społecznych. 

 • Na zajęciach praktycznych, korzystając z profesjonalnych programów, będziesz tworzył jadłospisy, uwzględniając wiek, płeć, pomiary antropometryczne, stopień aktywności fizycznej, a także preferencje pacjenta, jego choroby, alergie czy niedobory składników odżywczych.

 • W pracowni technologii żywienia zdobędziesz umiejętność samodzielnego przygotowywania potraw i estetycznego podawania posiłków.

 • Zawód dietetyka jest interesujący i przyszłościowy. Po tych studiach, możesz wspierać pacjentów w zmianie nawyków żywieniowych, co ma pozytywny wpływ na ich zdrowie.   

mgr inż. Joanna Mulik-Buczma- menedżer kierunku 

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 9 lutego
czesne już od
410 zł
360 zł
miesięcznie

Zapisując się do 9 lutego zyskujesz:
●   600 zł dzięki zniżce w czesnym, która rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 
●    dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.

 

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej:

●    Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1000 zł i będzie również rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
●    dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.


 

Studia z zakresu dietetyki umożliwiają zdobycie zawodu, który daje dużo satysfakcji, zwłaszcza wtedy, gdy ma się świadomość, że dzięki zmianie nawyków żywieniowych, czyjeś życie staje lepsze i pozwala cieszyć się dobrym zdrowiem. 

 

Zawód dietetyka jest nie tylko interesujący, ale również przyszłościowy. Obecnie obserwuje się wzrost liczby osób wymagających pomocy w zakresie prawidłowego odżywiania.

 

Otyłość jest  jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku stanowiąc globalny problem, nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim  zdrowotny. Niestety dotyczy ona już nie tylko dorosłych, ale także dzieci i młodzieży. Nieprawidłowy sposób odżywiania oraz siedzący tryb życia mogą doprowadzić do wielu schorzeń, takich jak: choroby układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, depresja czy nowotwory. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że odpowiednie żywienie  może pomagać w zwalczaniu różnego rodzaju chorób i przedłużać życie, a najnowsze odkrycia naukowe w pełni to potwierdzają. 

 

Nie ma jednego uniwersalnego sposobu odżywiania, który byłby idealny dla każdego. Kluczem do sukcesu jest indywidualizacja i wypracowanie odpowiednich nawyków żywieniowych oraz spotkanie z profesjonalnym, wykształconym dietetykiem, który dobierze najkorzystniejsze zalecenia dla konkretnej osoby.  

 

Studenci kierunku Dietetyka i promocja zdrowia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej uzyskają wiedzę nie tylko z zakresu dietetyki, promocji zdrowia, czy technologii żywienia, ale również takich przedmiotów jak: psychologia ogólna, psychologia motywacji,  warsztaty komunikacji interpersonalnej . Dzięki temu przyszli Dietetycy będą mogli wykorzystać wiedzę psychologiczną w swojej praktyce, co zwiększy skuteczność i komfort ich pracy.  
 

mgr Joanna Mulik- Buczma

Menedżer kierunku Dietetyka i promocja zdrowia

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Dietetyka wieku dojrzałego
Niestacjonarne Hybrydowe Od marca
od 450 zł 500 zł
Dietetyka wieku dziecięcego
Niestacjonarne Hybrydowe Od marca
od 450 zł 500 zł
Dietetyka w sporcie i rekreacji
Niestacjonarne Hybrydowe Od marca
od 450 zł 500 zł
Psychodietetyka i doradztwo zdrowego stylu życia
Niestacjonarne Hybrydowe Od marca
od 450 zł 500 zł

Wykładowcy

mgr inż. Joanna Mulik- Buczma

Menedżer kierunku Dietetyka i promocja zdrowia 

Technolog Żywności i Żywienia Człowieka, Psychodietetyk, Pedagog, Certyfikowany Trener personalny,Prowadzi Gabinet dietetyczny ze wsparciem psychologicznym Dobry Nawyk. 
Absolwentka studiów I i II stopnia na Uniwersytecie Przyrodniczym we...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF