AKTUALNOŚCI

 • Otwieramy bibliotekę w soboty i niedziele.
  Od 4 października wydłużamy czas pracy w tygodniu.
  Zapraszamy od 9:00 do 16:00. 📚📖
 • Do bazy EBSCO obowiązuje nowe hasło - prosimy pisać lub przychodzić osobiście w celu jego uzyskania :) 
 • UWAGA! UWAGA! Mamy książkomat :) Zapraszamy do zamawiania książek przez stronę katalogu Biblioteki DSW. Szczegóły w zakładce -> ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI
 • Jeżeli nadal zastanawiacie się "Czym w ogóle jest ten książkomat? Co się z tym robi?", to zapraszamy do obejrzenia fimu :)

   KSIĄŻKOMAT w roli głównej!

 


 

Książkomat współfinansowany z projektu Innowacyjna uczelnia – doskonalenie działalności akademickiej dla zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Zintegrowane Programy Uczelni na rzecz Rozwoju Regionalnego.

Książkomat współfinansowany - w roku 2020 - z dotacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na stwarzanie studentom i doktorantom z niepełnosprawnością warunków do pełnego udziału w procesie kształcenia".

 • Starając się nadążyć za nieustającym postępem w technologii zmieniamy się dla Was. Od dzisiaj pracujemy w najnowszej wersji systemu Prolib Integro. Wiąże się to między innymi z tym, że nasze zbiory dostępne są w nowoczesnej wersji multiwyszukiwarki INTEGRO. Katalog elektroniczny daje możliwość wyszukiwania pełnotekstowego, podpowiadania w zapytaniach treści i składni słów oraz wykorzystywania gotowych filtrów. Dodatkowo, na głównej stronie wyszukiwarki jest dostęp do serwisu „Wolne lektury” i platformy książek elektronicznych „IBUK Libra”. Kto jeszcze nie posiada kodu do korzystania z pełnotekstowej bazy IBUK Libra  zapraszamy do wypożyczalni – najwyższy czas. Od teraz nowa przeglądarka znacznie ułatwia przeszukiwanie tych zasobów. Zakładka "Twoja półka" pozwala na tworzenie własnych działów, do których możemy dodawać wyszukane książki. Zostaną one zapamiętane na naszym koncie.
 
      Nic tylko korzystać w pełni. Serdecznie zapraszamy!
 
 IBUK LIbra i Wolne Lektury w Katalogu DSW - gdzie szukać?

 • Kary za przetrzymanie egzemplarzy bibliotecznych można wpłacać na konto Dolnośląskiej Szkoły Wyższej:
  nr konta: 79 1090 1522 0000 0001 4164 1820
  tytułem: kara za przetrzymanie książek

 

 

Co znajdziesz w zbiorach Biblioteki DSW?

 

Łatwiej byłoby zadać pytanie czego nie mamy! Ponieważ w naszych zbiorach jest aż 95 000 publikacji , 3000 czasopism i ponad 600 jednostek mediów elektronicznych.

 

Dbamy by warsztat naukowy obejmował najważniejsze i najnowsze publikacje z zakresu: pedagogiki, nauki o kulturze i naukoznawstwa, filozofii, psychologii, socjologii, medycyny, marketingu i zarządzania, politologii (zwłaszcza stosunków międzynarodowych), historii, medioznawstwa, informatyki oraz sztuk wizualnych.

 

W ostatnich latach, w związku z uruchomieniem nowych kierunków studiów oraz planowanym dalszym rozszerzaniem profilu uczelni, gromadzimy literaturę muzykologiczną oraz dotyczącą geodezji i kartografii.

 

Sukcesywnie wzbogacany jest zasób wydawnictw informacyjnych, publikacji bibliologicznych i bibliotekoznawczych, tworzących warsztat zawodowy dla pracowników biblioteki.

 

W Bibliotece DSW oprócz książek znajdziesz również bogatą bazę czasopism (w wersji papierowej oraz elektronicznej).

Posiadamy również dostęp do e-książek (ibuk.pl) oraz baz danych (EBSCO, Emerald czy Elsevir). Jedyne co musisz zrobić to sprawdzić w katalogu czy dana pozycja jest dostępna, spisać dział, zlokalizować go w przestrzeni

Biblioteki i posłużyć się znajomością alfabetu by odnaleźć poszukiwaną publikację.

 

To naprawdę proste!