AKTUALNOŚCI

  • Adres mailowy służący do zamawiania książek: rezerwacja.ksiazka@dsw.edu.pl


  • Kary za przetrzymanie egzemplarzy bibliotecznych można wpłacać na konto Dolnośląskiej Szkoły Wyższej:

    nr konta: 79 1090 1522 0000 0001 4164 1820

    tytułem: kara za przetrzymanie książek


  • Przypominamy, że kary za przetrzymanie książek nie naliczały się do 30 września. Od października wraca regulaminowa stawka 50 groszy za dzień zwłoki.

 

Co znajdziesz w zbiorach Biblioteki DSW?

 

Łatwiej byłoby zadać pytanie czego nie mamy! Ponieważ w naszych zbiorach jest aż 95 000 publikacji , 3000 czasopism i ponad 600 jednostek mediów elektronicznych.

 

Dbamy by warsztat naukowy obejmował najważniejsze i najnowsze publikacje z zakresu: pedagogiki, nauki o kulturze i naukoznawstwa, filozofii, psychologii, socjologii, medycyny, marketingu i zarządzania, politologii (zwłaszcza stosunków międzynarodowych), historii, medioznawstwa, informatyki oraz sztuk wizualnych.

 

W ostatnich latach, w związku z uruchomieniem nowych kierunków studiów oraz planowanym dalszym rozszerzaniem profilu uczelni, gromadzimy literaturę muzykologiczną oraz dotyczącą geodezji i kartografii.

 

Sukcesywnie wzbogacany jest zasób wydawnictw informacyjnych, publikacji bibliologicznych i bibliotekoznawczych, tworzących warsztat zawodowy dla pracowników biblioteki.

 

W Bibliotece DSW oprócz książek znajdziesz również bogatą bazę czasopism (w wersji papierowej oraz elektronicznej).

Posiadamy również dostęp do e-książek (ibuk.pl) oraz baz danych (EBSCO, Emerald czy Elsevir). Jedyne co musisz zrobić to sprawdzić w katalogu czy dana pozycja jest dostępna, spisać dział, zlokalizować go w przestrzeni

Biblioteki i posłużyć się znajomością alfabetu by odnaleźć poszukiwaną publikację.

 

To naprawdę proste!