Drodzy Nauczyciele, w ramach projektu edukacyjnego, realizowanego przez Dolnośląską Szkołę Wyższą, proponujemy Państwa uczniom w wieku 13-17 lat udział w bezpłatnych warsztatach z nauczycielami akademickimi/ekspertami DSW. Scenariusze warsztatów opracowane zostały zgodnie z podstawą programową, a jeden warsztat trwa 90 min (możliwe jest podzielenie spotkania na dwie 45 minutowe sesje).

Jesteśmy gotowi realizować warsztaty stacjonarnie lub zdalnie. To Państwo podejmują decyzje o formie kontaktu między naszymi ekspertami a uczniami Państwa Szkoły. Od wybranej formy kontaktu zależy również sposób przekazania dokumentacji zgłoszeniowej uczniów (online lub tradycyjnie).

Tematyka warsztatów do wyboru (1 warsztat dla jednej grupy/klasy):
1.    Nieporozumienia kulturowe/Cultural misunderstandings
2.    Muzykoterapia- blisko siebie i innych
3.    Mowa nienawiści, hejt i edukacja antydyskryminacyjna
4.    Przemoc homofobiczna w szkole: czym jest, jak się przejawia i jak jej przeciwdziałać
5.    Różnica, różnorodność i demokracja: jak się różnimy i co z tego wynika. Klinika szkolnej demokracji
6.    Bezpieczeństwo ekologiczne – narzędzia internetowe do odczytywania zagrożeń, ochrony życia i zabezpieczenia mienia.
7.    Wrocław z lotu ptaka – warsztaty filmowania z powietrza (z wykorzystaniem dronów).
8.    Blogujemy z modą – warsztaty fashion bloggingu.
9.    Po co jestem w Sieci: Fun, Feedback, Friends – warsztaty PR.
10.    Jak manipuluje nami reklama?
11.    Haker przestępca czy aktywista. Złe i dobre strony sieciowego haktywizmu.
12.    Cyberterroryzm nowe oblicza terroryzmu.
13.    Misja Design: estetyka i funkcjonalność – poprawa jakości życia.
14.    Muzykoterapia- blisko siebie i innych.
15.    Pokolenie show off.

Zgłoszenia oraz pytania prosimy kierować do koordynatora, Pani Małgorzaty Fit, na adres biuro.projektow@dsw.edu.pl lub pod numerem telefonu 539670433.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z OFERTY DOLNOŚLĄSKIEJ SZKOŁY WYZSZEJ