Po kilku latach zdalnych aktywności chcemy zaprosić Państwa do Wrocławia, do Dolnośląskiej Szkoły Wyżej, na konferencję z nowego cyklu: Jaka szkoła? Jaka edukacja? Chcemy wrócić do formuły bezpośrednich spotkań, żywych dyskusji,

wspólnotowych i środowiskowych debat.

Tytuł: (Nie)obecne dyskursy edukacyjne w postpandemicznym świecie.

Termin: 27-28 czerwca 2022
Miejsce: Strzegomska 55, Wrocław, Centrum konferencyjne Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

Zapraszamy do uczestnictwa w konferencji, której tytuł ma zachęcać do dostrzeżenia, opisu i wyjaśnienia nowych zdarzeń, narracji oraz doświadczeń edukacyjnych. Inspirujemy się cyklem publikacji Nieobecne dyskursy (1991-97), pod redakcją Zbigniewa Kwiecińskiego, które wzbudzały w latach dziewięćdziesiątych XX wieku (i nadal wzbudzają) naukowy namysł, ferment i wzniecały krytyczne debaty. Zamierzamy - podczas spotkań w ramach cyklu konferencyjnego – odnaleźć sposoby opisania nowych realiów i konstruowania opowieści o współczesnej edukacji i pedagogice.

Więcej informacji i szczegółowy program konferencji znajduje się na głównej stronie wydarzenia: sprawdź

Projekt „Jaka szkoła? Jaka edukacja? (Nie)obecne dyskursy edukacyjne w postpandemicznym świecie” dofinansowany jest w ramach programu Doskonała nauka – Wsparcie konferencji naukowych ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki na podstawie umowy nr DNK/SN/514236/2021.