Miasto Wrocław zaprasza studentów i doktorantów do udziału w konkursie na dofinansowanie projektów kół naukowych, organizacji i grup studenckich w ramach Funduszu Aktywności Studenckiej (FAST).

FAST jest programem Miasta Wrocławia, który powstał z inicjatywy Prezydenta Jacka Sutryka. Celem programu jest wsparcie przedsiębiorczości akademickiej, doskonałości naukowej oraz kreatywności studentów i doktorantów wrocławskich uczelni oraz instytutów PAN, co wpisuje się w politykę władz miejskich – Wrocław jako miasto przyjazne społecznościom akademickim.
W ramach KONKURSU dofinansowanie z budżetu miejskiego mogą ubiegać się koła naukowe, organizacje i grupy studenckie działające przy wrocławskich uczelniach oraz instytutach PAN. Tematyka projektów jest dowolna, związana z profilem koła naukowego, grupy lub organizacji studenckiej, każdy ze zgłoszonych projektów ma szansę na dofinansowanie w wysokości do 10 000 zł.

Termin złożenia wniosków upływa 23.03.2023 r. w przypadku złożenia dokumentacji w Biurze Współpracy z Uczelniami Wyższymi będzie ona przyjmowana do godz. 15:45, natomiast dokumenty podpisane przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego mogą być przekazywane do godz. 23:59 (tylko i wyłącznie za pośrednictwem platformy ePUAP).

Wyniki konkursu zatwierdza Prezydent Wrocławia lub osoba przez niego upoważniona. Wyniki zostaną opublikowane na stronie Akademicki Wrocław w zakładce WCA/FAST oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia do 04.05.2023 r.

Szczegółowe informacje o konkursie wraz z wymaganą dokumentacją znajdują się na stronie: https://www.wroclaw.pl/akademicki-wroclaw/fundusz-aktywnosci-studenckiej-fast

Osoby zainteresowane złożeniem wniosku prosimy o kontakt z Biurem Projektów, które wspiera pracowników w wypełnieniu wniosku i przygotowaniu dokumentacji formalnej.

kontakt: biuro.projektow@dsw.edu.pl