Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem, Oddział Wojewódzki we Wrocławiu i Dolnośląska Szkoła Wyższa w ramach Ogólnokrajowego Dnia Rehabilitacji Dziecka 46. Konferencją Naukową na temat : (NIE)PEŁNOSPRAWNI I SENIORZY W (POST)PANDEMICZNYM ŚWIECIE.

TERMIN: 9 grudnia 2022 (piątek)
MIEJSCE: Dolnośląska Szkoła Wyższa, ul. Strzegomska 55 Wrocław,  sala 111.

Konferencja będzie miała formę sesji teoretycznych i warsztatów o charakterze praktycznym. Towarzyszyć jej będą wystawy wydawnictw rehabilitacyjnych i prac plastycznych oraz występy artystyczne osób niepełnosprawnych. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe. Materiały z Konferencji chcemy opublikować w książce.

Problematyka Konferencji dotyczy  sytuacji osób z niepełnosprawnością i seniorów w postpandemicznym świecie. Proponujemy szeroki zakres tematyczny konferencji, sugerując jedynie wspólny kontekst sytuacyjny: czas postpandemiczny, w którym wszyscy doświadczamy różnorodnych niepokojów i trudności emocjonalnych, a nawet psychicznych. Szczególnie interesować nas będzie sytuacja dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz seniorów. Liczymy, że w debatach ujawnią się międzypokoleniowe relacje i wyzwania.

Mamy nadzieję, że Państwa analizy, badania i propozycje dobrych praktyk staną się kanwą dla dyskusji konferencyjnych, a w konsekwencji inspiracją dla podejmowanych działań w tym zakresie.

PEŁNY OPIS KONFERENCJI Komunikat-46.ODRD-2022-1.pdf