Każdy z nas rozpoczynał kiedyś studia i szukał odpowiedzi na wiele pytań. Dla osób rozpoczynających studia w DSW, przygotowaliśmy zestaw przydatnych informacji. 

 

Można je znaleźć w zakładce Studia od października (>>>Informacje dla studentów I roku). Zamieściliśmy tam informacje organizacyjne i dane kontaktowe oraz ulotkę „Na dobry początek”. Dodatkowo studenci są objęci opieką tutorów, których poznają podczas pierwszego zjazdu na studiach.

 

Jak sprawdzić plan zajęć?

 

Plany studiów można znaleźć w Wirtualnym Dziekanacie, na który można wejść ze strony www.dsw.edu.pl (górny prawy róg strony „zaloguj”). Z listy rozwijanej należy wybrać zakładkę Wirtualny Dziekanat. Po przejściu na stronę Wirtualnego Dziekanatu wybieramy „Plany zajęć”, później „Plany toków”, następnie swój „kierunek”, nabór: „zima 2020/2021”,  tryb studiów: „stacjonarne” lub „niestacjonarne”. 

 

W harmonogramie zajęć, który umieszczany jest w Wirtualnym Dziekanacie, umieszczone są informację z numerem sali i budynkiem (wtedy zajęcia odbędą się stacjonarne na terenie uczelni). S55 to budynek przy ulicy Strzegomskiej 55, a S47 to budynek przy ul.Strzegomskiej 47.  Jeśli w planie zajęć umieszczono informację "Distance Learning" - oznacza to, że dane zajęcia odbędą się w trybie zdalnym na platformie Teams. 

 

Jednocześnie pragniemy dodać, że ze względu na dynamiczną sytuację epidemiczną, harmonogramy zjazdów mogą drobnym zmianom. W związku z tym, dzień przed zajęciami uprzejmie prosimy o sprawdzenie harmonogramu i trybu przeprowadzania zajęć.

 

Prosimy również o zapoznanie się z Zarządzeniem Kanclerza w  sprawie wprowadzenia zasad BHP podczas realizacji zajęć dydaktycznych o charakterze praktycznym w trybie kontaktu bezpośredniego w siedzibie Uczelni. (PDF) 

 

 

Wirtualny Dziekanat, USOSweb, zakładka STREFA STUDENTA I DOKTORANTA?

 

W Wirtualnym Dziekanacie można sprawdzić harmonogram zajęć (kiedy i gdzie są zajęcia) oraz się kiedy odbywają się konsultacje wykładowców. Zamieszczane są tam również ważne komunikaty do studentów. Wirtualny Dziekanat jest systemem ogólnodostępnym, niewymagającym logowania.


Z kolei niezbędne informacje o swoich studiach znajdziecie Państwo w USOSweb, np. spis aktualnych przedmiotów, uzyskane oceny. Loginem jest numer PESEL (w przypadku obcokrajowców jest to adres mailowy).

Hasło wysyłamy na maila, tak samo jak indywidualny numer albumu.

 

Bieżące informacje, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania zamieszczamy w STREFIE STUDENTA I DOKTORANTA.  Z kolei instrukcje do zajęć w trybie zdalnym (MS Teams) znajdują się na stronie www uczelni, w dedykowanej dla Państwa zakładce - STREFA STUDENTA I DOKTORANTA/KSZTAŁCENIE W FORMIE ZDALNEJ.


Jak znaleźć numery telefonów i maile do działów administracyjnych?

 

Wszystkie dane kontaktowe do działów (Dziekanat, Biuro Rekrutacji, Dział Studiów Podyplomowych, Biblioteka, itp.) można znaleźć w zakładce kontakt. 

 

Jak mogę odebrać legitymację studencką?

 

Legitymacje studenckie będą do odbioru u tutora na pierwszych zajęciach  - w przypadku studentów stacjonarnych. Podczas pierwszego zjazdu - w przypadku studiów niestacjonarnych. 

 

Płatności 


Masz już indywidualny numer konta i nie wiesz, co dalej? Pierwszą płatność powinno się uregulować najpóźniej do 15 października, niezależnie od wybranego systemu opłat. Jeśli jesteś na I roku, powinieneś zlecić dwa przelewy za: 
•    pierwszą ratę czesnego,
•    legitymację studencką.

W tytule przelewu należy wpisać swoje imię i nazwisko oraz czego dotyczy przelew (np. opłata za I ratę czesnego", "opłata za legitymację studencką"). W razie pytań do dyspozycji jest Dział Płatności.


Gdzie znajdę informacje na temat stypendiów i zniżek?


Informacje na temat stypendiów i zniżek można znaleźć w zakładce STREFA STUDENTA I DOKTORANTA w części STYPENDIA I ZNIŻKI


Jak zamówić książkę z biblioteki?
 

Zamówienia na książki z biblioteki przyjmowane są tylko mailowo. Należy je składać na adres rezerwacja.ksiazka@dsw.edu.pl. Przed zamówieniem egzemplarza trzeba sprawdzić jej dostępność w katalogu on-line https://katalog.dsw.edu.pl/catalog. Po odbiór zamówienia zapraszamy dopiero po otrzymaniu zwrotnego maila z informacją, że jest ono zrealizowane. Książki są wydawane w godzinach dyżuru biblioteki. Zapraszamy również na FB biblioteki DSW.

W bibliotece wszyscy powinni być wyposażeni w maseczkę zakrywającą usta i nos, która jest obowiązkowa na terenie uczelni.  

Poznaj innych studentów DSW 

 

Jak poznać studentów z innych kierunków lub absolwentów DSW? Wystarczy dołączyć do grupy na Facebooku Studenci i absolwenci DSW! Od teraz będziesz mógł wymieniać się notatkami, brać udział w dyskusjach lub dowiesz się, co ciekawego planuje samorząd studencki.


DSW w social mediach

Poza oficjalnymi kanałami DSW w social mediach (FB, Instagram, Linkedin, You Tube) informacje o tym, co dzieje się na uczelni można też znaleźć w grupach FB, które tworzą nasi studenci. 


Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021 

 

Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 🎓 w Dolnośląskiej Szkole Wyższej odbędzie się wyłącznie online. Tę trudną decyzję podjęliśmy w trosce o zdrowie wszystkich Uczestników tego najważniejszego dla społeczności akademickiej wydarzenia. Zapraszamy serdecznie i będziemy zaszczyceni Państwa obecnością w trybie online. Inauguracja roku akademickiego 2020/2021 będzie dostępna na kanale You Tube DSW pod tym linkiem. Więcej na temat wydarzenia na FB DSW.  


Życzymy sukcesów w roku akademickim 2020/2021! 
 

Czytaj więcej