Każdy z nas rozpoczynając studia poszukiwał odpowiedzi na wiele pytań. Dla osób rozpoczynających naukę w DSW, przygotowaliśmy zestaw przydatnych informacji.

 

Wszystkie najaktualniejsze informacje dla Studentów, w tym także komunikat w sprawie kształcenia w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022, znaleźć można TUTAJ.

 

Ponadto wiele cennych treści odnaleźć można w ulotce „Na dobry początek”. Dodatkowo studenci są objęci opieką tutorów, których poznają podczas jednego z pierwszych zjazdów na studiach.

 

Jak sprawdzić plan zajęć?

 

Plany studiów można znaleźć w Wirtualnym Dziekanacie, na który można wejść ze strony www.dsw.edu.pl (górny prawy róg strony „zaloguj”). Z listy rozwijanej należy wybrać zakładkę Wirtualny Dziekanat. Po przejściu na stronę Wirtualnego Dziekanatu wybieramy „Plany zajęć”, później „Plany toków”, następnie swój „kierunek”, nabór: „zima 2021/2022”,  tryb studiów: „stacjonarne” lub „niestacjonarne”. Dokładna instrukcja, jak czytać plany zajęć znajduje się również TUTAJ

 

W harmonogramie zajęć, który umieszczany jest w Wirtualnym Dziekanacie, znajdują są informację z numerem sali i budynkiem (wtedy zajęcia odbędą się stacjonarne na terenie uczelni). S55 to budynek przy ulicy Strzegomskiej 55, a S47 to budynek przy ul. Strzegomskiej 47.  Jeśli w planie zajęć umieszczono informację "Distance Learning" - oznacza to, że dane zajęcia odbędą się w trybie zdalnym na platformie Teams. 

 

Jednocześnie pragniemy dodać, że ze względu na sytuację epidemiczną harmonogramy zajęć mogą ulegać drobnym zmianom. W związku z tym, dzień przed zajęciami uprzejmie prosimy o sprawdzenie harmonogramu i trybu przeprowadzania zajęć.

 

Prosimy również o zapoznanie się z Zarządzeniem Kanclerza w  sprawie wprowadzenia zasad BHP podczas realizacji zajęć dydaktycznych o charakterze praktycznym w trybie kontaktu bezpośredniego w siedzibie Uczelni. (PDF) 

 

 

Wirtualny Dziekanat, USOSweb, zakładka STREFA STUDENTA I DOKTORANTA?

 

W Wirtualnym Dziekanacie można sprawdzić harmonogram zajęć (kiedy i gdzie są zajęcia) oraz się kiedy odbywają się konsultacje wykładowców. Zamieszczane są tam również ważne komunikaty do studentów. Wirtualny Dziekanat jest systemem ogólnodostępnym, niewymagającym logowania.


Z kolei niezbędne informacje o swoich studiach znajdziecie Państwo w USOSweb, np. spis aktualnych przedmiotów, uzyskane oceny. Loginem jest numer PESEL (w przypadku obcokrajowców jest to adres mailowy).

Hasło wysyłamy na maila, tak samo jak indywidualny numer albumu.

 

Bieżące informacje, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania zamieszczamy w STREFIE STUDENTA I DOKTORANTA.  Z kolei instrukcje do zajęć w trybie zdalnym (MS Teams) znajdują się na stronie www uczelni, w dedykowanej dla Państwa zakładce - STREFA STUDENTA I DOKTORANTA/KSZTAŁCENIE W FORMIE ZDALNEJ.


Jak znaleźć numery telefonów i maile do działów administracyjnych?

 

Wszystkie dane kontaktowe do działów (Dziekanat, Biuro Rekrutacji, Dział Studiów Podyplomowych, Biblioteka, itp.) można znaleźć w zakładce kontakt. 

 

Jak mogę odebrać legitymację studencką?

 

Legitymacje studenckie będą do odbioru u tutora na pierwszych zajęciach. Dotyczy to wszystkich studentów - stacjonarnych i niestacjonarnych. W przypadku nieodebrania legitymacji u tutora będzie ona dostępna do odbioru na kolejnym zjeździe.

 

Płatności 


Masz już indywidualny numer konta i nie wiesz, co dalej? Pierwszą płatność powinno się uregulować najpóźniej do 15 października, niezależnie od wybranego systemu opłat. Jeśli jesteś na I roku, powinieneś zlecić dwa przelewy za: 
•    pierwszą ratę czesnego,
•    legitymację studencką.

W tytule przelewu należy wpisać swoje imię i nazwisko oraz czego dotyczy przelew (np. opłata za I ratę czesnego", "opłata za legitymację studencką"). W razie pytań do dyspozycji jest Dział Obsługi Finansowej Studenta.


Gdzie znajdę informacje na temat stypendiów i zniżek?


Informacje na temat stypendiów i zniżek można znaleźć w zakładce STREFA STUDENTA I DOKTORANTA w części STYPENDIA I ZNIŻKI. W DSW możesz ubiegać się o takie same stypendia, jakie otrzymują studenci uczelni publicznych. Są to m.in. stypendia rektora dla najlepszych studentów za wyniki w nauce, stypendia specjalne, socjalne oraz zapomogi. Zapoznaj się z Regulaminem.


Jak zamówić książkę z biblioteki?
 

Zapraszamy do zamawiania książek do przez stronę katalogu Biblioteki DSW. Szczegóły w zakładce -> ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI.


Zamówienia można składać na stronie katalogu Biblioteki DSW.


Instrukcja: Jak zamawiać książki?

 

Ważne jest, aby przed zamówieniem egzemplarza sprawdzić jego dostępność. Po odbiór zamówienia zapraszamy dopiero, gdy otrzymacie maila zwrotnego z informacją, że jest ono zrealizowane.


W bibliotece wszyscy powinni być wyposażeni w maseczkę zakrywającą usta i nos, która jest obowiązkowa na terenie uczelni.

Poznaj innych studentów DSW 

 

Jak poznać studentów z innych kierunków lub absolwentów DSW? Wystarczy dołączyć do grupy na Facebooku Studenci i absolwenci DSW! Od teraz będziesz mógł wymieniać się notatkami, brać udział w dyskusjach lub dowiesz się, co ciekawego planuje samorząd studencki.


DSW w social mediach

DSW warto śledzić w social mediach (FB, Instagram, Linkedin, You Tube), gdzie zamieszczane są najaktualniejsze informacje o tym, co dzieje się na uczelni. Dodatkowe informacje można też znaleźć w grupach kierunkowych na Facebooku, które tworzą nasi studenci, a także w naszej oficjalnej grupie Studenci i Absolwenci DSW.


Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022

 

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022 🎓 w Dolnośląskiej Szkole Wyższej odbędzie się  online 15 października 2021 o godz.18. Tę decyzję podjęliśmy w trosce o zdrowie wszystkich Uczestników tego najważniejszego dla społeczności akademickiej wydarzenia. Zapraszamy serdecznie i będziemy zaszczyceni Państwa obecnością w trybie online. Inauguracja roku akademickiego 2021/2022 będzie dostępna na kanale You Tube DSW . Szczegóły podamy już wkrótce.


Życzymy sukcesów w roku akademickim 2021/2022! 
 

Czytaj więcej