Opis kierunku

Na kierunku organizacja i zarządzanie oświatą przygotujesz się do pełnienia funkcji kierowniczych w przedszkolach, szkołach oraz innych placówkach oświatowych. Zdobędziesz tu wiedzę i umiejętności niezbędne do sprawnej, twórczej organizacji i zarządzania szkołą lub inną placówką oświatową, z uwzględnieniem potrzeb wynikających z zasad reformy oświatowej i regionalnej polityki edukacyjnej.

Dla kogo ten kierunek?

 • Dla osób posiadających tytuł licencjata lub magistra.
 • Dla osób zainteresowanych zdobyciem lub podniesieniem kwalifikacji w zakresie zarządzania i organizacji placówek oświatowych oraz tych wszystkich, którzy przygotowują się do sprawowania funkcji kierowniczych w oświacie.
 • Dla nauczycieli zainteresowanych doskonaleniem zawodowym, pragnących zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania w edukacji.
 • Dla osób zajmujących się problematyką oświatową w jednostkach samorządu terytorialnego oraz pracowników nadzoru pedagogicznego, pracowników organów prowadzących szkoły, animatorów działań i organizacji oświatowych.

Co zyskujesz?

 • Program studiów jest opracowany w oparciu o obowiązujące wymagania Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szczególny nacisk położono na jakość w edukacji i marketing w placówce oświatowej, co w dobie niżu demograficznego jest bardzo ważne dla funkcjonowania szkół i przedszkoli.
 • Przygotujesz się do pracy na stanowiskach kierowniczych w publicznych i niepublicznych placówkach przedszkolnych oraz szkolnych.
 • Poznasz współczesne teorie z zakresu zarządzania placówkami edukacyjnymi.
 • Będziesz uczestniczył w warsztatach i ćwiczeniach, które dadzą Ci kompetencje teoretyczne i praktyczne niezbędne do pracy w placówkach edukacyjnych.
 • Będziesz miał okazję spotkać i wymienić się wiedzą z wieloletnimi praktykami edukacji, cenionymi metodykami i badaczami o bogatym dorobku naukowym.
 • Odbędziesz praktyki, które pozwolą Ci zapoznać się ze specyfiką pracy na stanowiskach kierowniczych w placówkach edukacyjnych.
 • Będziesz miał okazję obserwować dyrektorów szkół i przedszkoli w codziennej pracy, co wyposaży Cię w nowe doświadczenia i wiedzę o specyfice pracy na stanowisku kierowniczym w placówce edukacyjnej.
   

Studia idealne dla Ciebie!

Nie wiesz, na który kierunek się zdecydować? Skontaktuj się z Biurem Rekrutacji Studiów Podyplomowych: sp@dsw.edu.pl

Bezpłatne szkolenia

Dlaczego jeszcze warto wybrać studia podyplomowe w DSW? Ponieważ każdy uczestnik studiów ma możliwość bezpłatnie wziąć udział w aż 4 dodatkowych szkoleniach! Odbędą się one w trakcie jednego weekendu i nie będą ze sobą kolidować godzinowo. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz zaświadczenie potwierdzające udział.

 

Tematy szkoleń:
1. Savoir-vivre w miejscu pracy.
2. Budowanie kultury informacji zwrotnej.
3. Podróż bohatera. Wyznaczanie celów osobistych i zawodowych metodą coachingową.
4. Współpraca międzypokoleniowa. Jak ze sobą rozmawiać, czego oczekiwać, jak się uzupełniać.

Formuły studiów podyplomowych

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej studia podyplomowe na kierunku Organizacja i zarządzanie oświatą prowadzimy:
 • hybrydowo - zajęcia na tym kierunku prowadzone są częściowo online, a częściowo w salach wykładowych. Jako praktycy doskonale wiemy, że nie wszystkie treści, a przede wszystkim umiejętności, można przekazać tylko poprzez naukę online. Warsztaty i spotkania, których nie możemy przeprowadzić online, ponieważ utracą swoją wartość edukacyjną, będą przeprowadzone w salach DSW, gdy tylko pozwoli na to sytuacja.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia!

do 15 października
czesne już od
387
357
miesięcznie

Zapisując się do 15 października zyskujesz 700 zł, dzięki:

 • 300 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

 

Jeśli jesteś absolwentem DSW, zyskujesz 900 zł, dzięki:

 • 500 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.
   

 

Program studiów

Zajęcia prowadzone są przez dwa semestry w trybie niestacjonarnym (zjazdy: sobota – niedziela) w wymiarze 237 godzin realizowanych w głównej mierze metodami aktywizującymi (ćwiczenia).
Program studiów zgodny jest z wymogami prawa, wymogami programowymi Ministerstwa 

 

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest zaliczenie wszystkich zajęć, zaliczenie praktyk pedagogicznych (30 godz.).

 

Nie musisz się martwić, jeśli nie wiesz, gdzie możesz zrealizować praktyki – współpracujemy z najlepszymi firmami i instytucjami związanymi z obszarem tego kierunku.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 207 + 30 godz. praktyk
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - Studia podyplomowe

pok. nr 14 - parter
Strzegomska 55
53-611 Wrocław

E-mail: sp@dsw.edu.pl
Tel.: 539 670 477; 539 670 452; 693 010 162

Godziny otwarcia:
 • pn-wt: 08:30-16:00
 • śr: 08:30-18:00
 • cz-pt: 08:30-16:00
Pobierz stronę do PDF