Opis kierunku

Na kierunku organizacja i zarządzanie oświatą przygotujesz się do pełnienia funkcji kierowniczych w przedszkolach, szkołach oraz innych placówkach oświatowych. Zdobędziesz tu wiedzę i umiejętności niezbędne do sprawnej, twórczej organizacji i zarządzania szkołą lub inną placówką oświatową, z uwzględnieniem potrzeb wynikających z zasad reformy oświatowej i regionalnej polityki edukacyjnej.

Dla kogo ten kierunek?

 • Dla osób posiadających tytuł licencjata lub magistra.
 • Dla osób zainteresowanych zdobyciem lub podniesieniem kwalifikacji w zakresie zarządzania i organizacji placówek oświatowych oraz tych wszystkich, którzy przygotowują się do sprawowania funkcji kierowniczych w oświacie.
 • Dla nauczycieli zainteresowanych doskonaleniem zawodowym, pragnących zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania w edukacji.
 • Dla osób zajmujących się problematyką oświatową w jednostkach samorządu terytorialnego oraz pracowników nadzoru pedagogicznego, pracowników organów prowadzących szkoły, animatorów działań i organizacji oświatowych.

Co zyskujesz?

 • Program studiów jest opracowany w oparciu o obowiązujące wymagania Ministerstwa Edukacji Narodowej. Szczególny nacisk położono na jakość w edukacji i marketing w placówce oświatowej, co w dobie niżu demograficznego jest bardzo ważne dla funkcjonowania szkół i przedszkoli.
 • Przygotujesz się do pracy na stanowiskach kierowniczych w publicznych i niepublicznych placówkach przedszkolnych oraz szkolnych.
 • Poznasz współczesne teorie z zakresu zarządzania placówkami edukacyjnymi.
 • Będziesz uczestniczył w warsztatach i ćwiczeniach, które dadzą Ci kompetencje teoretyczne i praktyczne niezbędne do pracy w placówkach edukacyjnych.
 • Będziesz miał okazję spotkać i wymienić się wiedzą z wieloletnimi praktykami edukacji, cenionymi metodykami i badaczami o bogatym dorobku naukowym.
 • Odbędziesz praktyki, które pozwolą Ci zapoznać się ze specyfiką pracy na stanowiskach kierowniczych w placówkach edukacyjnych.
 • Będziesz miał okazję obserwować dyrektorów szkół i przedszkoli w codziennej pracy, co wyposaży Cię w nowe doświadczenia i wiedzę o specyfice pracy na stanowisku kierowniczym w placówce edukacyjnej.
   

Studia idealne dla Ciebie!

Nie wiesz, na który kierunek się zdecydować? Skontaktuj się z Działem Studiów Podyplomowychsp@dsw.edu.pl

Bezpłatne szkolenia

Dlaczego jeszcze warto wybrać studia podyplomowe na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW? Ponieważ każdy uczestnik studiów ma możliwość bezpłatnie wziąć udział w aż 4 dodatkowych szkoleniach! Odbędą się one w trakcie jednego weekendu i nie będą ze sobą kolidować godzinowo. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Więcej informacji o szkoleniach pod linkiem.

Formuły studiów podyplomowych

Studia podyplomowe na tym kierunku prowadzone są:
 • hybrydowo - zajęcia na tym kierunku prowadzone są częściowo online, a częściowo w salach wykładowych. Jako praktycy doskonale wiemy, że nie wszystkie treści, a przede wszystkim umiejętności, można przekazać tylko poprzez naukę online. Warsztaty i spotkania, których nie możemy przeprowadzić online, ponieważ utracą swoją wartość edukacyjną, będą przeprowadzone w salach DSW.

Program studiów

Zajęcia prowadzone są przez dwa semestry w trybie niestacjonarnym (zjazdy: sobota – niedziela) w wymiarze 237 godzin realizowanych w głównej mierze metodami aktywizującymi (ćwiczenia).
Program studiów zgodny jest z wymogami prawa, wymogami programowymi Ministerstwa 

 

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest zaliczenie wszystkich zajęć, zaliczenie praktyk pedagogicznych (30 godz.) oraz zaliczenie egzaminu końcowego.

 

Nie musisz się martwić, jeśli nie wiesz, gdzie możesz zrealizować praktyki – współpracujemy z najlepszymi firmami i instytucjami związanymi z obszarem tego kierunku.

Liczba miesięcy nauki: 8
Liczba godzin: 207 + 30 godz. praktyk
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - Studia podyplomowe

Uwaga! W dniu 2 maja Biuro Rekrutacji jest nieczynne.

pok. nr 14 - parter
Strzegomska 55
53-611 Wrocław

E-mail: sp@dsw.edu.pl
Tel.: 539 670 452; 539 670 477;
Infolinia: 71 757 28 63

Godziny otwarcia:
 • pn: 09:00 - 16:00
 • wt-pt: 08:30 - 16:00
Pobierz stronę do PDF