Czego się nauczysz wybierając tą specjalność?

• Zdobędziesz wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy pedagogicznej i resocjalizacyjnej z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami zachowania, zagrożonymi niedostosowaniem społecznym i niedostosowanymi społecznie.
  • Nauczysz się rozpoznawać trudności w respektowaniu norm społecznych.
  • Nauczysz się dobierać i refleksyjnie stosować metod resocjalizacji w planowaniu i realizacji pracy profilaktycznej i resocjalizacyjnej.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

• Jest to propozycja dla osób, które chciałyby pogłębić wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy młodzieżą z zaburzeniami zachowania, zagrożoną niedostosowaniem społecznym i niedostosowaną społecznie.
  • Ukończenie tej specjalności wiąże się z uzyskaniem kwalifikacji pedagogicznych, umożliwiających podejmowanie zatrudnienia również w placówkach edukacyjnych.
  • Zajęcia dydaktyczne realizują praktycy, którzy na co dzień pracują w obszarze profilaktyki  i resocjalizacji.
  • Rynek pracy przejawia duże zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru profilaktyki społecznej i resocjalizacji nieletnich.

Praca dla Ciebie:

Studia na kierunku Resocjalizacja otworzą przed Tobą szerokie możliwości zawodowe, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Będziesz gotowy/a podejmować wyzwania związane z wspieraniem osób potrzebujących i tworzeniem pozytywnych zmian społecznych.

• Prawo rodzinne i opiekuńcze;
  • Socjologia młodzieży;
  • Profilaktyka niedostosowania społecznego;
  • Diagnostyka resocjalizacyjna;
  • Terapia w resocjalizacji;
  • Warsztaty socjoterapii;
  • Metodyka interwencji kryzysowej w szkole i instytucji resocjalizacyjnej;
  • Metodyka pracy kuratora sądowego;
  • Projektowanie i realizowanie oddziaływań wychowawczych w placówkach resocjalizacyjnych.
Zobacz program studiów
Hand icon

Zainteresowała Cię specjalność?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF