Czego się nauczysz wybierając tą specjalność?

• Zdobędziesz wiedzę z zakresu rozumienia i rozpoznawania zachowań ryzykownych i niedostosowania społecznego, a także wspierania uczniów, ich rodzin oraz nauczycieli w procesie wypracowywania pozytywnej zmiany osobowej i społecznej
  • Nauczysz się rozpoznawania zaburzonych zachowań i rozumienia mechanizmów ich powstawania, a także projektowania opartych na potencjałach oddziaływań profilaktycznych, wychowawczych i resocjalizacyjnych adresowanych do dzieci i młodzieży zagrożonych niedostosowaniem społecznym i niedostosowanych, zarówno w środowisku otwartym, jak i w warunkach izolacji.
  • W ramach specjalności realizowany jest moduł związany z profilaktyką społeczną, podczas którego dowiesz się w jaki sposób skutecznie przeciwdziałać zachowaniom ryzykownym, takim jak agresja rówieśnicza, cyberprzemoc czy zażywanie substancji psychoaktywnych, a także redukować zagrożenie niedostosowaniem społecznym, w oparciu o założenia nowoczesnej, kreatywnej profilaktyki społecznej opartej na dowodach naukowych (evidence based practice).
  • Profil studiów ma charakter praktyczny, z czym wiąże się duża liczba zajęć warsztatowych, które wzmocnią nie tylko Twoje kompetencje profesjonalne, ale też osobiste i interpersonalne.
  • Dzięki możliwości pracy z ekspertami, wykorzystasz zdobytą wiedzę w praktyce już w trakcie studiów, konstruując i realizując projekty diagnostyczne, profilaktyczne i resocjalizacyjne zarówno w ramach zajęć realizowanych na uczelni, jak i w pracy resocjalizacyjnej w instytucjach, w których odbywane będą praktyki.

Hand icon

Zainteresowała Cię specjalność?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF