Czego się dowiesz?

Nie wszystkie osoby, które zamierzają kontynuować edukację w szkole wyższej wiedzą, jaki kierunek chcą studiować ani czym sugerować się przy jego wyborze.

Z tego względu przygotowaliśmy listę 10 najciekawszych kierunków, które mogą zainteresować niezdecydowane osoby – i pomóc im w podjęciu ostatecznej decyzji. Jakie studia dla niezdecydowanych mogą być najlepsze?

Media design i marketing wizerunkowy

Osoby, które interesują się mediami, nowymi technologiami oraz marketingiem (a zwłaszcza jego kreatywną odsłoną) mogą rozważyć zapisanie się na kierunek Media design i marketing wizerunkowy. Studenci uczą się nie tylko jak prowadzić komunikację wizerunkową, ale też – jakie działania marketingowe są obecnie najskuteczniejsze, jak zarządzać marką czy nawet – jak projektować multimedia, które często są niezbędne podczas prowadzenia działań marketingowych i wizerunkowych.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Innym kierunkiem, który powinien wzbudzić zainteresowanie osób pasjonujących się mediami, jest oczywiście Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW zajęcia na tym kierunku pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności, które faktycznie będą mogły potem zostać wykorzystane w zawodzie dziennikarza. Co więcej, w ramach kierunku można wybrać szereg ciekawych specjalności, takich jak Produkcja i realizacja dźwięku, Social media czy Dziennikarstwo sportowe i motoryzacyjne.

Pedagogika

Jednym z kierunków, który od lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród przyszłych studentów, jest Pedagogika. To świetny kierunek dla osób wrażliwych i empatycznych, a jednocześnie marzących o pracy z dziećmi i młodzieżą. Warto też podkreślić, że zapotrzebowanie na usługi pedagogów rośnie – powstaje coraz więcej placówek, którym zależy na zatrudnianiu wykwalifikowanych specjalistów.

Dietetyka i promocja zdrowia

Osoby, które rozważały studia na kierunku około medycznym, mogą wybrać kierunek Dietetyka i promocja zdrowia. To zdecydowanie jeden z bardziej przyszłościowych kierunków; świadomość społeczeństwa w zakresie zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia cały czas rośnie, co przekłada się z kolei na zwiększone zapotrzebowanie z korzystania usług dietetyków i osób promujących zdrowe nawyki. Dodatkowo jest to kierunek niezwykle ciekawy, a jego absolwenci mogą również zdecydować się na otworzenie własnej poradni.

Kosmetologia

Podobnie jak w przypadku dietetyków, popyt na usługi kosmetologów stale rośnie. Coraz więcej osób dostrzega, że korzystanie z zabiegów pielęgnacyjnych i wiedzy osób specjalizujących się w pielęgnacji skóry nie jest niczym złym. Co więcej, sporo klientów regularnie korzysta z różnego rodzaju zabiegów i preparatów. Kosmetologia jest zatem świetnym kierunkiem zarówno dla osób, które szukają przyszłościowego zawodu jak i tych, które pasjonują się kosmetykami i odnajdą się w wykonywaniu różnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Psychologia w biznesie

Wiele osób jest przekonanych, że studiowanie psychologii wiąże się z koniecznością spędzenia na uczelni co najmniej 5 kolejnych lat. Nie do końca jest to prawda – o czym najlepiej świadczy kierunek Psychologia w biznesie. Jego absolwenci nie zdobywają wprawdzie uprawnień zawodowych tak jak absolwenci 5-letnich jednolitych studiów magisterskich, jednak świetnie odnajdą się w działach HR firm, działach marketingu czy jako doradcy biznesu w zakresie np. employer brandingu.

Finanse i rachunkowość

Osoby, które mają świetnie rozwinięte umiejętności analityczne, a w pracy marzą o rutynie i stabilizacji, mogą pomyśleć o zapisaniu się na kierunek Finanse i rachunkowość. Jego absolwenci pracują m.in. jako finansiści, księgowi czy doradcy bankowi. Dla wielu osób może być to kusząca propozycja również, jeśli weźmie się pod uwagę średnie zarobki przedstawicieli tych zawodów.

Studia I stopnia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW

Wybierz swój kierunek

Logistyka

Branża TSL bez wątpienia jest jedną z branż stale rosnących w siłę. Zawodem niezwykle istotnym dla funkcjonowania tej branży jest logistyk, który zajmuje się planowaniem łańcucha dostaw, nadzorowaniem oraz przepływem surowców i towarów. Kierunek Logistyka będzie zatem świetnym wyborem dla osób zorganizowanych, zdyscyplinowanych, a jednocześnie uwielbiających zmiany i potrafiących szybko dostosować się do nowej sytuacji.

Marketing i sprzedaż

Osoby, które są komunikatywne, kreatywne i lubią pracę z klientem mogą natomiast zdecydować się na studia na kierunku Marketing i sprzedaż. Warto przy tym podkreślić, że w obecnej dobie praktycznie każda firma potrzebuje zarówno specjalistów ds. sprzedaży, jak i marketingowców – co oznacza, że absolwenci tego kierunku nie powinni narzekać na brak interesujących ofert pracy.

Media kreatywne: game design, animacja, efekty specjalne

To kierunek unikatowy w skali całego kraju. Studenci uczą się na nim nie tylko tworzenia animacji i efektów specjalnych (co mogą później wykorzystać np. pracując przy produkcji filmowej), ale też – tworzenia gier. Media kreatywne: game design, animacja, efekty specjalne to zatem kierunek dla osób kreatywnych, pragnących tworzyć wyjątkowe rzeczy i marzących o zdobyciu potrzebnych do tego umiejętności.

Warto jednocześnie podkreślić, że decyzję o wyborze kierunku najlepiej podejmować w oparciu o kilka różnych czynników, takich jak własne predyspozycje, zainteresowania czy perspektywy na rynku pracy – dzięki temu szansa na trafny wybór znacząco wzrasta.

Jeśli interesują Cię inne porady, zobacz spis wszystkich artykułów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o studiach na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW, wybierz odpowiedni produkt: