Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium dydaktycznym, organizowanym przez Uniwersytet Dolnośląski DSW.

Wykład pt: Teacher training at TTC Hamelin: political framework – key elements – major challenges
wygłoszą: Marcus Gonschor, Hinnerk Meyer, Friederike Bodenstein-Dresler z Teacher Training College Hamelin.

Seminarium będzie dotyczyło praktyk demokratycznych w szkolnictwie oraz polityczności edukacji. Partnerzy z Niemiec przedstawią, w jaki sposób w ich szkole wyższej realizowane są zagadnienia związane z kształtowaniem postaw obywatelskich, prodemokratycznych. Spotkanie będzie również okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat tego, jak takie treści włącza się w programy nauczania na różnych etapach edukacji w szkolnictwie polskim (w tym wyższym).

Data: 26 marca 2024, g. 14:00 (wtorek)
Miejsce: Uniwersytet Dolnośląski DSW, ul. Wagonowa 1, s. 20
Język wykładu: angielski