W ramach spotkań adaptacyjnych programu Welcome to Poland zapraszamy do zapisów na międzykulturowe rozmowy pt. "Co się ze mną dzieje? Czy to już kryzys?", skierowane do studentów polskich oraz zagranicznych Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW. Warsztaty zostaną poprowadzone w trzech językach: polskim, angielskim oraz ukraińskim.

Podczas tych warsztatów będziemy mieli możliwość:

• zauważyć pierwsze symptomy kryzysu psychicznego i szybko zareagować;
  • skutecznie wspierać osobę w kryzysie;
  • zadbać o siebie, gdy doświadczamy trudności psychicznych;
  • budować wspierającą społeczność, w której my i inne osoby będziemy się czuć na tyle bezpiecznie, by mówić o swoich problemach i szukać odpowiedniego wsparcia.

Kiedy? 25 marca 2024 r., 17.00-19.00

Prowadzący:

• j. polski: Anna Piguła – psycholożka;
  • j. ukraiński: Svitlana Voloshyna – psycholożka;
  • j. angielski: Urszula Andruszko – psychoterapeutka.

Dodatkowo podczas spotkania: poczęstunek/przerwa kawowa, endorfinowy gift
Ilość miejsc jest ograniczona, w celu zapewnienia komfortu uczestnictwa w warsztatach. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

W celu zapisu skontaktuj się z organizatorem wydarzenia na: agnieszka.zaranek@dsw.edu.pl.

Семінари з підвищення обізнаності про психічне здоров’я, у 3-х мовних версіях

Запрошуємо польських та іноземних студентів Нижньосілезького університету DSW доєднатися до міжкультурних бесід під назвою "Що зі мною відбувається? Це вже криза?" у рамах адаптаційних зустрічей програми "Ласкаво просимо до Польщі". Заняття проводитимуться трьома мовами: польською, англійською та українською.

Під час зустрічей ставимо за мету навчити:

• помічати перші симптоми психічної кризи та швидко реагувати на них,
  • ефективно підтримувати людину в кризовій ситуації,
  • піклуватися про себе, коли переживаємо психічні труднощі,
  • а також, побудувати спільноту підтримки, в якій ми та інші почуватимемося достатньо безпечно, щоби говорити про свої проблеми та шукати відповідної підтримки.

Коли: 25 березня 2024 року, О котрій: 17.00 - 19.00

Ведучі:

• Польською мовою: Anna Piguła (Анна Піґула) - психологиня;
  • Українською: Svitlana Voloshyna (Світлана Волошина) - психологиня;
  • Англійською: Urszula Andruszko (Уршула Андрушко) - психотерапевтка.

Додатково під час зустрічі: частування /кава-брейк, ендорфіновий подарунок

Кількість місць обмежена. З метою забезпечення комфорту участі у зустрічі, обов’язкова реєстрація з урахуванням черговості подачі заявок через форму.

Щоб зареєструватися, зв'яжіться з організатором заходу за адресою: agnieszka.zaranek@dsw.edu.pl.

Workshop on Mental Health Awareness

As a part of the adaptation meetings of the Welcome to Poland program, we invite all students of the DSW University to take part in intercultural conversations entitled "What's happening to me? Is this a crisis already?". The workshop will be conducted in three languages: Polish, English, and Ukrainian.

During the workshop, we will have the opportunity to:

• recognize the initial symptoms of a mental health crisis and react promptly;
  • effectively support a person in a crisis;
  • take care of ourselves when experiencing mental difficulties;
  • build a supportive community in which we and others will feel safe enough to talk about our problems and seek appropriate support.

When? March 25, 2024, 5:00-7:00 PM

Facilitators:

• in Polish: Anna Piguła - psychologist;
  • in Ukrainian: Svitlana Voloshyna - psychologist;
  • in English: Urszula Andruszko - psychotherapist.

Additionally, during the meeting: refreshments/coffee break, endorphin gift;
To ensure the comfort of participation in the workshop, the number of places is limited. Registration is based on a first-come, first-served basis.

To sign up please contact the organizer at agnieszka.zaranek@dsw.edu.pl.

Projekt pt. „Wzmacnianie internacjonalizacji studenta i edukacji” finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (2022)