Studia od października

Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w kraju i to, że społeczność studencka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej jest bardzo liczna, podjęliśmy decyzje o tym, że zajęcia w semestrze zimowym w roku akademickim 2020/2021 na studiach podyplomowych rozpoczniemy w formie hybrydowej (mieszanej).
 
Najważniejsze dla nas jest Wasze bezpieczeństwo i to, by studiowanie w DSW niosło ze sobą pozytywne doświadczenia! 

Technologiczne udogodnienia

Bez względu na formę kształcenia - stacjonarną, hybrydową czy zdalną, jako słuchacz DSW skorzystasz z takich udogodnień technologicznych, jak:

  • Dostaniesz od nas darmowy dostęp do pakietu MS Office 365, obejmującego popularne aplikacje, takie jak Outlook, Word,PowerPoint, Excel i OneNote, dzięki którym wykładowcy i studenci mogą ze sobą współpracować, bezproblemowo się komunikować i tworzyć zawartość w ramach np. prac projektowych.
  • Instrukcje i szczegółowe informacje jak korzystać z MS Teams znajdziesz w zakładce - Kształcenie w formie zdalnej. 
  • Więcej o możliwościach, jakie przygotowaliśmy dla studentów dowiesz się z zakładki Naukę wspieramy technologią.

Co oznacza hybrydowa forma kształcenia?

  • Część zajęć będzie realizowana zdalnie za pomocą narzędzi i technik umożliwiających kształcenie na odległość. Pozostałe zajęcia zrealizujesz w formule stacjonarnej, czyli w budynku uczelni.
  • Na wykłady i ćwiczenia będziesz się łączył z wykładowcami i kolegami za pomocą takich narzędzi jak MS Teams, itp. Wszystkie te platformy pozwalają na bieżący kontakt z wykładowcą, prowadzenie dyskusji i zadawanie pytań oraz na pracę w podgrupach nad projektami realizowanymi z kolegami ze studiów. Możliwości interakcji pomiędzy uczestnikami zajęć sprawiają, że tak prowadzony tryb zdalny stanowi dobry ekwiwalent dla zajęć odbywających się tradycyjnie.
  • Na części zajęć spotkamy się w budynkach uczelni (forma stacjonarna). Będzie nas jednak obowiązywał reżim sanitarny, po to, by te spotkania były dla nas wszystkich bezpieczne. 

 Informacje o tym, które dokładnie zajęcia zrealizujesz łącząc się online, a na które przychodzisz na uczelnię znajdziesz w Wirtualnym Dziekanacie i USOSweb, gdzie zamieszczane są najważniejsze komunikaty i plany zajęć. 

 

* Dolnośląska Szkoła Wyższe będzie na bieżąco śledzić stan sytuacji epidemicznej, zalecenia GIS i decyzje Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dostosowując decyzje o dalszym kształceniu do zmian obowiązującego prawa. O wszelkich zmianach będziemy Państwa na informować poprzez stronę internetową, USOSweb, Wirtualny Dziekanat oraz Facebooka Uczelni. 

Uczelnia dostępna 24h

W DSW stawiamy na wygodę, dlatego wiele studenckich spraw załatwisz u nas online.

  •  Wirtualny Dziekanat i USOSweb – to strony, na których słuchacze mogą sprawdzić  godziny konsultacji wykładowców, harmonogramy zajęć oraz znaleźć wiele ważnych informacji i komunikatów. Wystarczy, że skorzystasz z Internetu i zalogujesz się na swoim telefonie lub komputerze!

Przygotowani do kształcenia zdalnego

Wiosenny egzamin z kształcenia zdalnego zdaliśmy pozytywnie. Wykorzystaliśmy naszą coroczną ankietę, w której oceniane są studia i obsługa administracyjna w DSW, aby sprawdzić jaka jest opinia na ten temat naszych studentów. W badaniu, które przeprowadziliśmy w czerwcu 2020 r., wzięło udział prawie studentów I i II stopnia.

 

Bardzo cieszy nas, że aż 82,9 % z nich jest  zadowolonych z działań podjętych przez DSW w czasie pandemii koronawirusa. Wysoko zostały ocenione ćwiczenia, wykłady, przygotowanie wykładowców do prowadzenia zajęć online, a także praca działów obsługowych. 

Na nowy rok akademicki jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani! Udoskonalone standardy nauczania i rozwiązania technologiczne, z których korzystamy, pozwolą Wam efektywnie rozwijać się w kierunkach, które dla siebie wybraliście. 

Bezpieczeństwo na uczelni

Chcemy Was jak najczęściej gościć na terenie uczelni! Żeby było to możliwe i bezpieczne dla nas wszystkich, musimy przestrzegać określonych zasad. Zobacz, co powinieneś zrobić, żeby przebywanie w DSW i bezpośredni kontakt z wykładowcami i kolegami był bezpieczny: