Opis kierunku:

Celem studiów jest zdobycie umiejętności sprawnego posługiwania się narzędziami IT w planowaniu pracy nauczyciela, przygotowaniu interesujących zajęć dla swoich uczniów, ale też komunikowaniu się z innymi nauczycielami. Poprzez wykorzystanie zdobytej wiedzy i umiejętności absolwent będzie promował siebie/swoją szkołę w różnych obszarach pracy nauczyciela.

Dla kogo ten kierunek?

• Dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej lub wychowania przedszkolnego.
  • Dla nauczycieli języków obcych uczący w klasach młodszych lub w przedszkolu.

Co zyskujesz?

• Poszerzysz kompetencje cyfrowe, niezbędne do urozmaicenia pracy dydaktycznej z dzieckiem w młodszym wieku.
  • Przygotujesz się do stosowania narzędzi informatycznych w nauczaniu.

Studia idealne dla Ciebie!

Nie wiesz, na jaki kierunek się zdecydować?

Zapoznaj się z Informatorem Studiów Podyplomowych.

Bezpłatne szkolenia

Dlaczego jeszcze warto wybrać studia podyplomowe w DSW? Ponieważ każdy uczestnik studiów ma możliwość bezpłatnie wziąć udział w aż 4 dodatkowych szkoleniach! Odbędą się one w trakcie jednego weekendu i nie będą ze sobą kolidować godzinowo. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz zaświadczenie potwierdzające udział.

Tematy szkoleń:
1. Savoir-vivre w miejscu pracy.
2. Budowanie kultury informacji zwrotnej.
3. Podróż bohatera. Wyznaczanie celów osobistych i zawodowych metodą coachingową.
4. Współpraca międzypokoleniowa. Jak ze sobą rozmawiać, czego oczekiwać, jak się uzupełniać.

Formuły studiów podyplomowych

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej studia podyplomowe wyróżniamy trzy rodzaje kierunków ze względu na formułę ich realizacji:

1.  Kierunki niestacjonarne realizowana w salach wykładowych - zajęcia na tym kierunku realizowane są w salach wykładowych, podczas weekendów. W trakcie zjazdów spotkasz się z wykładowcą oraz pozostałymi uczestnikami w murach uczelni. W przypadku decyzji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o braku możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych na wszystkich uczelniach, jesteśmy przygotowani, by zajęcia dydaktyczne prowadzić w formule zdalnej.
  2. Kierunki realizowane online synchronicznie  - studia na tym kierunku prowadzone są zawsze w formule online, bez względu na sytuację pandemiczną.  Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i kolegami z grupy kontaktujesz się przez Internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem, łącząc się z miejsca, w którym aktualnie przebywasz.
  3. Kierunki realizowane hybrydowo - zajęcia na tym kierunku prowadzone są częściowo online, a częściowo w salach wykładowych. Jako praktycy doskonale wiemy, że nie wszystkie treści, a przede wszystkim umiejętności, można przekazać tylko poprzez naukę online. Warsztaty i spotkania, których nie możemy przeprowadzić online, ponieważ utracą swoją wartość edukacyjną, będą przeprowadzone w salach DSW, gdy tylko pozwoli na to sytuacja.

Nie czekaj, wypełnij formularz i zgłoś się już dziś

do 31 sierpnia
studia
taniej

Zapisując się do 31 sierpnia, zyskujesz 700 zł, dzięki:

• 300 zł zniżki w czesnym odliczanej na pierwszym roku studiów
  • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Jeśli jesteś absolwentem DSW, zyskujesz więcej - 900 zł:

• 500 zł zniżki w czesnym
  • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

Program
Zajęcia prowadzone są przez dwa semestry w trybie niestacjonarnym (zjazdy: sobota – niedziela) w wymiarze 168 godzin w formie warsztatowej.

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest zaliczenie wszystkich przedmiotów ujętych w programie kształcenia oraz pozytywne...

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba zjazdów: 10
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Małgorzata Chojnacka
Anna Szymczak
Małgorzata Chojnacka

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i informatyki z 30 letnim stażem pracy. Pracuje w szkole podstawowej, jest nauczycielem dyplomowanym. Pasjonatka nowych technologii.

Anna Szymczak

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i informatyki z 25-letnim stażem pracy w szkole podstawowej. Od 2012 r. wykładowca DSW. Jest nauczycielem dyplomowanym. Jej pasją jest odkrywanie nowych możliwości, które daje technologia informacyjna.

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Zapisz się online

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - Studia podyplomowe