Opis kierunku:

Celem studiów jest zdobycie umiejętności sprawnego posługiwania się narzędziami IT w planowaniu pracy nauczyciela, przygotowaniu interesujących zajęć dla swoich uczniów, ale też komunikowaniu się z innymi nauczycielami. Poprzez wykorzystanie zdobytej wiedzy i umiejętności absolwent będzie promował siebie/swoją szkołę w różnych obszarach pracy nauczyciela.

Dla kogo ten kierunek?

• Dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej lub wychowania przedszkolnego.
  • Dla nauczycieli języków obcych uczący w klasach młodszych lub w przedszkolu.

Kierunek, który Cię interesuje, jest efektem współpracy Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW oraz Uniwersytetów WSB Merito z Chorzowa, Poznania, Szczecina, Torunia, Bydgoszczy, Opola, Łodzi, Wrocławia i Uczelni WSB Merito z Warszawy. Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z innych miast.

Co zyskujesz?

• Poszerzysz kompetencje cyfrowe, niezbędne do urozmaicenia pracy dydaktycznej z dzieckiem w młodszym wieku.
  • Przygotujesz się do stosowania narzędzi informatycznych w nauczaniu.
  • Nabędziesz umiejętności sprawnego posługiwania się narzędziami IT w planowaniu pracy nauczyciela, przygotowaniu scenariuszy zajęć dla swoich uczniów, ale również komunikowaniu się z innymi nauczycielami.

Studia idealne dla Ciebie!

Nie wiesz, na który kierunek się zdecydować? Skontaktuj się z Działem Studiów Podyplomowychsp@dsw.edu.pl

Bezpłatne szkolenia

Dlaczego jeszcze warto wybrać studia podyplomowe na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW? Ponieważ każdy uczestnik studiów ma możliwość bezpłatnie wziąć udział w aż 4 dodatkowych szkoleniach! Odbędą się one w trakcie jednego weekendu i nie będą ze sobą kolidować godzinowo. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Więcej informacji o szkoleniach pod linkiem.

Formuły studiów podyplomowych

Studia podyplomowe na tym kierunku realizowane są:
  • hybrydowo - zajęcia na tym kierunku prowadzone są częściowo online, a częściowo w salach wykładowych. Jako praktycy doskonale wiemy, że nie wszystkie treści, a przede wszystkim umiejętności, można przekazać tylko poprzez naukę online. Warsztaty i spotkania, których nie możemy przeprowadzić online, ponieważ utracą swoją wartość edukacyjną, będą przeprowadzone w salach uniwersytetu.

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Informatyka i edukacja informatyczna dla nauczycieli.

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba zjazdów: 15
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Małgorzata Chojnacka
Anna Szymczak
Małgorzata Chojnacka

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i informatyki z 30 letnim stażem pracy. Pracuje w szkole podstawowej, jest nauczycielem dyplomowanym. Pasjonatka nowych technologii.

Anna Szymczak

Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i informatyki z 25-letnim stażem pracy w szkole podstawowej. Od 2012 r. wykładowca DSW. Jest nauczycielem dyplomowanym. Jej pasją jest odkrywanie nowych możliwości, które daje technologia informacyjna.

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - Studia podyplomowe

Uwaga! W dniu 2 maja Biuro Rekrutacji jest nieczynne.

pok. nr 14 - parter
Strzegomska 55